Вибираємо диво-лопату для легкої роботи в городі

85

Выбираем чудо-лопату для легкой работы в огороде

Диво-лопата – це унікальний інструмент, що суттєво полегшує процес перекопування грунту. Є думка, що серед усіх садових інструментів диво-лопата є хоч і не найпоширенішим, але зате одним з найбільш функціональних. Чи це Так?

Що таке диво-лопата і як вона копає

Про таке садовому інструменті як диво-лопата або лопата-орач чули не всі. Вважається, що завдяки своїй унікальній конструкції вона в кілька разів полегшує процес перекопування і розпушування грунту (власне, виробники часто іменують не лопатою, а культиватором-розпушувачем) порівняно із звичайною лопатою і вилами. І при цьому практично не навантажує поперек при роботі, за що особливо цінується літніми городниками.

Конструкція диво-лопати складається з рами і двох вил всередині неї, спрямованих назустріч один одному. При роботі рама впирається в землю, робочі вила вгоняются в грунт, а потім рухаються назустріч нерухомим вилам-рыхлителям за принципом важеля. Таким чином, грудки землі розбиваються про зустрічні вила, а важільний механізм мінімізує зусилля, необхідні для роботи з такою лопатою.

Выбираем чудо-лопату для легкой работы в огороде

Переваги і недоліки диво-лопати

Якщо говорити про переваги такої універсальної лопати, то можна виділити наступні:

 • Грунт розпушується і вспахивается одночасно;
 • З грунту легко видаляються коріння, причому, інструмент не перерубує їх, як звичайна лопата, а витягує;
 • Істотно більша порівняно зі звичайною лопатою або вилами площа обробки землі;
 • З ґрунту можна витягати коренеплоди чи великі камені.

Для того, щоб використання диво-лопати було ще ефективніше, грунт перед роботою слід злегка зволожити – з пересушеною землею працювати буде важче.

Недоліки у диво-лопати теж є.

 • Вага універсальної лопати в кілька разів більше, ніж звичайної і може досягати 4,5-5 кг;
 • Копати ями такою лопатою неможливо;
 • Легко спушують тільки вже оброблена раніше грунт;
 • При виборі лопати слід враховувати тип грунту на вашій ділянці, так як інструмент погано працює з кам’янистими, глинистими і дернистыми ґрунтами;
 • При “зустрічі” лопати з каменями можна погнути або зламати вила, а їх ремонт може бути утруднений.
Читайте по темі:  Який кущоріз краще вибрати: бензиновий або електричний?

Выбираем чудо-лопату для легкой работы в огороде

Які бувають диво-лопати

Незважаючи на загальну схожість конструкції, моделей диво-лопати існує безліч. В основному вони відрізняються один від одного розмірами, кількістю зубів і наявністю додаткових пристосувань. Наприклад, деякі моделі оснащені колесами для того, щоб раму кожен раз не доводилося відривати від землі.

У конструкцію диво-лопати також можуть входити підгортальник, розпушувач, граблі, сапа, вила та багато іншого. Особливою функціональністю відрізняються моделі-трансформери, конструкція яких нагадує швейцарський ніж.

Найпоширенішими моделями є:

 • Малютка – універсальна лопата, яка отримала свою назву завдяки компактним габаритам. Це одна з найбільш простих і дешевих конструкцій, в якій практично немає рами (за рахунок чого вага знижений до 3,5 кг), а зуб’я вил розташовані в одному напрямку. За допомогою такої лопати можна рихлити грунт на ширину 30 і на глибину до 23 см, а також видаляти бур’яни і камені;
 • Кріт – найбільш поширена класична рамна модель, яка зазвичай випускається в двох модифікаціях – з робочим захватом 42 і 55 див. Розрахована для розпушування ґрунту на глибину близько 25 см;
 • Легкокоп – модель, що відрізняється від інших більшою шириною робочого леза – близько 60 см. Це дозволяє швидко перекопувати великі ділянки. Крім того, у такої моделі П-подібна ручка, розрахована під обидві руки, тому зусиль для перекопки доведеться докладати трохи менше, ніж при використанні звичайних диво-лопат.

Дивіться відео з принципом роботи диво-лопати Кріт:

Як вибрати диво-лопату

При виборі моделі диво-лопати слід враховувати обсяги робіт, які ви збираєтеся виконувати (від цього залежить ширина робочої частини), а також звертати пильну увагу на якість і надійність складання всієї конструкції.

На що в першу чергу звернути увагу при виборі та купівлі диво-лопати?

 • Товщина і кріплення прутів віл – вони повинні бути не менше 1 см завтовшки і не гнутися руками;
 • Довжина вил – чим вона більше, тим більше глибина обробки, але і тим більше зусиль доведеться докладати при роботі. В умовах України довжини претьев 15-20 см більш ніж достатньо;
 • Кут розташування черешка щодо землі – чим він більший, тим легше буде працювати лопатою;
 • Довжина тулейки (місце, в яке вставляється і закріплюється держак) – чим вона більше, тим менше шансів, що держак при роботі обламається.
Читайте по темі:  Як зробити будівельний пилосос своїми руками

Також враховуйте при купівлі вага самої лопати (адже це вам її носити і використовувати!), так і свій власний – для найбільш ефективної роботи диво-лопатою маса тіла самого копальника повинен бути близько 80 кг!

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...