Як вибрати ручний гідравлічний штабелер?

39

ручний гідравлічний штабелер

У процесі вантажно-розвантажувальних робіт на малих складах, в роздрібних магазинах і виробничих цехах часто з’являється необхідність навантаження та розвантаження вантажу, розміщеного на піддоні.

Якщо необхідно, наприклад, зняти вантаж з кузова автомобіля і поставити його на стелаж, то з цим впорається тільки штабелер або навантажувач. У цій публікації ми поговоримо про ручний гідравлічний штабелер, який розрахований на невисокий вантажообіг невеликого складу.

ШТАБЕЛЕР РУЧНИЙ ГИДРАВЛІЧНИЙ
ШТАБЕЛЕР РУЧНИЙ ГИДРАВЛІЧНИЙ SFH1016; SFH1516; SFHD1025; SFH1030

Практика показує, що найкраще використовувати ручний штабелер в парі з гідравлічним візком. Це зовсім не випадково, оскільки штабелер в першу чергу призначений для укладання вантажу в штабелі (один на одного) чи на стелажі.

Ручний гідравлічний штабелер від компанії Vizok vizok.net.ua – простий і надійний пристрій, який характеризується доступною ціною і високою економічністю. Він зручний в експлуатації, а нескладна конструкція робить його легким в обслуговуванні. Відсутність електричних приводів дозволяє використовувати гідравлічний штабелер для роботи в місцях з підвищеною вибухонебезпечністю та для переміщення легкозаймистих вантажів.

Конструкція

Ручний штабелер складається з вантажопідйомника (вантажної щогли) з рухомою кареткою, вил, передніх опорних консолей, гідравлічного вузла з ручкою управління, коліс і роликів.

Підйом і опускання вантажу, а також переміщення штабелера здійснюється за допомогою фізичної сили оператора, для чого використовується спеціальний довгий важіль (ручка управління), який з’єднаний з гідравлічним вузлом, розташованим за вантажопідіймачем. Гідровузол являє собою доопрацьований гідравлічний домкрат. Вантажним вилам вертикальний рух від гідравлічного циліндра передається за допомогою ланцюгового приводу.

Щоб підняти піддон з вантажем від підлоги або стелажа, необхідно підчепити його вилами штабелера і кілька разів качнути ручкою управління вгору-вниз. У деяких моделях передбачений не тільки ручний, але і ножний підйом вил.

Читайте по темі:  Рейтинг електричних фарбопультів – кращі повітряні чи безповітряні моделі

ручний гідравлічний штабелер

Центр тяжкості розташованого на вилах вантажу знаходиться перед вантажною щоглою на відстані 550-600 мм. Щоб вона з-за цього не перекинулася вперед, в конструкції штабелера попереду передбачені дві опорні консолі. Їх застосування дозволило відмовитися від важкої противаги, завдяки чому вдалося зробити штабелер дуже компактним.

Вантажна щогла являє собою жорстку і міцну сталеву вертикальну конструкцію. По ній вгору і вниз переміщається каретка з двома вилами, які зроблені зі сталевого профілю. Максимальна висота підйому у ручних штабелерів зазвичай становить 1,6 м. Оператору доведеться качати ручкою протягом 1,5-2 хвилин, щоб підняти вантаж на таку висоту. У продажу зустрічаються моделі, які здатні підняти вантаж до 2,5 і навіть 3 м. Відповідно й часу на підйом піде більше. Щоб зробити спуск вил плавним і точним, штабелер оснащується клапаном з ручним регулюванням.

У деяких гідравлічних штабелерах передбачена функція «Quicklift». Вона дозволяє прискорити підйом вантажу майже в 2 рази, але його вага повинна бути при цьому приблизно вчетверо менше максимально допустимої. Існують штабелери, які прискорюють підйом інакше – на них встановлений гідровузол подвійної дії. У цьому випадку вила піднімаються при русі ручки управління не тільки вниз, але і вгору.

Мінімальна висота опущених вил становить 85-90 мм, чого цілком достатньо для підхоплення стандартного піддону. Якщо належить працювати з низькими піддонами або євробоксами, то необхідний буде штабелер з рознесеними в сторону опорними консолями. Відстань між ними становить 1,45-1,5 м, що дещо ширше будь-якого піддону. У такого штабелера вила опускаються до самої підлоги і можуть підхопити практично будь-який вантаж, що має малий просвіт.

Вантажопідйомність ручного штабелера в залежності від моделі складає 0,5-2 т. При виборі висотного штабелера слід пам’ятати, що із збільшенням висоти його вантажопідйомність знижується на 50-60%. Наприклад, якщо максимальна вантажопідйомність становить 1 т, то на висоті 2,5-3 м вона може знизитися до 0,5-0,6 т. Це називається залишковою вантажопідйомністю, вона обов’язково вказується в технічній характеристиці.

Читайте по темі:  Мотокультиватор або мотоблок - що вибрати в залежності від потреб

Існують моделі гідравлічних штабелерів зі стандартними (довжиною 1150 мм) і з укороченими (довжиною 700-900 мм) вилами. Загальна ширина вил (відстань між зовнішніми краями) становить 550-560 мм. У деяких штабелерів ширину вил можна змінювати вручну в межах 200-950 мм.

Шасі

Гідравлічний штабелер спирається, як правило, на чотири опори. Попереду зліва і справа знаходяться одинарні або спарені ролики, а ззаду-по одному колесу з гальмівними фіксаторами.

Пол в приміщенні, де буде працювати штабелер, повинен бути максимально рівним, щоб забезпечити йому легке пересування. Якщо він буде застосовуватися і на вулиці, то про гладке покриття доведеться подбати і там. Працівникам складу необхідно постійно стежити за чистотою, щоб в опорні ролики не забивалося сміття.

Різновиди коліс і роликів

В залежності від якості підлогового покриття і умов роботи слід правильно підібрати матеріал роликів і коліс. У штабелерах використовуються кілька їх різновидів.

Поліуретанові колеса і ролики з поліамідними, алюмінієвими або сталевими дисками володіють достатньою еластичністю, високим опором коченню, а також витримують великі навантаження. Їх бажано використовувати на рівних підлогах.

Гумові колеса і ролики з алюмінієвими або сталевими дисками самі м’які і безшумні. Вони призначені для будь-якої поверхні, мають низький опір коченню і не розраховані на високе навантаження.

ручний гідравлічний штабелер

Суцільнолиті колеса і ролики з поліаміду – найжорсткіші і шумні, але здатні витримувати великі навантаження і вплив агресивних середовищ. Їх найкраще використовувати на рівних покриттях.

Всі колеса і ролики забезпечуються підшипниками. Це полегшує роботу оператору по переміщенню вантажу. Виробники рекомендують експлуатувати штабелер на покриттях, де перепад нерівностей для монолітних коліс складає не більше 2%, а для коліс з м’яким шаром не більше 5%.

Читайте по темі:  Як заточити свердло по металу і бетону своїми руками

Інші параметри

Завдяки малому радіусу розвороту (1,3-1,5 м), гідравлічний штабелер характеризується високою маневреністю. Ця особливість буде корисна в разі застосування його на складах з вузькими проходами. Однак для комфортної роботи відстань між стелажами має бути не менше 2,5 м, щоб можна було вільно маневрувати з піддоном.

При виборі ручного штабелера слід звернути увагу не тільки на вантажопідйомність та висоту підйому, але і на його власну вагу. Справа в тому, що переміщати штабелер з вантажем буде один з працівників складу, тому тут кожен зайвий кілограм негативно позначиться на продуктивності роботи.

Вага штабелера з висотою підйому до 1,6 м і вантажопідйомністю 1 т становить 150-180 кг, а з висотою підйому 3 м при тієї ж вантажопідйомності – 280-320 кг. Така різниця пов’язана в основному з тим, що у висотних моделях використовується важка двосекційна вантажна щогла. Слід пам’ятати, що вага штабелера залежить не тільки від висоти підйому, але і від вантажопідйомності (чим могутніше штабелер, тим він важче).

Технічне обслуговування

Щоб забезпечити безперебійну роботу ручного штабелера протягом тривалого часу, слід регулярно проводити профілактичні роботи самостійно або із залученням співробітника з сервісного центру. Втім, завдяки простій конструкції обслуговувати штабелер можна своїми силами. Для цього проводять регулярну перевірку стану ланцюга і всіх тертьових частин. При необхідності їх змащують.

Слід постійно стежити за колісними опорами, контролюючи ступінь їх зносу і цілісність, а також перевіряти роботу гальмівної системи. Два рази на рік необхідно оновлювати масло в гідровузлі.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...