Як вибирати садовий подрібнювач для гілок

162

Стереть в порошок! Выбираем садовый измельчитель для веток

Якщо ви не хочете кожен раз після обрізки кущів і дерев у саду спалювати або вивозити гілки, то вам дійсно потрібен садовий подрібнювач або, як його ще називають, шредер для гілок. Розрізняють кілька моделей такої техніки і всі вони легко доступні в українських магазинах.

Вибрати садовий подрібнювач гілок нескладно: головне – визначитися з ножовою системою, двигуном і його потужністю.

Вибираємо систему ножову

Основна робоча частина будь-якого садового подрібнювача гілок – це його ножова система, за допомогою якої власне і відбувається подрібнення гілок. Вона може бути двох принципово різних типів:

  • Дискова – видається з себе один або декілька дисків зі сталевими ножами. Добре підходить для переробки трави та дрібних гілок, а ось з великими пагонами і сухими гілками дискова система справляється не дуже добре, та й ножі швидко тупляться. Плюс такої системи – відносно невисока вартість.
  • Фрезерна – не тільки відмінно перемелює навіть особливо товсті гілки, але і сама втягує їх у механізм, так як являє собою суцільнолиту шестерню. Ви можете вибрати модель із зворотним ходом ножової системи чи різними фракціями переробки (тріска, шматочки, тирса). Для трави та дрібних гілок фрезерна система не підходить.

Таким чином, тип ножової системи вибирається під ваші потреби. Якщо ви часто працюєте з травою і дрібними чагарниками, то варто вибрати дисковий варіант, а якщо ви хочете, щоб ножі в дискової системи прослужили довше, то придивіться до моделей, у яких крім основного диска є ножі попередньої різання. Подрібнювач для товстих гілок треба брати тільки фрезерний.

Читайте по темі:  Як вибрати бензопилу - докладна інструкція

Вибираємо двигун і його потужність

Крім ножової системи, увагу варто звертати на наступні два параметри:

  1. Тип двигуна – шредер для гілок може бути з електричним або бензиновим двигуном. Електричний подрібнювач гілок може похвалитися невеликим рівнем шуму при роботі і простотою в обслуговуванні. Однак великої потужності від нього чекати не доводиться, крім того радіус переміщення по ділянці і зручність роботи з апаратом обмежені подовжувачем.Двотактний бензиновий або чотиритактний двигун не залежить від електромережі, тому ви легко можете використовувати ветокизмельчитель де завгодно, плюс бензиновий агрегат легко справляється з будь-якими гілками. При роботі сильно шумить і дає вихлоп – це головний мінус.
  2. Потужність – подрібнювачі бувають малопотужні (до 1,6 кВт), середнього класу (до 2,5 кВт) і професійні (3,8 кВт та більше).Малопотужні призначені для роботи з бадиллям і невеликими пагонами і оснащуються дискової ножовою системою, середні впевнено справляються з гілками завтовшки 3,5 см і мають спеціальну лійку для мульчі. Професійні агрегати не тільки подрібнюють сміття, але і пресують його.

Якщо вам потрібен невеликий і не дуже галасливий агрегат для роботи з бадиллям, то електричний подрібнювач гілок – ваш кращий вибір. А ось для великої садової ділянки і роботи з великими гілками краще всього брати професійну дробарку для гілок, що працює на бензині.

Стереть в порошок! Выбираем садовый измельчитель для веток

На що ще звернути увагу при виборі?

  • Якщо вам потрібен простий в роботі шредер для гілок, беріть моделі з похилою воронкою конусного типу, а ще краще – з штовхачем в комплекті. Останній підвищує не тільки ефективність, але і безпеку роботи з подрібнювачем.
  • Наявність у агрегату систем безпеки має бути обов’язковим. Функція зупинки двигуна при відкритті кожуха або розчіплювач напруги в електричній моделі подрібнювача застрахують вас від нещасних випадків під час роботи з пристроєм.
  • Зручною функцією подрібнювача гілок є можливість регулювання швидкості. Таким чином ви зможете контролювати розмір одержуваної мульчі.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...