Вирощування полуниці за голландською технологією: поради професіоналів

286

Цілорічне вирощування полуниці в теплиці в останні роки набуло величезної популярності у всьому світі. Прості садівники і фермери навчилися застосовувати в справі унікальні методики, що дозволяють отримувати стабільно високі врожаї полуниці протягом усього року. Найбільш вигідним і зручним у застосуванні сьогодні вважається вирощування полуниці за голландською технологією. Цей спосіб хороший тим, що підходить як для комерційного вирощування у великих обсягах, так і для приватних теплиць з невеликою площею.

Суть голландської технології

Голландська технологія вирощування полуниці найбільш успішно застосовується в промисловому вирощуванні, проте і в приватному садівництві вона може дати прекрасний результат, якщо вдасться створити культурі всі необхідні умови для плодоношення.Вирощування полуниці за голландською технологією: поради професіоналівСуть цього методу полягає в тому, що з мінімальної площі можна отримувати високий (максимальний урожай) безперервно протягом усього року. Такий результат досягається лише при наступних умовах:

в процесі вирощування використовується виключно закритий грунт (теплиці), оскільки тільки тепличний мікроклімат може забезпечити вегетативний процес рослин в будь-який час року;
наявності якісного обладнання (вологоміри, система крапельного поливу, вентиляція, освітлення, опалення), що дозволяє забезпечити збереження рослин в будь-яких погодних умовах; безперервну посадку нових саджанців (у середньому 1 раз в 1-1,5 місяця) і підтримання запасу розсади.

Завдяки цій технології, Голландія займає перше місце у світі за обсягами вирощування та експорту полуниці. Варто уточнити, що в голландських теплицях вирощують не тільки полуницю, але і багато овочевих культур. Як вдалося маленькій країні, де катастрофічно мало вільної землі, досягти таких вражаючих результатів? А вся справа в тому, що селекціонери та науковці цієї країни постійно шукають шляхи отримання максимальних врожаїв при використанні малих площ, а також малогабаритних ємностей: мішків, пакетів, ящиків. На ділі голландський метод вирощування полуниці дуже ефективний, проте якщо ви початківець садівник, то варто спробувати на невеликій грядці, скажімо, на підвіконні.

Читайте по темі:  Чим краще підгодовувати розсаду перцю?

Пара горщиків з полуницею не зажадають від вас багато уваги, а в разі невдачі, втрати будуть незначними. Для досягнення безперервного плодоношення у великих масштабах необхідно регулярно висаджувати нові саджанці і ось тут можуть виникати певні проблеми. Готову розсаду «фріго» (зберігається в холоді) можна придбати в будь-який час року в спеціалізованих розплідниках, але ціна на неї не низька. Тому для невеликих приватних теплиць простіше заготовляти саджанці самостійно з вусів, що утворюються у рослин.

Вирощування полуниці за голландською технологією: поради професіоналів

Досвід європейських фермерів показав, що розсадні кущики, отримані в теплий сезон, в очікуванні посадки можуть зберігатися в холоді до 9 місяців. Так що посадковий матеріал можна заготовлювати самостійно без зайвих витрат, або використовувати ремонтантні сорти, які вимагають заміни 1 раз у півроку.

Відео «Вирощування за голландською технологією»


З відео Ви дізнаєтеся, як правильно вирощувати полуницю за голландською технологією.

Переваги

Незважаючи на те, що спочатку вирощування ягоди в теплиці за голландською технологією може здатися складним, методика має багато переваг; використання для посадки будь-яких ємностей, які знайдуться в господарстві: ящики, контейнери, горщики, мішки; можливість компактного розміщення рослин (вертикально, ярусами), що дозволяє економити посадкову площу, і тим самим збільшувати врожайність, а в комерційному вирощуванні ще й дохід; можливість вирощування розсади в будь-яких умовах: в горщиках на підвіконні, в теплицях, на лоджіях і балконах; безперервне отримання врожаю; низька інфікованість рослин бактеріями, вірусами і шкідниками завдяки можливості санітарної обробки тари для посадки і субстрату; за якістю і смаком така полуниця анітрохи не поступається ягоді, вирощеній в природних умовах (на городі); простота методики і зручність у застосуванні, облаштувавши теплицю один раз, потрібно просто підтримувати все в робочому стані та отримувати задоволення від процесу.

Читайте по темі:  Огірок Отелло F1: опис і вирощування гібриду

Вирощування полуниці за голландською технологією: поради професіоналів

Враховуючи всі ці позитивні моменти, можна сказати, що навіть великі вкладення сил, засобів і часу з вашої сторони швидко окупляться і почнуть приносити плоди (або прибуток). Які сорти підходять? Вибір сорту самий відповідальний момент у цій справі. Від нього повною мірою залежить урожайність, а також смакові і товарні характеристики ягоди: звичайно, в першу чергу це повинні бути великоплідні сорти з раннім терміном вегетації (вони дозрівають швидше); для того щоб висаджувати кущі не 1 раз в місяць, а рідше, вибирайте ремонтантні сорти, плодоносні хвилеподібно і безперервно протягом не менше півроку; бажано, щоб сорт був стійким до хвороб і перепадів температур (мало яка нештатна ситуація може статися?); головне, щоб рослини були самозапильні, інакше доведеться проводити цю процедуру вручну, бігаючи з пензликом від квітки до квітки.

Вирощування полуниці за голландською технологією: поради професіоналівДля вирощування за даною технологією найбільш кращими є сорти: Дарселект, Сельва, Соната, Трістар, Хоней, Пандора та інші ремонтантні сорти.

Підготовка землі і посадка

Перш ніж садити розсаду у теплиці, необхідно підготувати грунтовий субстрат. Садова суниця любить родючий грунт, тому краще всього використовувати грунтову суміш, що містить натуральний грунт і синтетичні добавки. В принципі, розведення полуниці за голландською методикою може проводитися на субстратах різного складу:

суміші дернової і суглинкових землі з додаванням органіки;
суміші, що складається з 7 частин тирси і 2 частин землі, обробленої розчином сечовини;
низинного торфу, змішаного з перегноєм і обробленого мідним купоросом;
землі та річкового піску в співвідношенні 10:1 з додаванням перегною;
гідропонних матеріалів: мінеральної вати, перліту, кокосового волокна.

Вирощування полуниці за голландською технологією: поради професіоналів

Перед заповненням ємності для посадки субстрат потрібно добре перемішати і вибрати всі зайві складові: грудки, корінці. При використанні органічних добрив у складі субстрату, необхідно провести знезараження ґрунту розчином марганцю або прожарити суміш протягом декількох годин при температурі 60°С. Пам’ятайте, що субстрат повинен бути стерильним, щоб у ньому не заводилися шкідники і грибки.

Читайте по темі:  Як і чим виконується полив цибулі після посадки

Умови для зростання

Технологія вирощування полуниці круглий рік дає максимальний результат тільки при дотриманні ряду умов, які необхідно постаратися забезпечити рослинам: помірне і рівномірне зволоження субстрату досягається застосуванням краплинного поливу; додаткове висвітлення – ремонтантні сорти формують зав’язі при нейтральному світловому дні, однак для швидкої вигонки рослин світловий день слід збільшувати до 16-18 годин; підтримка температурного режиму – середня температура для теплиць становить 20-22°С, в період плодоношення можна підвищити до 25-27°С; доступ свіжого повітря, якщо теплиця не обладнана вентиляційною системою, то приміщення потрібно регулярно провітрювати, відкриваючи вікна. для безперервного збору ягід розсаду слід висаджувати регулярно не рідше 1 разу в 2 місяці, використовуючи при цьому кілька різних сортів.

Вирощування полуниці за голландською технологією: поради професіоналів

Догляд за насадженнями

На відміну від підготовчих робіт і самої посадки, догляд за рослинами не займе багато часу. Якщо посадка проведена за всіма правилами, то залишається тільки підтримувати умови, необхідні для росту і плодоношення полуниці: поливати, провітрювати теплицю і вносити підживлення. Живильні розчини краще вносити при поливі. Періодичність внесення підгодівлі 1 раз в 2-3 тижні. Оскільки після збору врожаю рослини просто викидаються, а на їх місце висаджується нову розсаду, то в профілактичних обробках немає необхідності.

Вирощування полуниці за голландською технологією: поради професіоналів

Що стосується поливу, то голландська технологія передбачає стаціонарне крапельне зрошення, однак застосовується воно тільки у великих теплицях. А в домашніх умовах поливати потрібно так, щоб вода не потрапляла на листя, а зволоження було рівномірним. Саморобну систему крапельного поливу можна спорудити з трубок від звичайної медичної крапельниці. Її просто опускають у банку з водою і підводять безпосередньо до коріння рослини. Ось і весь догляд, необхідний полуниці в тепличних умовах. Забезпечивши рослинам цей мінімум, натомість ви отримуєте свіжу духмяну ягоду круглий рік.

Вирощування полуниці за голландською технологією: поради професіоналів

Відео «Сорти полуниці»


З відео Ви дізнаєтеся, які сорти полуниці ніколи не підведуть вас своєю врожайністю.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя