Вирощування полуниці за голландською технологією: поради професіоналів

232

Цілорічне вирощування полуниці в теплиці в останні роки набуло величезної популярності у всьому світі. Прості садівники і фермери навчилися застосовувати в справі унікальні методики, що дозволяють отримувати стабільно високі врожаї полуниці протягом усього року. Найбільш вигідним і зручним у застосуванні сьогодні вважається вирощування полуниці за голландською технологією. Цей спосіб хороший тим, що підходить як для комерційного вирощування у великих обсягах, так і для приватних теплиць з невеликою площею.

Суть голландської технології

Голландська технологія вирощування полуниці найбільш успішно застосовується в промисловому вирощуванні, проте і в приватному садівництві вона може дати прекрасний результат, якщо вдасться створити культурі всі необхідні умови для плодоношення.Вирощування полуниці за голландською технологією: поради професіоналівСуть цього методу полягає в тому, що з мінімальної площі можна отримувати високий (максимальний урожай) безперервно протягом усього року. Такий результат досягається лише при наступних умовах:

в процесі вирощування використовується виключно закритий грунт (теплиці), оскільки тільки тепличний мікроклімат може забезпечити вегетативний процес рослин в будь-який час року;
наявності якісного обладнання (вологоміри, система крапельного поливу, вентиляція, освітлення, опалення), що дозволяє забезпечити збереження рослин в будь-яких погодних умовах; безперервну посадку нових саджанців (у середньому 1 раз в 1-1,5 місяця) і підтримання запасу розсади.

Завдяки цій технології, Голландія займає перше місце у світі за обсягами вирощування та експорту полуниці. Варто уточнити, що в голландських теплицях вирощують не тільки полуницю, але і багато овочевих культур. Як вдалося маленькій країні, де катастрофічно мало вільної землі, досягти таких вражаючих результатів? А вся справа в тому, що селекціонери та науковці цієї країни постійно шукають шляхи отримання максимальних врожаїв при використанні малих площ, а також малогабаритних ємностей: мішків, пакетів, ящиків. На ділі голландський метод вирощування полуниці дуже ефективний, проте якщо ви початківець садівник, то варто спробувати на невеликій грядці, скажімо, на підвіконні.

Читайте по темі:  Пасинкування томатів: як і коли робити

Пара горщиків з полуницею не зажадають від вас багато уваги, а в разі невдачі, втрати будуть незначними. Для досягнення безперервного плодоношення у великих масштабах необхідно регулярно висаджувати нові саджанці і ось тут можуть виникати певні проблеми. Готову розсаду «фріго» (зберігається в холоді) можна придбати в будь-який час року в спеціалізованих розплідниках, але ціна на неї не низька. Тому для невеликих приватних теплиць простіше заготовляти саджанці самостійно з вусів, що утворюються у рослин.

Вирощування полуниці за голландською технологією: поради професіоналів

Досвід європейських фермерів показав, що розсадні кущики, отримані в теплий сезон, в очікуванні посадки можуть зберігатися в холоді до 9 місяців. Так що посадковий матеріал можна заготовлювати самостійно без зайвих витрат, або використовувати ремонтантні сорти, які вимагають заміни 1 раз у півроку.

Відео «Вирощування за голландською технологією»


З відео Ви дізнаєтеся, як правильно вирощувати полуницю за голландською технологією.

Переваги

Незважаючи на те, що спочатку вирощування ягоди в теплиці за голландською технологією може здатися складним, методика має багато переваг; використання для посадки будь-яких ємностей, які знайдуться в господарстві: ящики, контейнери, горщики, мішки; можливість компактного розміщення рослин (вертикально, ярусами), що дозволяє економити посадкову площу, і тим самим збільшувати врожайність, а в комерційному вирощуванні ще й дохід; можливість вирощування розсади в будь-яких умовах: в горщиках на підвіконні, в теплицях, на лоджіях і балконах; безперервне отримання врожаю; низька інфікованість рослин бактеріями, вірусами і шкідниками завдяки можливості санітарної обробки тари для посадки і субстрату; за якістю і смаком така полуниця анітрохи не поступається ягоді, вирощеній в природних умовах (на городі); простота методики і зручність у застосуванні, облаштувавши теплицю один раз, потрібно просто підтримувати все в робочому стані та отримувати задоволення від процесу.

Читайте по темі:  Чому гниє картопля при зберіганні, і як цього уникнути?

Вирощування полуниці за голландською технологією: поради професіоналів

Враховуючи всі ці позитивні моменти, можна сказати, що навіть великі вкладення сил, засобів і часу з вашої сторони швидко окупляться і почнуть приносити плоди (або прибуток). Які сорти підходять? Вибір сорту самий відповідальний момент у цій справі. Від нього повною мірою залежить урожайність, а також смакові і товарні характеристики ягоди: звичайно, в першу чергу це повинні бути великоплідні сорти з раннім терміном вегетації (вони дозрівають швидше); для того щоб висаджувати кущі не 1 раз в місяць, а рідше, вибирайте ремонтантні сорти, плодоносні хвилеподібно і безперервно протягом не менше півроку; бажано, щоб сорт був стійким до хвороб і перепадів температур (мало яка нештатна ситуація може статися?); головне, щоб рослини були самозапильні, інакше доведеться проводити цю процедуру вручну, бігаючи з пензликом від квітки до квітки.

Вирощування полуниці за голландською технологією: поради професіоналівДля вирощування за даною технологією найбільш кращими є сорти: Дарселект, Сельва, Соната, Трістар, Хоней, Пандора та інші ремонтантні сорти.

Підготовка землі і посадка

Перш ніж садити розсаду у теплиці, необхідно підготувати грунтовий субстрат. Садова суниця любить родючий грунт, тому краще всього використовувати грунтову суміш, що містить натуральний грунт і синтетичні добавки. В принципі, розведення полуниці за голландською методикою може проводитися на субстратах різного складу:

суміші дернової і суглинкових землі з додаванням органіки;
суміші, що складається з 7 частин тирси і 2 частин землі, обробленої розчином сечовини;
низинного торфу, змішаного з перегноєм і обробленого мідним купоросом;
землі та річкового піску в співвідношенні 10:1 з додаванням перегною;
гідропонних матеріалів: мінеральної вати, перліту, кокосового волокна.

Вирощування полуниці за голландською технологією: поради професіоналів

Перед заповненням ємності для посадки субстрат потрібно добре перемішати і вибрати всі зайві складові: грудки, корінці. При використанні органічних добрив у складі субстрату, необхідно провести знезараження ґрунту розчином марганцю або прожарити суміш протягом декількох годин при температурі 60°С. Пам’ятайте, що субстрат повинен бути стерильним, щоб у ньому не заводилися шкідники і грибки.

Читайте по темі:  Осінній догляд за полуницею та заходи щодо її підготовки до зими

Умови для зростання

Технологія вирощування полуниці круглий рік дає максимальний результат тільки при дотриманні ряду умов, які необхідно постаратися забезпечити рослинам: помірне і рівномірне зволоження субстрату досягається застосуванням краплинного поливу; додаткове висвітлення – ремонтантні сорти формують зав’язі при нейтральному світловому дні, однак для швидкої вигонки рослин світловий день слід збільшувати до 16-18 годин; підтримка температурного режиму – середня температура для теплиць становить 20-22°С, в період плодоношення можна підвищити до 25-27°С; доступ свіжого повітря, якщо теплиця не обладнана вентиляційною системою, то приміщення потрібно регулярно провітрювати, відкриваючи вікна. для безперервного збору ягід розсаду слід висаджувати регулярно не рідше 1 разу в 2 місяці, використовуючи при цьому кілька різних сортів.

Вирощування полуниці за голландською технологією: поради професіоналів

Догляд за насадженнями

На відміну від підготовчих робіт і самої посадки, догляд за рослинами не займе багато часу. Якщо посадка проведена за всіма правилами, то залишається тільки підтримувати умови, необхідні для росту і плодоношення полуниці: поливати, провітрювати теплицю і вносити підживлення. Живильні розчини краще вносити при поливі. Періодичність внесення підгодівлі 1 раз в 2-3 тижні. Оскільки після збору врожаю рослини просто викидаються, а на їх місце висаджується нову розсаду, то в профілактичних обробках немає необхідності.

Вирощування полуниці за голландською технологією: поради професіоналів

Що стосується поливу, то голландська технологія передбачає стаціонарне крапельне зрошення, однак застосовується воно тільки у великих теплицях. А в домашніх умовах поливати потрібно так, щоб вода не потрапляла на листя, а зволоження було рівномірним. Саморобну систему крапельного поливу можна спорудити з трубок від звичайної медичної крапельниці. Її просто опускають у банку з водою і підводять безпосередньо до коріння рослини. Ось і весь догляд, необхідний полуниці в тепличних умовах. Забезпечивши рослинам цей мінімум, натомість ви отримуєте свіжу духмяну ягоду круглий рік.

Вирощування полуниці за голландською технологією: поради професіоналів

Відео «Сорти полуниці»


З відео Ви дізнаєтеся, які сорти полуниці ніколи не підведуть вас своєю врожайністю.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Загрузка...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя