Яку дошку для опалубки використовувати

71

За допомогою опалубних конструкцій виконуються заливки бетонними розчинами. Їх застосовують при зведенні фундаментних основ різних типів, споруд і колон.

Складаються конструкції з щитів і кріплень, виготовлених з пластикового картонного, металевого матеріалів або із деревини. Останній варіант користується доступністю не тільки в приватному будівництві, але і при облаштуванні об’єктів промислового призначення. Дошка для опалубки повинна повністю відповідати встановленим стандартам і мати достатню товщину, здатну витримувати навантажувальні зусилля, не піддаючись деформації. Вдало підготовлені щити з деревини використовуються для бетонування багаторазово, легко збираються і розбираються.

яку дошку використовувати для опалубки?

Вибір породи дерева для опалубки

Отже, яку дошку використовувати для опалубки?

Дошки обрізні, з яких планується влаштування опалубних щитів, повинні відрізнятися певним ступенем твердості – м’яка деревина під час заливання суміші здатна розтріскатися.

Листяні породи використовувати не рекомендується. Для підготовки щитів підходять ялинка, сосна або ялиця. Важливо підібрати підходящу породу, коли в планах є неодноразове застосування опалубних щитів.

Під виготовлення дрібнощитових опалубних систем дозволяється використовувати деревний матеріал будь-якої породи. Щодо сорту, то під багаторазові комплекти необхідно відбирати другосортний матеріал, не нижче. В інших випадках на опалубку дозволяється використовувати все, що є в наявності.

Оптимальні розміри і вологість дошки

При виборі дошки для опалубки фундаменту особлива увага приділяється її товщині. Довжина вибирається з урахуванням протяжності фундаментної канави, необхідно також передбачити, щоб під час встановлення щитів вони трохи виступали за передбачувані межі фундаментної основи.

яку дошку використовувати для опалубки?

Розміри дошки по товщині повинні бути оптимальними для ефективного протистояння навантаженню, створюваному залитим бетонним розчином. Будівельники радять застосовувати дошки, товщина яких складає 2.5 – 5.0 см. Дозволяється застосовувати і більш товсті дошки, так як ймовірність їх руйнувань мізерно мала.

Читайте по темі:  Преимущества быстросохнущего акрилового лака TM Vidaron

Щодо оптимального розміру ширини дошки для опалубки фундаменту вибирають пятнадцатисантиметровый параметр.

Відзначимо, що допускається застосовувати і більш широкі матеріали. За показником вологості вибирають дошку, рівень вмісту вологи в якій досягає двадцяти п’яти відсотків і більше. Таке рішення пояснюється певними факторами:

 • з таким вмістом вологості дошка опалубки стрічкового фундаменту цементним молочком не просочується, до повторного застосування залишається цілком придатною;
 • бетонний склад повністю зберігає свій показник міцності, так як в першу чергу деревина вбирає саме скріплюючі компоненти.

Установка опалубки з дошки

Яка дошка потрібна, ми визначилися. Тепер розберемося з порядком розрахунків і виконанням монтажних робіт.

Щоб розпочати виготовлення опалубних щитів з дошки своїми руками, необхідно виконати попередні підрахунки потреби в матеріалі, щоб не витрачати зайві кошти і не докуповувати додатково відсутню кількість під час виконання робіт.

Потреба визначається наступним чином:

 • спочатку визначають загальну довжину фундаментної стрічки, висоту основи;
 • вивчають асортимент реалізованої дошки, визначають відповідні розміри для опалубки фундаменту;
 • ділять наявну довжину периметра на аналогічний параметр одиниці матеріалу, отримуючи його потребу для одного ряду;
 • за такою ж схемою визначають кількість дощок по вертикалі, розділивши висоту основи на ширину;
 • наявні за розрахунками дані по довжині і висоті множать, щоб визначити необхідну кількість пиломатеріалу.

яку дошку використовувати для опалубки?

Дошки продаються в кубометрах.

Щоб визначити їх кількість в штуках, необхідно виконати наступні дії:

 • спочатку визначають обсяг однієї дошки, помноживши її параметри по довжині, ширині і товщині;
 • поділивши кубометр на отриманий результат, отримуємо кількість в штуках.

Дізнавшись, скільки матеріалу в кубометрі, визначаємо його потребу для виготовлення одного опалубного щита.

Під пристрій опалубки з дошки будуть потрібні додаткові матеріали:

 • бруски розміром 50 на 50 мм, в кількості тридцяти п’яти – сорока відсотків від обсягу пиломатеріалу;
 • листи фанерні;
 • поліетилен;
 • саморізи або цвяхи.
Читайте по темі:  Розміри різних видів шиферу

яку дошку використовувати для опалубки?

Правильно виконані розрахунки сприяють оптимізації майбутніх витрат. Крім того, економиться час, необхідний для додаткових закупівель.

Готуючи під опалубку щити, слід брати до уваги вагу бетонного розчину. Від великого значення слабка конструкція не здатна стримати тиск і зруйнуватися, що спричинить за собою збільшення трудових і фінансових витрат.

Роботи по установці опалубки з дошки в 25 мм і більше проводяться в кілька етапів:

 • виконується підготовка ділянки, відведеної під будівництво. Забирається сміття, з канави витягується обсипана земля;
 • на кутових ділянках канави забиваються кілочки, що виконують функції опорних елементів;
 • знаючи параметри щитів для стрічкового фундаменту, готуємо дошки необхідної довжини;
 • готуємо сполучні бруски для щитових елементів;
 • виконуємо збірку, під час якої цвяхи в дошки, підібрані для щитової опалубки, вбивають з боку бетонної заливки і загинаючи кінчики;
 • монтується опалубка. На необхідній відстані встановлюються розпірні елементи, щоб компенсувати майбутні навантажувальні дії. Крок їх установки – сімдесят – дев’яносто сантиметрів;
 • якість розстановки опалубних щитів перевіряється за допомогою будівельного рівня.

Щоб поверхня фундаментної стрічки вийшла рівною, внутрішні поверхні щитів рекомендується вкрити фанерними листами, прибивши їх за допомогою цвяхів. Крім того, всі внутрішні поверхні ховаються поліетиленовим матеріалом, щоб мінімізувати втрати води з бетонного розчину.

Рекомендації фахівців

Досвідчені будівельники радять приділяти особливу увагу питанню, з якої дошки робити опалубку для фундаменту.

Щоб конструкція з бетону була рівною, бік дощок, що стикається з монолітною поверхнею, обстругивают і шліфують. Бруски при складанні розміщуються на дошках перпендикулярно, цвяхи забиваються з боку, що примикає до бетону. Розмір їх повинен бути достатнім, щоб пробити дошку і брус і вийти назовні сантиметрів на п’ять із зворотного боку. Даний надлишок загинається і забивається.

Читайте по темі:  Пластификаторы для бетона

Бруски перекриттів розміщуються з кроком тридцять – сорок сантиметрів, при цьому вони в обов’язковому порядку повинні захоплювати щитові краю. Така особливість в подальшому полегшить процес стикування.

Мінімальна товщина дошки – два сантиметри, рекомендована – три з половиною – п’ять. Залитий в опалубну конструкції бетонний розчин повинен повністю затвердіти, тільки після цього дозволяється демонтувати щити. Для надійності можна почекати ще кілька днів, щоб потім не ремонтувати фундаментну поверхню.

Якщо опалубні щити підготовлені правильно, і процес заливки суміші проведено акуратно, дошки практично не постраждають, і їх цілком можна застосовувати в наступних будівельних роботах. Природно, на чистову роботу такі дошки не придатні, але для облаштування чорнової підлоги знадобляться.

Дізнавшись, яку дошку використовувати для опалубки, готуйте щити за певними вимогами. Вони не відрізняються великими розмірами і важкою масою, щоб удвох з напарником можна було без проблем виконати установку опалубки і її демонтаж. Довжина щитів не повинна перевищувати шести метрів, максимальна маса – до сімдесяти кілограмів. Якщо для опалубки обрана товста дошка, щит слід робити вузьким, щоб він вийшов не надто важким.

Купувати пиломатеріал рекомендується в магазинах будівельних матеріалів. Якщо є необхідність в економії коштів, можна звернутися безпосередньо до виробника. Крім того, існує можливість придбання готових опалубних щитів. Але слід упевнитися, що вони гарної якості і повністю підходять під розміри вашої фундаментної основи.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя