Теплоблок: тришаровий теплоефективний блок

6

Прагнучи полегшити працю будівельників, вчені перепробували безліч різних способів і технологій. Досить продуктивною в цьому плані виявилася ідея об’єднати в стінному матеріалі три якості: ефективного утеплення, високої несучої здатності і декоративного оздоблення.

Так на світ з’явилися теплоефективні блоки (ТЕБ). Про те, що являє собою цей матеріал, які його об’єктивні переваги та недоліки ми поговоримо в даній статті.

Конструкція теплоблока включає три шари:

зовнішній виготовляється з керамзитобетону з фактурною поверхнею, що імітує природний камінь або цеглу;
середній утворений пінополістиролом (пінопластом) товщиною від 12 до 20 см;
внутрішній складається з поризованного керамзитобетону (М200).
Оскільки пінопласт і керамзитобетон фізично різнорідні, то для виключення розшаровування стіни зовнішній і внутрішній шар блоку скріплюють склопластиковими або базальтовими стрижнями.

Міцність термоблока виробники регулюють, використовуючи різні марки цементного розчину і керамзитового гравію (від М50 до М100).

Утеплювач в блоці може бути різним. Більш дешевий матеріал виготовляють, використовуючи звичайний пінополістирол щільністю 25 кг / м3. Кращі показники енергозбереження досягаються при встановленні більш дорогого екструдованого пінопласту.

Внутрішній (несучий) шар поліблока може бути суцільним або з порожнечами. Останній варіант використовують при будівництві будинків висотою більше трьох поверхів. Всередину порожнин ставлять арматуру і заливають її розчином.

Оскільки блок являє собою єдину тришарову конструкцію, то при кладці його не можна різати на частини. З огляду на цю вимогу, виробники випускають широку номенклатуру ТЕБ. У неї входять не тільки рядні блоки різної товщини, але також внутрішні і зовнішні, поясні і вентиляційні, половинчасті і т.п.

Читайте по темі:  Сітка пластикова для огорожі

Особливості будівництва з теплоблоків

Технологія кладки з тришарових блоків має багато спільного з процесом зведення стін з газосилікатних блоків. Принциповою відмінністю, як ми вже сказали, є заборона на різку блоків для збереження їх цілісності та єдності фактурного малюнка.

Кладку ведуть з використанням будівельного клею, витримуючи товщину швів в діапазоні від 2 до 4 мм. Щільне укладання знижує втрати тепла через шви розчинів, покращуючи теплоізоляційні якості стіни. Клей наносять зубчастим шпателем на внутрішній і зовнішній шари блоку. На пінопласт розчин не намазують. Будівництво стін ведуть з перев’язкою швів в ½ блоку.

Вертикальні шви при кладці теплоблоков, закладають особливим чином. У зоні утеплювачі їх герметизують будівельною піною. Зовнішній і внутрішній шви в районі керамзиту закладають розчином за допомогою будівельного пістолета.

Теплоблок: тришаровий теплоефективний блок

Шов в районі утеплювача заповнюють поліуретановою піною

Важливий нюанс – армування кладки через 3-4 ряди сталевою сіткою ( 5х2 см, товщина дроту 0,5 мм).

Виробники стверджують, що блок з утеплювачем і облицюванням не потребує армованого поясу (при будівництві будинків висотою до двох поверхів). Проте, практика показала, що під монтаж плит перекриття його потрібно робити завжди. Для того, щоб армований бетон не виділявся на фасаді, його закривають тонкими поясними блоками.

Теплоблок: тришаровий теплоефективний блок

Монтаж каркаса армопоясу. Зовні його закриває ряд поясних блоків

Опір плит перекриття на стіну з термоблоків має бути не менше 12 см.

Відгуки власників, плюси і мінуси теплоблоків

Відгуків реальних власників будинків з теплоблоків мало. Найчастіше зустрічається інформація від виробників і дилерів цього матеріалу. У ній позитивні сторони ТЕБ звеличуються, а недоліки замовчуються.

У тих відгуках, що ми знайшли, власники будинків найчастіше відзначають наступні плюси термоблоків:

  • Доступна ціна;
  • Відсутність витрат на утеплення і зовнішню обробку;
  • Економія на опаленні;
  • За умови якісної вентиляції в приміщеннях встановлюється комфортний мікроклімат.
Читайте по темі:  Виробництво щебеню: особливості технології видобутку і переробки

До недоліків ТЕБ слід віднести:

Низьку довговічність утеплювача (виробники необгрунтовано завищують термін експлуатації до 100 років);
Спірну екологічність пінопласту (в рекламі звучать зворотні твердження);
Промокання швів кладки при косому дощі (потрібна гідроізолююча обробка фасаду);
Важко знайти виробника, що випускає якісний матеріал і будівельників, здатних грамотно будувати будинки з теплоблоків.

Розміри, орієнтовні ціни

Рядові поліблоки випускають в трьох базових стандартах (довжина, товщина, висота): 40х40х19 см, 40х30х19см і 20х40х19 см. Останній розмір використовується для кладки стін мансардних поверхів, а також для будівництва в теплому кліматі.

Теплоблок: тришаровий теплоефективний блок

Розміри і ціни теплоблоків безпосередньо пов’язані між собою. Орієнтовна вартість (на 2016 рік) кольорового рядового блоку товщиною 40 см – 70 грн.

Більш тонкі кольорові 30-ти сантиметрові блоки продають по 50 грн за штуку.

Рядові кольорові блоки з повітрообміном продають за ціною від 100 до 150 грн/шт. Незабарвлений матеріал можна купити на 10-12% дешевше.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...