Знімаємо зелену «шубу»: як позбутися від моху на деревах

47

Снимаем зеленую «шубу»: как избавиться от мха на деревьях

Мох на деревах – це аж ніяк не природний декоративний елемент, а перша ознака хвороби. Початківець садівник може не надати значення нешкідливі на вигляд наростам на корі, тим не менш, в таких випадках потрібно якомога швидше позбутися від моху в саду.

Як боротися з мохом на деревах

Якщо ви помітили на плодових деревах щось, схоже на розетки, нарости скоринки або кущики, не ставитеся до новоутворень легковажно: скоріше всього, це мох. Існують різні засоби для видалення моху, які варто застосовувати, якщо він з’явився на деревах.

Деякі садівники спеціально розводять мох на клумбі в декоративних цілях. Але якщо він оселиться на деревах, то хорошого в цьому мало. Наріст впливає на дерево повільно: закриваючи кору, він тим самим не дає рослині дихати.

Снимаем зеленую «шубу»: как избавиться от мха на деревьях

Спочатку зменшується врожайність, під наростом можуть оселитися шкідники, і поступово дерево «задихається», хворіє і гине.

Як очистити мох на деревах: причини виникнення

Мох досить невибагливий: відсутність коренів дозволяє йому рости усюди, де є вода. Тому підвищена вологість і затіненість — ідеальні умови для появи наростів.

Якщо велика частина вашого саду в тіні, він перебуває в групі ризику. Досить затяжних дощів, туманів або занадто частого і рясного поливу дерев — і спори моху покривають все нові поверхні.

Спори здатні розповсюджуватися на великі дистанції.

Якщо ви помітили мох на одному дереві, обов’язково прийміть заходи, інакше незабаром зараженою може виявитися весь сад.

Серед основних причин появи моху на деревах:

  • Занадто рясний полив дерев;
  • Розтріскана або подмерзшая кора;
  • Надмірна затененность — зокрема, з-за густої крони дерева.
Читайте по темі:  Пасинкування томатів: як і коли робити

Кращі методи і засоби для видалення моху

Насамперед, очисні або профілактичні роботи не можна проводити в будь-який час, інакше ви ризикуєте завдати ще більшої шкоди.

Найкраще займатися очищенням плодових дерев у листопаді, коли зібраний останній урожай. Попередньо приберіть та спаліть всі опале листя.

Снимаем зеленую «шубу»: как избавиться от мха на деревьях

Якщо беретеся за справу навесні, вибирайте березень. Коли набухнуть бруньки і розпустяться, обробка дерев заборонена, інакше погубите весь урожай.

Є три основних варіанти боротьби з наростами на деревах:

  • Хімічний метод
  • Механічний спосіб
  • Прореживающая обрізка

У першому випадку вам необхідно зробити спеціальний засіб (відвар з 600 г гашеного вапна + 500 мл окропу +400 г сірки + 1,5 л води), яке ви будете розводити водою і обприскувати дерева.

Механічний спосіб оптимальний для молодих дерев з гладкою корою. Нарости моху просто видаляються шкребком. Зверніть увагу, що під деревом не повинно бути опалого листя та інших потенційних джерел подальшого поширення моху по ділянці.

Проріджуючому обрізанням потрібно займатися регулярно: тоді крони дерев не стануть надто густим. Якщо ситуація запущена, і гілки сильно покриті наростами, іноді має сенс цілком їх обрізати.

Профілактика моху на деревах

Щоб уникнути появи наростів, регулярно білите стовбури і скелетні гілки дерев: робити це варто навесні і ранньою осінню, поки тепло і сухо.

Снимаем зеленую «шубу»: как избавиться от мха на деревьях

Можна самому приготувати побелочный розчин мідного купоросу, негашеного вапна та води, а можна придбати спеціальний профілактичний засіб.

Зверніть увагу: такий метод не годиться для молодих дерев з гладкою корою.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...