Як часто потрібно поливати огірки у відкритому грунті

20

Полив огірків – важлива складова догляду за рослиною. Отримати багатий, смачний і якісний урожай можна, тільки знаючи, як поливати огірки у відкритому грунті. Тому перш ніж почати вирощувати огірки, потрібно вивчити всі нюанси цього процесу.

Частота поливу огірків

Огірки дуже люблять воду. Проте надмірно заливати їх і допускати застою води не варто. Коренева система рослини має особливу будову і потребує постійного зволоження. Якщо огірки відчують нестачу вологи, це може спровокувати потемніння і крихкість листя. Якщо ж води буде занадто багато, це призведе до зменшення кількості кисню в ґрунті. Внаслідок цього листя стануть блідими, батоги сповільнять зростання і з’являться зеленці.

Як часто потрібно поливати огірки у відкритому грунті

Перепади в кількості вологи і значні температурні коливання викликають гіркоту плодів. Необхідно стежити за вологістю грунту, особливо в спеку. Вона повинна бути не менше 80%. При зниженні показника вологості до 30% культура почне в’янути.

Дуже часто городники, приїжджаючи на дачу, починають заливати огірки водою. Дачники знають, що рослина дуже любить воду, але не уявляють, скільки води потрібно. Їх надмірна турбота призводить до гниття коренів і зниження врожайності культури.

Як часто поливати огірки у відкритому грунті? Влітку зволоження слід проводити не рідше, ніж двічі на тиждень. В умовах сильної спеки захід потрібно проводити раз на два дні. Після того як навесні молоді рослини будуть висаджені в грунт, зволожувати їх варто щотижня. Якщо грунт на ділянці глинистий, поливати огірки слід рідше, але великою кількістю води. Це пояснюється здатністю глини утримувати вологу.

Читайте по темі:  Як посадити горох своїми руками і що необхідно знати городникові

В який час доби краще поливати огірки

Правильний полив проводиться в ранкові години або ввечері. У денні години, коли температура повітря максимальна, краплі води, потрапляючи на листя, викликають опіки. Крім того, у спекотні години волога швидко випаровується і полив втрачає ефективність.

Якщо земля на ділянці надто пересушена, не варто відразу її «реанімувати», заливаючи водою. Краще поливати поступово, маленькими дозами.

Полоти грядки слід дуже акуратно, адже коріння огірків розташоване дуже близько до поверхні.

Як часто потрібно поливати огірки у відкритому грунті

Вимоги до води

Перш ніж починати полив, потрібно правильно підібрати воду. Ні в якому разі не можна зволожувати культуру холодною водою. Вона негативно впливає на корені рослини, перешкоджаючи природній здатності всмоктувати воду. Температура води не повинна перевищувати 19 °C. При використанні води з свердловини, необхідно створити на ділянці спеціальну ємність, де вона зможе нагрітися на сонці.

Правила і техніка поливу

Зволожувати овоч можна по-різному: з використанням шланга, відер або лійок. Правильний полив – той, при проведенні якого вода потрапляє тільки на землю. Таким чином можна максимально зволожити грунт і наситити коріння.

Ефективним при вирощуванні овочів є краплинний полив. Ви можете придбати як готову систему такого зволоження, так і спорудити самостійно. Головний «плюс» краплинного зволоження полягає в тому, що в цьому випадку вода потрапляє в місце призначення – корені культури. В результаті овоч швидко зростає, а ви заощаджуєте воду і скорочуєте кількість бур’янів на ділянці. Нерідко паралельно з поливом овоч підгодовують, що позитивно позначається на його розвитку.

Як часто потрібно поливати огірки у відкритому грунті

Отже, виростити огірки нескладно, якщо дотримуватися всіх порад по догляду за ними, і проводити поливи за всіма правилами.

Відео «Як поливати огірки»


У цьому відео досвідчений садівник поділиться секретами грамотного поливу огірків.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...