Томат Рожеве серце: непоганий салатний сорт

31

Багато городників особливо люблять рожевоплідні сорти помідорів. Особливо якщо ці плоди великі, смачні і красиві. До таких помідорів склалося особливе, трепетне ставлення. Одним з представників таких сортів є томат Рожеве серце.

Томат Рожеве серце: непоганий салатний сорт

Опис сорту томатів Рожеве серце

Сорт, як і переважна більшість інших в останні десятиліття, призначений для особистих підсобних господарств і не має промислового значення. Цей томат вирощують городники-любителі і дрібні фермери. Насіння для посіву можна брати від свого врожаю, оскільки Рожеве серце не є гібридом першого покоління.

Томат Рожеве серце відноситься до числа індетермінантних сортів, виростає до висоти 1,8-2 метри. Вимагає обов’язкового формування рослини і підв’язування стебел, зазвичай кущ ведуть в один або два стебла. Втім, стебла досить товсті і міцні. Кущ покритий великим листям темно-зеленого кольору. Перші суцвіття і, відповідно, плодові кисті формуються не раніше 8-го або 9-го листа, в кожному з них можуть утворитися від двох до шести помідорин.

Томат Рожеве серце: непоганий салатний сортЯк і всі індетермінанти, Рожеве серце вимагає підв’язування

Плоди, згідно з назвою, мають серцеподібну форму, з невеликими ребрами, в зрілому стані пофарбовані в рожевий колір, який не можна назвати дуже насиченим. Зелена пляма близько плодоніжки, яка буває у багатьох сортів томатів, у рожевого серця відсутня. Помідори середньої щільності, м’ясисті, містять 4 або більше насіннєвих гнізда. За розміром вони великі, середня маса становить 200-230 г. При цьому найперші плоди можуть виростати і до 400-450 г, а останні, осінні, часто не дотягують і до 150 г. М’якоть на розрізі однорідна, кількість насіння невелика.

Читайте по темі:  Коли правильно прибирати яровий часник

Характеристика сорту томатів Рожеве серце

Томат Рожеве серце відноситься до групи салатних сортів. Смак його плодів солодкий, оцінюється як відмінний. Врожайність, для індетермінантного великоплідного сорту, зовсім невелика і ледь перевищує 6 кг / м2. Плоди зав’язуються успішно, навіть при не дуже сприятливій погоді. У дощове літо і при переспіванні помідори не розтріскуються. За термінами дозрівання сорт відноситься до середньоранніх, плодоношення розтягнуте.

Смак свіжих плодів не дозволяє витрачати їх на різні заготовки: цим займаються лише в разі явного надлишку врожаю. Помідори намагаються встигнути вжити в свіжому вигляді. Якщо це неможливо, їх переробляють на сік, пасту, соуси. Можливо і засолювання в бочках; в стандартну скляну банку томати цього сорту не поміщаються.

Томат Рожеве серце: непоганий салатний сорт

Сорт характеризується підвищеною стійкістю до багатьох хвороб, в тому числі найнебезпечнішого вірусного захворювання — тютюнової мозаїки. Рожеве серце не відносять до числа сортів «для ледарів», не рекомендують його і недосвідченим городникам: щоб отримати по-справжньому смачні помідори, треба докласти чимало зусиль.

Основними достоїнствами сорту є:

  • відмінний смак помідорів;
  • великоплідність;
  • відсутність розтріскування;
  • прекрасна зав’язуваність плодів;
  • висока стійкість до захворювань.

Недоліки сорту:

  • невисока врожайність;
  • необхідність кваліфікованого догляду;
  • погана транспортабельність і недовге зберігання врожаю;
  • необхідність підв’язування не тільки стебел, але і окремих кистей.

Незважаючи на чудовий смак помідорів, томат Рожеве серце не може в даний час бути віднесений до числа кращих в своєму сегменті. За останнє десятиліття отримано та зареєстровано безліч салатних сортів помідорів з аналогічними характеристиками плодів, але набагато менш вимогливі до догляду, з тривалими термінами зберігання врожаю і здатних до росту і плодоношення в будь-яких умовах.

Так, одних тільки варіацій відомого сорту «Бичаче серце» існує не менше десятка, але і безліч цих сортів не вважаються ідеальними.

Читайте по темі:  Причини появи і способи усунення коричневих плям на листках помідорів

Томат Рожеве серце: непоганий салатний сорт
Вирощування сорту томатів Рожеве серце

Томат Рожеве серце — типовий індетермінантний сорт, і агротехніка його цілком традиційна. Тільки кожну дію треба виконувати ретельно, інакше можна не отримати навіть відносно невисокого врожаю, який дає цей томат. Вирощувати його без розсади можна тільки на самому півдні, але тоді плоди дозріють не до кінця липня, а тільки до початку осені. Тому найчастіше попередньо готують розсаду.

До моменту висадки в грядку розсаді цього томату має бути 60-65 діб, терміни посіву насіння розраховують, виходячи з клімату регіону. Сам процес не має особливостей і складається з добре відомих городникам процедур. Важливо відразу після появи перших сходів поставити ящик з сіянцями в прохолодне добре освітлене місце, де тримати 4-5 днів. Надалі не варто давати розсаді жирувати: якщо грунт родючий, краще обійтися без підгодівлі, температура вище 22-23 оС їй теж ні до чого. Як і у багатьох індетермінантів, розсада рожевого серця схильна до витягування в разі нестачі світла і занадто високої температури.

В грядку розсаду висаджують після тижневого загартовування, з 6-7 справжніми листками. Іноді, якщо листя встигло вирости більше, може з’явитися і перша кисть з бутонами. Рожеве серце любить родючий грунт, примхливе і до його кислотності: в кислому рости не буде. При вирощуванні вимагає постійно злегка вологого грунту і частої підгодівлі, які проводять кожні два тижні. В першу половину літа використовують настої коров’яку або скошених трав, потім — настої деревної золи.

Кущ обов’язково формують. Це можна робити як в одне стебло, так і в два. У другому випадку другим стеблом призначають сильний пасинок, що виріс в нижній частині куща. Решта пасинків, що з’являються постійно, щотижня виламують. Підв’язувати треба не тільки стебла, але і кисті з плодами, у міру їх обважнення. Іноді простіше поставити під кисті підпірки, майже як під плодові дерева.

Читайте по темі:  Як доглядати за малиною восени: посадка і обрізка

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя