Чим підгодувати моркву і як отримати багатий урожай

55

Морква є всіма улюбленим овочем. Вона зустрічається на присадибних ділянках не рідше, ніж картопля. Ця культура, що має специфічний смак і приносить користь організму, була завезена в нашу країну більше 4 тисяч років тому з далекого узбережжя Середземного моря. Сьогодні ми розповімо, як підготувати землю для овоча, чим підживити моркву при посадці і в процесі культивації, що краще – мінерали або органіка, а також дамо цінні поради городникам початківцям.

Готуємо грунт

Рослина найкраще вирощувати в пухкому грунті, що володіє нормальною водопроникністю. Якщо посадка проводиться в суглинну або торф’яну землю, радять використовувати такі розпушувачі природного походження, як тирса, пісок і земля дернового шару. Для підготовки грунту з настанням осені прийнято використовувати якісні органічні добрива. Якщо до моркви на городі росли культури, які добре удобрювалися компостом і перегноєм, органіку використовувати не обов’язково. Вносять такі добрива, які відмінно показали себе на практиці, торф’яної гній і компост з розрахунку не більше 8 кг на кожен квадратний метр корисної площі.

Чим підгодувати моркву і як отримати багатий урожай

Для розкислення землі радять вносити золу, а також крейду або доломітове борошно. Вапнування потрібно тільки при рівні кислотності грунту, яка опускається нижче позначки 5, 5. Мінеральні добрива потрібні в той момент, коли до планової посадки моркви залишиться 2-3 тижні.

Якщо грунт не важкий, в нього вносять тільки азотні і фосфорні препарати. Калій використовують в якості прикореневого підживлення в рідкому варіанті. Потрібно перекопати грядки. Якщо маєте справу з торф’яною, глинистою або підзолистою землею, слід вносити тирсу, перегній, пісок для розпушення. У чорноземні вносяться тирса і пісок, додають 2 ст. ложки суперфосфату.

Читайте по темі:  Обрізка плодових дерев навесні: поради початківцям садівникам

Підживлення при посадці

Проводячи посадку моркви насінням, рекомендовано використовувати зварений власноруч клейстер з борошна. Його змішують з мінеральними комплексами і, використовуючи шприц, впорскують готову суміш в борозни. Перед посівом насіння радять замочити в розчині нітрофоски з борною кислотою. Або помістити в мішечок і залишити на 1 день у водному розчині деревної золи. Далі коханому овочу потрібні підгодівлі, здатні забезпечити йому потрібну кількість таких елементів, як азот, калій, фосфор, марганець, барій, бор.

Чим підгодувати моркву і як отримати багатий урожай

Підживлення в процесі вирощування

Коли власник ділянки проводить догляд за даним коренеплодом, він повинен пам’ятати, що добриво для своєї моркви слід вносити двічі. Але якщо вибираються пізні сорти, допустимо використовувати рекомендовані препарати не 2, а навіть 3 рази.

Вперше підгодівля моркви проводиться добривом, що містить велику кількість мінеральних компонентів, в кількості 150 грам на квадратний метр. Калійних потрібно брати близько 60 грам, азотних – не більше 50, фосфорних – до 40. Аміачної селітри культурі потрібно 20 грам, а хлористого калію і суперфосфату близько 30. Коли пройде пару тижнів, проводиться наступна підгодівля. Для цього радять використовувати 1 ст. ложку сульфату калію і стільки ж азофоски на 10 літрів води.

Якщо планується застосовувати комплексні препарати, краще купувати ті, в яких міститься багато сірки, бору та натрію. Коли овоч активно йде в зростання, пізні сорти слід підгодувати перерахованими вище добривами, крім азотовмісних. Фахівці настійно радять мінеральне добриво для більшої ефективності застосовувати після проведення хорошого поливу або пысля того, як пройшов рясний дощ.

Чим підгодувати моркву і як отримати багатий урожай

Органіка або мінерали

Органічні підгодівлі бажано використовувати незадовго до настання зими. Відмінно зарекомендували себе курячий послід і гнойова рідота. Послід необхідно попередньо настояти. Розрахунок в нормі становить 1:10. Коли планується полив, склад обов’язково розводять ще в 10 разів. Рідину для використання розводять так само.

Читайте по темі:  Зола для перців: як правильно підживлювати

Добрива, в які включені корисні мінерали, радять вносити не перед зимою, а за 2-3 тижні до планової висадки овоча в грунт. Популярний такий склад – 1 ст. ложка всім відомого суперфосфату, стільки ж хлористого калію, плюс 1 ч. ложка сечовини. Це набір компонентів для кожного квадратного метра. Можна використовувати близько 85 грам мінеральних добрив (тобто суміш овочів), проводячи перекопування землі. Слід пам’ятати, що калієм і мікроелементами грунт може наситити деревна зола. Її потрібно до 15 кг при проведенні перекопування з розрахунку на кожну сотку.

Чим підгодувати моркву і як отримати багатий урожай

Якщо добрива використовувалися городником в процесі підготовки ділянки або пересадки, то влітку, до кінця серпня, радять застосовувати комплексні сполуки.

Наприклад, додавати при весняному або осінному перекопуванні до 3 кг перегною і по 10 грам добрив, що містять калій і фосфор. Або через місяць після появи сходів використовувати 2 ст. ложки органіки і 1 ч. ложку нітрофоски, розвівши їх у 10 літрах води.

Ще одну підгодівлю допустимо провести через пару тижнів після першої, розвівши 1 ч. ложку мінерального препарату і 1 столову ложку органічного в 1 відрі води. Популярне і позакореневе підживлення. Серед готових комплексних складів, які можна купити в магазині, варто назвати «Гамаїр», «Глиокладин», «Триходермін», «Фітоспорин-М» та інші.

Поради городника

Городникам-початківцям слід знати, що підвищити імунітет улюбленого овоча можна, якщо підгодувати його за 2 тижні до збирання сірчанокислим калієм. Землю обов’язково зволожують безпосередньо перед застосуванням будь-якого добрива. Раз на кілька років в землю на ділянці необхідно вносити вапно. Розводити борний розчин потрібно з розрахунку 3 літри суміші на погонний метр, розчин барію і марганцю – взявши 1 ч. ложку на 10 літрів рідини, а сольовий готують з 1 ст. ложки солі, розведеної в 10 літрах води. Щоб отримати солодку моркву, слід за 3 тижні до збору врожаю провести обприскування бадилля гуматами. Використовують 1 грам такого засобу на 10 літрів рідини.

Читайте по темі:  Коли правильно прибирати яровий часник

Чим підгодувати моркву і як отримати багатий урожай

Якщо бадилля овоча недостатньо міцне і здорове, використовують розчин сечовини. Обприскування ним радять проводити за 4 місяці до планового збору врожаю. Підійде і борна кислота. Щоб усунути дефіцит магнію, потрібно обробити ділянку розчином сульфату магнію. Ще раз нагадуємо – органічні підгодівлі найкраще використовувати при проведенні перекопування під зиму. Азотні і фосфорні препарати рекомендовано застосовувати двічі, а саме в період активної вегетації.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя