Як прискорити ріст огірків у відкритому грунті

496

Всі люблять огірки і тому хочуть знати, як же прискорити їх ріст. Варто відзначити що краще їх висаджувати з південної сторони, щоб вони змогли прогрітися і піти в зростання. Висаджувати їх краще в родючому грунті, де зовсім небагато азоту. Якщо грунт кислий, потрібно провести вапнування. Огірки потрібно садити вже після томатів, картоплі, капусти та цибулі. Добрива краще вносити восени, щоб навесні вже був просочений грунт, який зможе підвищити врожайність.

Що згубно впливає на огірки

Як прискорити ріст огірків у відкритому грунтіПам’ятайте про те, що надлишок калійних добрив буде погано впливати на здатність поглинати азот. Пагони тоншають, а листя сильно посвітлішає. А при надлишку азоту стебла будуть товщати, почне буйно рости зелень і буде затримуватися дозрівання плодів. А це означає, що зростання рослини буде вбирати в себе всю енергію, яку рослина могла пустити в дозрівання плодів. Вони будуть ставати все менше, і в них будуть накопичуватися нітрати. Також огірки стануть сприйнятливі до грибків, і цим урожаєм можна отруїтися. При надлишку фосфору у огірків з’являються некротичні плями, рослині завжди не вистачатиме води.

Відео «Як правильно висаджувати огірки у відкритий грунт»


З відео Ви дізнаєтеся, як правильно садити огірочки, щоб отримати хороший урожай.

Правильна висадка огірків

Якщо ви вирішили ростити їх безрозсадним способом, то можна використовувати як сухе, так і замочене насіння. Замочене трохи швидше піде в ріст. Однак перш ніж висадити, краще провести загартування.

Як прискорити ріст огірків у відкритому грунтіПри вірному зберіганні насіння може лежати до 12 років. Дивно, але самі врожайне — це 4-5 річне насіння. Ви можете користуватися насінням, яке Ви зібрали у себе в городі, однак Вам потрібно знати, що воно можуть не вирости такими як треба, а магазинне може. Пам’ятайте, що минулорічне протипоказано сіяти, бо воно не дасть великий урожай.

Як прискорити ріст огірків у відкритому грунтіЩоб огірки прижилися, потрібно зробити наступні маніпуляції:

Читайте по темі:  Кабачки на грядці – у повному порядку: особливості вирощування і необхідний догляд

Замочування. Насіння загортають у тканину і поміщають в воду на кілька днів.
Передпосівне загартовування. Цей процес полягає в тому, щоб перед посадкою витримати насіння приблизно 2-3 доби в холоді, щоб прискорити зростання.
Відразу після загартування – висаджуйте.

У розсадного методу є безліч плюсів. Ви зможете підвищити родючість.

Як прискорити ріст огірків у відкритому грунтіПам’ятайте, що у сіянців повинні бути міцні стеблинки висотою не більше, ніж 20 см і короткими міжвузлями.

Огірки вирощують без пікірування через те, що вони при пересадці хворіють. Проросле насіння засівають в пластикові або ж торфоперегнійні горщики, які були закопані поживним ґрунтом і витримують при 25 – 27 градусів до проростання. Якщо Ви бачите, що розсада витягнулася, то це означає, що огіркам потрібно збільшити дозу сонця.

При вирощуванні огірків у відкритому грунті не забувайте про сівозміну. Пам’ятайте, що огірки обожнюють теплі, сонячні ділянки. Кореневі шийки обробляють піском, бо він захистить огірки від кореневої гнилі.

Якщо ж Ви вирішили садити їх насінням, то тоді можна використовувати як сухе, так замочене насіння. Пам’ятайте, що потрібно провести загартування насіння, щоб восени зібрати хороший урожай.

У відкритому ґрунті насіння пересаджують, коли температура землі буде на рівні 15 градусів за Цельсієм. Для посіву готують лунки через кожні півметра. У кожну лунку сійте по 4-5 насінин.

Коли з’явилися сходи, їх треба прорідити, щоб збільшити виживаність.

Поливаємо правильно

Полив дуже важливий. Навіть невелике пересихання може стати причиною гіркоти і поганої врожайності.

Як прискорити ріст огірків у відкритому грунтіПоливати огірки слід теплою водою, інакше почне утворюватися гниль, і загине врожай. Для того, щоб зберегти вологість землі, її мульчують органічними добривами. Вони захистять її від пересихання, пригнічують бур’яни. Пам’ятайте про те, що корінню також потрібне повітря. Часті поливи можуть ущільнити грунт, а розпушування зашкодить корінці.

Підживлення

Пам’ятайте про те, що огірки слід підгодовувати 3-7 разів за сезон. Першу підгодівлю робимо з такого розчину: 20 л води, 2 ложки нітрофоски і 2 склянки посліду курей.

Як прискорити ріст огірків у відкритому грунтіДруга підгодівля — 20 л води, 2 ложки сульфату, потім розбавляємо це все літром коров’яку. В середньому потрібно близько 5 л розчину на кв м. Якщо немає коров’яку, його можна замінити субстратами.

Профілактика хвороб і захист від шкідників

Оливкова плямистість – поява невеликих цяток, які утворюють виразки. Найчастіше огірки хворіють цим в холодне літо.

Склеротонізм – поява білого нальоту. Плоди стають в’ялими, а листочки повисають, і рослина вмирає. А все через те, що на відкритому грунті була знижена вологість і температура повітря.

Борошниста роса – це наліт листочків. Потрібно в середині літа обприскувати рослину бордоською рідиною.

Пероноспороз – несправжня борошниста роса. Для первинного враження вистачить, щоб волога перебувала на листку більше 7 годин. Тому поливати потрібно не пізніше, ніж в 4 вечора, інакше листочки просто не встигнуть висохнути. На верхній стороні листочка з’являються круглі або незграбно жовті плями, а на листках і пагонах – білий наліт. Щоб вирішити цю проблему, потрібна загальна вологість нижче 80%, а нижня межа температури не повинен опускатися нижче +22. Вранці або ввечері їх обробляють бордоською рідиною, бо вона вражає листя, пагони, і в кінцевому підсумку все закінчується загибеллю огірків.

Як прискорити ріст огірків у відкритому грунтіБактеріоз – це плями кутастої форми внизу листка. З ранку там збираються краплі, які підсихаючи, утворюють наліт навколо листя огірків. Плоди покриваються малими плямами, які негативно впливають на врожай. Тут ситуацію теж може врятувати бордоська рідина.

Коренева гниль. У неї може бути як грибкове, так і бактеріальне походження. Джерелом зараження можуть бути як вражене насіння, так і забруднена земля. Зовнішні фактори — дуже холодний або гарячий грунт, причому у другому випадку хвороба розвивається активніше. Засоленість теж може бути поганим фактором. Зрозуміти, що огірок хворіє, можна з в’янення рослини в жаркий час. Починається все з потемніння кореня, він стає трухлявим і не здатним забезпечити зростання рослини. Пізніше він відмирає.

Як прискорити ріст огірків у відкритому грунтіВід хвороб потрібно робити полив таким розчином: на 20 л води берете 2 л сечовини, трохи марганцю, 6 г мідного купоросу, 6 г борної кислоти. За сезон потрібно зробити 8-9 таких обприскувань.

Читайте по темі:  Спаржева квасоля: опис та сорти

Для профілактики захворювань також можна опудрювати огірки золою або настоянкою тютюну. Раз в 1,5-2 тижні можна обприскувати їх розчином марганцівки. Відмінний результат дає обробка розчином 60 г хлороокису міді на 20 л води. Також сухий грунт буде знезаражений, якщо два рази полити окропом.

Баштанна попелиця. Вона найбільше поширена на півдні. Сама вона може заподіяти вагомої шкоди, тільки коли утворює колонії. Може переносити захворювання з інших рослин. Баштанна попелиця максимально виростає до 3 мм. Личинки жовті, потім вони зеленіють, а в кінці чорніють. У огірків вони з’являються з внутрішньої частини. Листя скручуються і засихають, зав’язі розвиваються, а пагони зупиняють свій ріст.

Як прискорити ріст огірків у відкритому грунтіВони зимують на різних бур’янах, тому ретельне прибирання ділянки – це найкраща профілактика. Їх природний ворог – сонечко, тому не проганяйте жучків з городу. Пошукайте їх в полі, лісі або парку і перенесіть їх на грядку. Також спробуйте обприскати розчином господарського мила з тютюном або махоркою. Також можна спробувати позбутися настоянкою цибулиння бо картоплиння. Якщо ви не дали розвинутися колонії до запаморочливих розмірів цього повинно вистачити.

Павутинний кліщ – його не видно, однак він дуже поширений. Зазвичай він оселяється ззаду листа, де і плете павутину. Він живиться соком, пропалюючи лист таким чином, що спочатку на ньому з’являються світлі цяточки, потім листок стає мармуровим і засихає. Дорослі кліщі можуть з легкістю перезимувати у смітті або просто в землі. Якщо ви пропустили появу цього шкідника, то боротися з ним буде складно. Саме тому вдаються до хімії.

Росткова муха. Вони дуже люблять відкладати яйця в землю, де тільки що поклали гній. Сама маленька мушка, до 6-7 мм, сірого кольору. Самі мухи нешкідливі, проте, личинки можуть дуже сильно нашкодити огіркам. Тому краще сіяти огірки вже на землю з готовим гноєм. Також перед сівбою слід розпушити грунт, а самі насіння посіяти вже пророщеними.

Як прискорити ріст огірків у відкритому грунтіЯк бачимо, прискорити зростання такого чудового і ходового овоча цілком можливо. Але все ж не варто дуже старатися. Так як надмірний полив або багата кількість добрив може призвести до абсолютно не потрібних наслідків. Тому вирощуйте огірочки і збирайте відмінний урожай!

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя