Через скільки днів сходять баклажани: як можна підвищити схожість

23

Деякі фермери вважають, що процес вирощування баклажанів не відрізняється особливими труднощами. Але насправді ця агрокультура вважається досить вибагливою і вимогливою до родючості грунту, освітлення і рівня вологості. Кожному фермеру потрібно точно знати, коли сходить насіння баклажанів, і як забезпечити їх висів грамотно. Важливим є і відповідь на питання, що ж зробити, якщо насіння не зійде вчасно.

Скільки сходить насіння

Перші сходи з’являються за умови, що ви змогли створити оптимальний мікроклімат для вирощування рослини. Температурні показники повинні бути стабільно високими, проте навіть при + 15 градусах вони можуть прорости, нехай це займе трохи більше часу.

Через скільки днів сходять баклажани: як можна підвищити схожість

Від чого ще залежить швидкість появи перших сходів насіння? Від глибини їх посіву. Якщо ви перестаралися з цим, і зерна опинилися на великій відстані від верхньої скоринки грунту, то і сходити вони будуть значно довше. В цілому намагайтеся дотримуватися відстані в 1,5-2 см.

Як підвищити схожість

Сходи домашніх баклажанів можна зробити набагато більш результативними, якщо завчасно і грамотно підготувати до посіву насіння.

Через скільки днів сходять баклажани: як можна підвищити схожість

Приміром, відберіть приблизно 10 зерняток з основного посівного матеріалу, загорніть їх у вологу тканину і залиште на якийсь час. Вже через кілька днів вони повинні прорости, і якщо це сталося, значить, їх можна спокійно висівати в грунт. До того ж достатньо буде помітити «живучість» хоча б п’яти зерняток з 10. В такому випадку ви зможете виростити повноцінну розсаду.

Коли і як садити насіння

Досвідчені фермери розуміють, що при виборі оптимальних для посадки днів рекомендується вирахувати, через скільки тижнів приблизно необхідно буде здійснити пересадку молодих кущів. У більшості випадків з моменту посіву насіння в субстрат і до їх пересадки у відкритий грунт має пройти не менше 90 днів. Багато чого буде залежати також від кліматичних особливостей вашого регіону: якщо тепло тут настає рано, висівати зернятка баклажан можна вже в кінці лютого, в зворотному випадку – середині – кінці березня.

Читайте по темі:  Робимо ємність для розсади з самополивом з пластикової пляшки

Правила правильної посадки

Мало знати, через приблизно скільки днів сходять баклажани. Необхідно забезпечити грамотний процес висадки і продумати подальші особливості догляду за розсадою. В першу чергу визначте, як саме ви збираєтеся посадити насіння: з подальшою пікіровкою або без неї.

Через скільки днів сходять баклажани: як можна підвищити схожість

Пам’ятайте, що коренева система баклажан досить слабка і чутлива, тому в процесі пересадки ви можете самі того не бажаючи пошкодити коріння. Тому бажано відразу ж розсаджувати баклажани по окремим горщикам, щоб потім не довелося їх пікірувати.

Чому не сходить насіння

Сходи ваших баклажанів часом не показуються довго. У цій ситуації кожен фермер почне турбуватися. Не думайте, що подібні неприємності можуть осягнути лише початківця городника. З такими проблемами нерідко стикаються і досвідчені фахівці. Спочатку вам потрібно визначити причину подібних відхилень, а після цього усунути її. Джерел цієї неприємності може бути чимало.

Неякісне насіння

Що робити, якщо час йде, а сходи так і не з’явилися? Цілком можливо, що вся справа в низькій якості посівного матеріалу. Через це насіння можуть сходити частково або і зовсім не з’явитися з-під землі. Тому намагайтеся купувати зерна у перевірених виробників, щоб докладені зусилля не виявилися безрезультатними.

Неправильна посадка

Дуже важливо виконувати навіть, здавалося б, незначні рекомендації фахівців. Наприклад, намагайтеся в процесі посадки не поглибити насіння надмірно. В іншому випадку вони можуть досить довго «сидіти» в землі або зовсім не з’являтися. Тому не варто нехтувати такого роду порадами.

Неправильний полив

Надмірний полив може заподіяти ще більше шкоди, ніж тимчасова посуха. Вся справа в тому, що при насиченні грунту великими об’ємами води грунт поступово забивається, втрачає свою рихлість, і через нього вже не пробивається свіже повітря.

Читайте по темі:  Підмерзла розсада огірків: що робити, як і чим рятувати

Через скільки днів сходять баклажани: як можна підвищити схожість

Це може негативно позначитися на інтенсивності росту і розвитку ваших баклажан. Здійснюйте полив лише після того, як помітите підсохлу кірку. Ще один момент, який необхідно взяти до уваги кожному фермеру – необхідність продумати дренаж на дні ємностей з грунтом. В такому випадку ви уникнете процес застою вологи в грунті.

Неправильний температурний режим

Для того щоб сходи змогли з’явитися вчасно, рекомендується додатково до всього забезпечити ще й оптимальний температурний режим. Якщо показники опускаються нижче +15 градусів, не варто навіть сподіватися на отримання врожаю. Що стосується найбільш сприятливого температурного режиму, таким є показники в +25 градусів.

Кожному фермеру рекомендується приділити особливу увагу процесу вирощування баклажанів, неважливо, зважилися ви здійснити посів у відкритий грунт або ж посадили насіння в теплиці. Але на цьому зусилля, які потрібно докласти, щоб в результаті зібрати хороший урожай, не закінчуються.

Необхідно створити оптимальний мікроклімат, особливо якщо мова йде про тепличні умови. В такому випадку сходи з’являться досить швидко. Намагайтеся регулярно провітрювати теплицю, так як потоки свіжого повітря благотворно позначаться на основних процесах життєдіяльності рослини.

Часом розсада зійшла, але виглядає болісно через погане освітлення. Як зрозуміти, що причина криється саме в цьому? Симптоми ні з чим не сплутати: листя набувають білого відтінку, а сама розсада починає витягуватися і слабшати. Постарайтеся як можна швидше виправити цей нюанс, якщо хочете врятувати свої баклажани і вже в розпал літа збирати щедрий урожай.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя