Правила і секрети вирощування гарбуза у відкритому грунті

39

Найбільшим овочем городу вважається гарбуз. Однак, щоб домогтися від нього великоплідності та відмінного смаку, необхідно знати, як здійснюється вирощування гарбуза у відкритому грунті. Тут є свої секрети, які будуть розглянуті нижче.Правила і секрети вирощування гарбуза у відкритому грунті

Особливості вирощування гарбуза

Знаючи, як зростає гарбуз і які умови потрібні, можна без особливих проблем отримати від культури відмінне плодоношення. Важливим моментом тут є освітленість. Вирощуємо цей овоч на добре освітлюваних ділянках. Тривалість освітленості повинна становити 10-12 годин. В іншому випадку рослина сформує мало зав’язей і буде хворіти різними хворобами. Також у виборі місця розміщення гарбузових кущів потрібно уникати сильних вітрів і протягів.

Гарбуз необхідно вирощувати на добре освітлених ділянках

Посадка розсади або насіння виконується на широких грядках (до 3 м). Найкраще облаштовувати високі грядки для захисту кущів від надмірного зволоження. Багато досвідчених городників радять між рослинами витримувати проміжки в 150-300 см. В різновидів, що формують невеликі плоди, даний показник зменшується до 70-100 см.

Як посадити гарбуз

Як виростити гарбуз у відкритому грунті? Тут існують два способи:

 • за допомогою насіння;
 • з допомогою розсади.

Обидва способи мають свої секрети. Однак вони мають чимало спільних моментів. При цьому необхідно пам’ятати, що гарбуз має особливі вимоги до агротехніки.

Правила і секрети вирощування гарбуза у відкритому грунті

Попередники культури

Як виростити велику гарбуз? Потрібно в першу чергу підібрати правильних попередників. Кращими попередниками для гарбуза вважаються:

 • хрестоцвіті;
 • бобові;
 • кукурудза;
 • буряк;
 • баклажани;
 • морква;
 • картопля;
 • помідори;
 • перець;
 • соняшник;
 • цибуля.

На одному і тому ж місці дану культуру можна вирощувати тільки через 4-5 років.

Читайте по темі:  Як пересадити виноград

Вибір грунту

Важливо знати, що як росте гарбуз, безпосередньо залежить від типу землі. Вирощувати гарбуз краще за все на легких і середньосуглинистих грунтах. Чим більше родючим є ґрунт, тим більші вийдуть гарбузи. Для підвищення родючості грунт готують восени. Його скопують, після чого додають гній або компост (5-8 кг на 1 кв. м.). Якщо земля важка, в неї вносять карбамід і тирсу. У разі підвищеної кислотності використовується гашене вапно.

Посадка насінням

Щоб зрозуміти, як виростити гарбуз з насіння, необхідно ознайомитися з відповідною літературою. Також можна подивитись навчальне відео, створені досвідченими городниками.

Посів садивного матеріалу у відкритий грунт здійснюється після 15 травня. До цього часу грунт повинен прогрітися до +12 градусів.

Правила і секрети вирощування гарбуза у відкритому грунтіПосадка насінням проводиться наступним чином:

 • робиться грядка шириною 70 см;
 • без грядки відстань між рядками – 2 м, а між поглибленнями – 1 м;
 • лунки мають діаметр 30-40 см;
 • на дно ямки кладеться ложка калійного або фосфорного добрива. Зверху насипається гній або перегній. Також можуть вноситися зола, торф і так далі;
 • потім добрива заливаються теплою водою;
 • в одну лунку кладуть по 2-3 насінини. Глибина залягання – 3-7 см;
 • потім грунт мульчується перегноєм/торфом;
 • грядка зверху накривається плівкою.

Посадка розсадою

Для отримання розсади насіння пророщують і обробляють стимулятором росту. Вирощувати їх слід в окремих ємностях – торф’яних таблетках або пластикових стаканчиках. Вирощувати розсаду потрібно в домашніх умовах, створивши оптимальні умови вологості, температури і освітленості (відрізняється від кімнатних рослин).

Висадка розсади відбувається в кінці травня. В цей час вік паростків складе близько 30 днів. Посадка молодих рослин в грунт здійснюється за тією ж схемою, що і насіння.

Читайте по темі:  Кращі сорти огірків для України: вибір і посадка на розсаду

Правила і секрети вирощування гарбуза у відкритому грунті

Полив

Гарбуз – вологолюбна культура. Їй потрібна вода для формування жіночих квітів. Тому догляд за гарбузом у відкритому грунті завжди включає полив. Він проводиться часто і передбачає внесення великої кількості теплої води. Перед поливом повинно виконуватися розпушування. В період цвітіння полив зменшується.

Підгодівля

Догляд за цією культурою включає щотижневе внесення добрив. Краще всього використовувати їх у рідкому вигляді. Кущі слід по черзі підживлювати органічними і мінеральними добривами. Протягом всього зростання гарбузові грядки підгодовують золою (1 склянка на 1 кущ).

Формування

Правила і секрети вирощування гарбуза у відкритому грунтіТакож догляд за гарбузовим посадками передбачає формування кущів. Рослина повинна мати не більш 3 пагонів. Прищипування проводиться при вірастании втечі до 1,5 м. Існує кілька способів формування гарбуза. Вони передбачають стимулювання утворення пари бічних стебел з невеликою кількістю зав’язі. Пам’ятайте, що правильний догляд у відкритому грунті за гарбузом дозволить домогтися великих плодів.

Присипка

Агротехніка гарбуза передбачає виконання процедури присипки. Ця процедура здійснюється, коли батоги зростуть на 1 м в довжину. Спочатку їх розплутати, а потім в 2-3 місцях присипають грунтом. В результаті батоги не будуть обламуватися і сформують достатню кількість зав’язей. Такий догляд є запорукою смачного і рясного врожаю.

Виконуючи всі перераховані вище приписи, можна займатися вирощуванням гарбуза як власного бізнесу. Зрозумівши, як доглядати за гарбузом можна вирощувати гарбузики величезних розмірів. Адже якщо догляд був правильним, то гігантську ягоду можна отримати практично з будь-якого сорту крупноплідного.

Хвороби і шкідники

Зрозумівши, як вирощувати цю культуру на городі правильно, можна вберегти її від хвороб і шкідників. Якщо не стежити за гарбузовою грядкою, то рослини можуть хворіти такими недугами:

 • чорна пліснява;
 • аскохітоз;
 • борошниста роса;
 • антракноз;
 • біла гниль.
Читайте по темі:  Як побудувати теплицю з труб пнт своїми руками — покрокова інструкція з фото, відео та кресленнями

Через паразитів кущі часто страждають від баштанної попелиці, слимаків, дротяників та білої ногохвостки.

Збір і зберігання врожаю

Восени, коли гарбуз вирощений, збирайте врожай. Ознака зрілості – всохша плодоніжка. Збірка проводиться в суху погоду. Зберігати правильно підготовлені гарбузи після хорошого просушування можна довго (6 місяців і більше). Закладати на зберігання плоди треба в теплому приміщенні, яке добре вентилюється.

Вологість повітря повинна бути 60-70%, а температура – 15-20 градусів. Знаючи, як правильно доглядати за гарбузом можна вирощувати практично всі різновиди на своєму городі, отримуючи смачні і великі плоди з грядок.

Відео «Посадка гарбуза у відкритий грунт»


З цього відео ви дізнаєтеся, як посадити гарбуз у відкритий грунт.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя