Обрізка плодових дерев навесні: поради початківцям садівникам

167

Обрізка плодових дерев навесні

Обрізка плодових дерев навесні допоможе підтримувати їх здоровими, збільшить кількість і якість врожаю. Однак, неправильна обрізка, навпаки, зашкодить рослині. Ми підготували кілька порад по обрізці дерев, яке вбереже сад від хвороб і підвищить врожайність.

Обрізка плодових дерев навесні повинна проводиться тоді, коли вже не передбачається сильних заморозків, але до початку сокоруху і активного росту рослини. В роботі використовуйте тільки добре заточений інструмент, не обрізайте мокре дерево, обробляйте зріз відразу після обрізки.

Прибираючи старі гілки, ви захищаєте дерево від хвороб, покращуєте циркуляцію повітря і підвищуєте врожайність.

Обрізаючи молоді дерева, ви помагаете правильної формуванні крони. Коли дерево починає плодоносити, необхідна буде більш сильна обрізка з вирізуванням та вкорочуємо гілок. Варто відзначити, що обрізка садових дерев навесні не тільки підвищує врожайність, але і забезпечує привабливий зовнішній вигляд дерев.

Як правильно обрізати дерева

При обрізанні дерев дотримуйтеся наступних рекомендацій:

  • Обрізка дерев повинна проводитися щорічно, так вона пройде більш безболісно;
  • Видалити з крони можна орієнтовно кількість гілок рівне минулорічного приросту. Намагайтеся в першу чергу вирізати старі гілки;
  • Низькорослі дерева не рекомендується сильно обрізати, так як вони ростуть повільніше звичайних;
  • Гілка обрізайте навскіс над брунькою, яка розташована із зовнішнього боку. Такий спосіб забезпечує швидке стікання соку зі зрізу, а новий виріс втеча не буде загущати крону;
  • При великому загущенні вирізуйте самі старі гілки, так як плоди дуже часто утворюються на більш дрібних гілочках;
  • Підтримуйте зростання гілок в горизонтальному напрямку, верызаючи ті, які спрямовані строго вгору або, навпаки, вниз.
Читайте по темі:  Що посадити після капусти на наступний рік для відмінного врожаю

Обрізка яблунь і груш

При обрізанні яблунь і груш навесні завжди зберігайте головний пагін. Гілки повинні відходити від нього під великим кутом. По мірі зростання плодового дерева, центральний стовбур може зміщуватися, затінюючи при цьому нижні гілки.

В такому випадку, виріжте верхню частину головного пагона. Це збільшить кількість сонячного світла, яке проникає всередину крони і деякі гілки почнуть рости вгору. Якщо необхідно – щорічно обрізайте верхні частини бічних гілок.

Обрізка сливи

У сливових дерев формують чашеообразную форму, так як сформувати дерево з головним втечею неможливо. По мірі росту, вирізуйте старі й дуже близько розташовані одна до одної гілки. Верхівку крони тримаєте відкритою, це забезпечить хороше освітлення нижніх гілок. Обрізайте занадто довгі і висять гілки.

Обрізка персика та абрикоса

Для отримання хорошого врожаю цим деревам необхідна сильна щорічна обрізка крони, так як персик і яблуня відрізняються швидким зростанням. Якщо для більш зручного збирання врожаю вам необхідно невисоке дерево, рекомендується выразать вершину крони.

Гілки ростуть близько до землі також необхідно усувати. Після обрізки не підгодовуйте дерево. Деякі садівники пересик обрізають в момент цвітіння, щоб попередити рак, який може з’явитися в холодну погоду.

Обрізка вишневих дерев

У вишень формують крону ярусного типу з головним провідником. По мірі росту, центральний пагін прибирається і формується змінено-лидерная крона. Вишневі дерева обрізають так само як і персикові, але не так сильно. Сильне вирізання крони може призвести до пошкодження дерева морозом і скорочення його життя.

Дивіться відео як правильно обрізати плодові дерева навесні:

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя