Обрізка та укриття троянд на зиму: фото-інструкція від досвідченого садівника

26

Навряд чи знайдеться квітучий сад, в якому не росте королева квітів – троянда. Одні садівники воліють невисокі кущики спреїв, інші споруджують великі арки для плентаються троянд.

Але незалежно від виду рослини, восени обов’язково проводиться обрізка та укриття троянд на зиму. При цьому важливо пам’ятати, що основну небезпеку представляють не сильні морози, а небезпека випрівання коренів і пагонів від надмірної вологості при надмірному укритті.

Матеріал підготовлений нашою постійною читачкою – досвідченим садівником з Підмосков’я Ольгою. На прикладі власної ділянки вона розповість про перевірених методах підготовки троянд до зими.

Як необхідно підготувати квіти до зими?

Сучасні сорти троянд не перестають радувати цвітінням все літо. Я віддаю перевагу різновиди з великими пахучими квітками. Пагони у моїх троянд наростають швидко. Вже на другий рік посадки вони досягають висоти 1 м і більше.

Обрезка и укрытие роз на зиму: фото-инструкция от опытного садовода

Зліва — молодий кущик троянди Голден Леді; Праворуч — махровий квітка ароматною троянди Чипэндейл

Починаючи з вересня необхідно готувати рослини до холодів. Розпустилися і прив’ялі квітки видаляти не варто. Це дозволить зменшити утворення нових бутонів. Верхівки в точці росту потрібно поширювати в першій декаді вересня. При цьому зупиниться активний ріст пагона.

Виконуючи догляд за трояндами восени, розпушування грунту навколо куща і внесення азотних добрив припиняють. Для зміцнення коренів можна полити кущик розчином суперфосфату. Це сприяє активному визріванню пагонів. Про ступінь їх зрілості судять по забарвленню: бордові листочки свідчать про незрілість, темно-зелене забарвлення характерний для задерев’янілих стовбурів. Пагони, які до настання холодів не встигають визріти, краще видалити, різкі перепади температур вони не витримають.

Читайте по темі:  Через скільки днів сходить перець?

Листя з кущів видаляють поступово. В першу чергу обрізають всі пошкоджені листочки. Вони можуть викликати поширення захворювання на здорові пагони. Якщо листя сильно вражена, то виконується обробка антибактеріальними та протигрибковими засобами.

Обрезка и укрытие роз на зиму: фото-инструкция от опытного садовода

Видалення пошкоджених листя з куща

Здорові листки обривають поступово протягом вересня місяця щоб підготувати троянди до зими. Якщо різко видалити все листя, кущик може почати випускати нові пагони, прокинуться сплячі бруньки до холодів і загинуть.

Для кущових троянд і шрабов не обов’язкове обрізання листя, рослини дуже стійкі до морозів і не вимагають ретельної підготовки з укриттям. Інші різновиди все ж варто звільнити від лисиков.

Обрізка пагонів

Багато сорту рослини утворюють квітки на пагонах минулого року, тому садівники відмовляються від осінньої обрізки. Цей варіант вибирають власники дорослих великих кущів або довгих плетистих троянд. В моєму саду велика частина троянд середнього розміру. Навіть шраби я не вирощую високими кущами, тому восени я все пагони укорочую на третину.

Обрезка и укрытие роз на зиму: фото-инструкция от опытного садовода

Обрізка втечі Голден Леді секатором

Кущики троянд спреїв я повністю звільняю від листя і укорочую пагони наполовину, залишаючи лише 20-25 см від землі.

Обрезка и укрытие роз на зиму: фото-инструкция от опытного садовода

Обрізаний кущик троянди Мімі едем

Осіння обрізка троянд починається з приходом морозів. Похолодання в Підмосков’ї починається в жовтні, але морози до 5 градусів навіть не впливають на цвітіння. Активно готувати рослина до морозів потрібно при встановленні більш стабільною холодної температури вночі. Це може бути кінець жовтня або листопад. В північних регіонах, де зима настає раніше і перехідний період коротше, обрізають кущики на початку вересня, до кінця місяця вже можна всіх накрити.

Укриття рослин

Поряд з моїм садом знаходиться хвойний ліс, тому укриття я виконують лапником. Наперед заготовляють велику купу ялинових гілок, щоб оперативно обв’язати кущики в більш пізні терміни.

Читайте по темі:  Коли і як правильно обрізати малину навесні

Обрезка и укрытие роз на зиму: фото-инструкция от опытного садовода

Підготовлені ялинові гілки

Лапник вважається кращим матеріалом для укриття, він ідеальний для початківців:

  • дозволяє зберегти оптимальний мікроклімат,
  • наявність ефірних масел і фітонцидів запобігає розповсюдженню захворювань,
  • не дозволяє накопичуватися зайвої вологи,
  • не вимагає фінансових витрат.

Рада!

Якщо у садівника немає можливості вкривати лапником, то можна застосовувати сухий метод. Поверх насипаної землі біля основи куща висипають кілька відер заготовлених подсохших листя, які будуть захищати коріння від морозів. Щоб листя не розлетілися, їх фіксують пластиковим ящиком з-під овочів. З настанням холодів і активних дощів конструкцію вкривають нетканим покривним матеріалом. Зимівля при такому укритті збереже всі рослини.

Перед укриттям потрібно підгорнути кущики, щоб коренева шийка була захищена від морозу.

Обрезка и укрытие роз на зиму: фото-инструкция от опытного садовода

Коренева шийка рожевого куща

Краще всього заздалегідь підготувати землю, коли вона ще не встигла насититися вологою. У відрах її зберігають усередині парника, потім засипають основу куща на 15-20 см. Якщо сухої землі немає, то можна просто обгорнути кущик.

Обрезка и укрытие роз на зиму: фото-инструкция от опытного садовода

Окученный кущик

Навесні після зняття укриття до того, як троянда пішла в ріст, засипану землею кореневу шийку відкопують.

Підготовлений кущ починаємо вкривати лапником.

Обрезка и укрытие роз на зиму: фото-инструкция от опытного садовода

Укрита троянда спрей

Невеликі кущики просто вкриваємо гілками у кілька шарів. Для великих рослин можливо буде потрібна опора у вигляді дуг або кустодержателя. У моїх рослин пагони міцні, тому я просто високі гілки пов’язую разом і обв’язують їх гіллям. Чим більше шарів лапника буде прив’язане, тим краще буде повітряний прошарок.

Обрезка и укрытие роз на зиму: фото-инструкция от опытного садовода

Обв’язка ялиновими гілками

Якщо у вас є групова посадка, то можна спочатку обв’язати кущики ялиновими гілочками. Потім зверху встановити каркас для укриття з дуг, який покриється покривним матеріалом.

Обрезка и укрытие роз на зиму: фото-инструкция от опытного садовода

Групова посадка

При одиночній посадці встановлювати дуги складно і витратно фінансово. Тому обв’язані гілками кущі можна обмотати щільною пакувальної папером, картоном або міцними паперовими шпалерами.

Читайте по темі:  Малинове дерево: догляд і вирощування

Обрезка и укрытие роз на зиму: фото-инструкция от опытного садовода

Обв’язка пакувальної папером

При більш низьких температурах конструкцію я обмотаю покривним матеріалом. На невисокі кущики можна одягнути картонні коробки, зверху захистивши їх лутрасілом від зайвої вологи.

Важливо!

Для витких різновидів рослин кращий вид зимівлі з пригибанием. Очищені від листя, пагони пригинають до землі, розміщуючи на дерев’яних підстилках з дощок, вкривають ялиновим гіллям, сухим листям або картоном. Поверх укладається укривний матеріал у кілька шарів.

Щоб забезпечити максимальний захист кущів троянд при випаданні снігу потрібно максимально засипати їх. Виконуючи укриття наведеним способом, ви не тільки захистите свої квіти від холодів, але і зберегти їх здоровими.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...