Осінній догляд за полуницею та заходи щодо її підготовки до зими

1299

Осінні клопоти по догляду за полуницею починаються після завершення плодоношення. Від того наскільки ретельно будуть проведені всі належні заходи, багато в чому залежить урожай наступного року. Які ж головні правила догляду та підготовки цієї ягоди до зими?

Догляд за полуницею восени і підготовка до зими

Розпушування і знищення бур’янів

Грядкам з полуницею необхідні регулярна прополка і розпушування. Краще всього видаляти бур’яни після дощу, так легше витягнути їх коріння. Міжряддя можна розпушити і лопатою, але не глибше, ніж на 10 см, щоб не зачепити коріння. Навколо кущиків краще розпушувати дрібними інструментами: сапкою або мотижкою.

Так як для осіннього періоду характерно сильне просідання ґрунту, а полуниця в цей час посилено нарощує кореневу систему у верхній частині, необхідно відразу кущики підгортати, щоб уникнути промерзання і загибелі.

Догляд за полуницею восени і підготовка до зими

Після видалення трави міжряддя закладають трісками, тирсою або сухим гіллям, щоб попередити подальший ріст бур’янів. Грунт можна замульчувати торфом, але в невеликій кількості, щоб не підвищити її кислотність.

Обрізка кущів полуниці

У перші два тижні вересня можна зайнятися видаленням старих листків. Єдиної думки про доцільність цього заходу так і не вироблено, тому можна проекспериментувати: половину плантації залишити недоторканою, а на іншій половині обрізати листя і порівняти влітку їх врожайність.

Обрізка кущів полуниці восени на фото

Проводять цю процедуру гострими ножицями або секатором. Зістригати тільки листові пластинки, виступаючі стеблинки потрібно залишити, тоді точка росту не пошкодиться, і кущик швидко випустить молоде листя. Вуса теж видаляються, крім тих, що призначені для пересадки.

Важливо, щоб на зимівлю полуниця йшла вже обрізаною, з молодими пагонами, що виросли за осінь. Найпоширеніший варіант – обрізка на початку серпня, коли рослина вже не плодоносить.

Якщо серед молодих листків ви помітили потемнілі або скручені, необхідно терміново обробити рослини від шкідників, так як це симптом появи кліща. Для профілактичної обробки посадок можна скористатися 1% розчином бордоської рідини. Ефективний захист кущів від комах дасть обробка настоєм кінського щавлю.

Читайте по темі:  Коли правильно прибирати яровий часник

Відео про обрізку полуниці восени

Внесення підгодівлі восени

Перевага в цей період віддається органіці: пташиного посліду, гною, коров’яку, перегною. З мінеральних добрив вноситься суперфосфат, можна скористатися калійної сіллю або замінити їх деревною золою.

Невеликі шматочки кінського гною, коров’яку або перегною розкидають з полуничним грядках, і під час дощу або поливу корисні речовини з них будуть поступово проникати в грунт і кореневу систему рослин. Але набагато більший ефект можна отримати від рідкої підгодівлі пташиного посліду. Його ретельно розмішують з водою в пропорції 1:20 і поливають полуницю, ділячи 1 відро настою приблизно на 7-10 кущів.

Додавати деревну золу потрібно дозовано, щоб не змінити хімічний склад грунту: на 1 м2 не більше 100 р. Можна не тільки робити з неї настій, але і розпорошувати на листя, забезпечуючи ще й захист від шкідливих комах. При внесення органіки, навпаки. Необхідно стежити, щоб добриво не потрапляло на рослини.

Відео: Чим удобрити полуницю восени. Осіннє добриво полуниці

Переваги осінньої пересадки полуниці

Восени настає найсприятливіший час для омолодження плантації або її збільшення – грунт достатньо прогрітий і вологий, а спека вже спала. Робити це потрібно в першій половині вересня, щоб рослини прижилися, пустили коріння і наростили до зими пишне листя. Пізніше цього строку пересаджувати немає сенсу, більшість з них загине.

Омолоджують полуницю через кожні 3-4 роки. Для пересадки можна брати поросль, що виросла на вусах або розділити на частини одно – і дворічні кущики. Підбирають для пересадки добре освітлену ділянку, розпушують його і вносять органіку.

Лунки формують з дистанцією 40 см і поливають їх. Відразу ж садять по 2 молодих кущика: хоча б один приживеться обов’язково. Глибина посадки невелика: точку росту залишають на рівні з землею, не закопуючи її. Присипаючи коріння землею, необхідно стежити, щоб вона щільно прилягала до коріння.

Читайте по темі:  Догляд за малиною восени і підготовка її до зими

Укриття полуниці на зиму

Це завершальний етап догляду, і він теж має свої особливості. Ідеальним укриттям для полуниці буде сніг, а в холодних і малосніжних регіонах необхідно забезпечити рослинам додаткове утеплення. Найкращим матеріалом вважається лапник, навіть незважаючи на те, що обсипається хвоя може стати джерелом захворювання. Він забезпечує хорошу вентиляцію, що виключає кисневе голодування і загнивання рослин.

Укриття полуниці на зиму

Солому дуже люблять гризуни, які влаштовують в ній свої нори і заодно харчуються полуничними кущами. Пошкоджені рослини можуть загинути. Використовувати сухе листя теж не рекомендується, тому що воно починає злежуватися, пріти і заражати гниллю полуницю. Добре показує себе в якості зимового укриття нетканий укривний матеріал щільністю від 60 г/м2. Розкинувши його на дуги, можна забезпечити полуниці достатню вентиляцію, захист від опадів і гризунів, збереження тепла.

При дотриманні гарної агротехніки, правильних терміни посадки та виборі стійких сортів суниці добре зимує без укриття.

У південних регіонах зайве утеплення викликає запрівання полуниці, тоді як в безсніжних місцях потрібне утеплення і міжряддя, щоб у землі не утворилися глибокі тріщини і не вимерзли коріння. Як бачите, нічого складного догляду за полуницею немає, і навіть початківець садівник може збирати пристойні врожаї, якщо сумлінно виконувати всі рекомендації.

Відео: Готуємо полуницю до зими

 

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя