Підживлення полуниці навесні, влітку, восени

150

Хто не любить поласувати свіжою полуницею в сезон? А адже цілорічний догляд і правильно підібрані добрива відіграють величезну роль у формуванні плодів. Як же домогтися стиглих, великих, соковитих і ароматних ягід? Вчасно давати рослині то, що йому потрібно!

Як правило, полуницю удобрюють три рази в рік – навесні, влітку і восени. Підживлення молодий полуниці слабо відрізняється від добрива дорослих рослин, тому ця інструкція буде застосовна і до нових саджанців, і до постійних мешканців вашого саду.

Підживлення полуниці навесні, влітку, восени

Загальні правила підгодівлі

Щоб добриво добре засвоїлося, потрібно підготувати рослину до його прийому. Як це зробити? Ось простий алгоритм для полуниці:

 1. Видаліть сухі листя, якщо вони будуть.
 2. Ображати вуса. Тонкі додаткові пагони і густі кущі можуть виглядати декоративно, але вони погано позначаються на якості плодів. Вуса «крадуть» поживні речовини у плодоносних пагонів, та й ягоди так збирати незручно.
 3. Приберіть при необхідності мульчу.
 4. Розгорніть грунт. Будьте обережні – не пошкодити коріння.

Весняна підгодівля

Як тільки сходить сніг і встановлюється стабільна тепла погода, приходить пора для першого підживлення полуниці. Підживлення полуниці навесні – єдина обов’язкова за рік. Літню і осінню підгодівлю на родючих ґрунтах можна іноді пропускати або скорочувати. У якісної весняної підгодівлі потребує і садові полуниця, і сорти, вирощувані на підвіконні.

Чим?

Навесні головне завдання рослини – наростити пишну крону, тому полуниці потрібно азот. Полуниця добре засвоює:

 • Аміачну селітру. Розбавте 1 столову ложку 10 літрами води і влийте по півлітра під кожен кущ.
 • Сечовину. Розведіть 1 столову ложку в 10 літрах води, влийте по 0,3 літра під кожен кущ.
Читайте по темі:  Кращі сорти квасолі: опис і вирощування

Якщо влити під коріння занадто багато азоту, ягоди вийдуть кислими. А якщо помітно перевищити концентрацію добрива у воді для поливу, то можна і зовсім погубити рослина, пошкодивши його коріння.

Коли годувати?

Зазвичай рекомендують підгодовувати полуницю ранньою весною, але це дуже розпливчасте поняття. Ось більш точний маркер – коли грунт підсохне від талого снігу, а листя полуниці ще не почнуть розпускатися. У середній смузі зазвичай цей період припадає на початок-середину квітня. Чим південніше – тим раніше. Але якщо весна змушує себе чекати, то підгодівлю можна перенести і на перші числа травня.

Підживлення полуниці навесні, влітку, восени

Підживлення полуниці влітку

Після збору основного врожаю садівник може і проігнорувати підгодівлю. Дійсно, хіба рослина після формування плодів потребує посиленої підгодівлі? Виявляється, потребує! Підживлення полуниці після збору врожаю допомагає рослині підготуватися до наступного сезону: розширити кореневу систему і сформувати квіткові бруньки.

Чим годувати?

Полуниця влітку найбільше потребує калії. Хорошим вибором будуть:

 • нітрофоска (2 ст. л.) і сульфат калій (1 ч. л.);
 • калійна селітра (2 ст.л.);
 • зола (100 г).

Кожне з цих добрив розлучається в 10 літрах води і вноситься під коріння – кожного куща буде досить 0,5 літра рідкого добрива. Втім, золу можна розбавляти, а насипати на розпушену землю біля коріння.

Коли годувати?

Відразу після збору врожаю – зазвичай це відбувається в середині-кінці липня. На неродючих грунтах річну підгодівлю краще провести двічі – відразу після збору врожаю і ще через два тижні.

Удобрюємо полуницю восени

Осіння підгодівля полуниці обов’язкове для молодих рослин. Дорослі кущі (більше двох років) можна не удобрювати, якщо родючість грунту дозволяє. Гарна осіння підгодівля дасть полуниці сил пережити зиму і зазеленіти навесні.

Читайте по темі:  ТОП-10 кращих сортів ріпчастої цибулі для вирощування в Україні

Чим годувати?

Найбільше восени полуниця любить коров’як, тому її підживлюють такими сумішами:

 • 1 літр коров’яку і 150 г золи;
 • 1 літр коров’яку, 1 ст.л. суперфосфату і 250 г золи.

Суміш потрібно розвести в 10 л води. Середній кущ полуниці потребує 0,3-0,5 л такого добрива.

Коли годувати?

Головна умова для осінньої підгодівлі – суха погода. Годувати рослину можна як у вересні, так і в жовтні – вибирайте місяць в залежності від погодних умов. Вносьте добрива до початку перших нічних заморозків. Найкраще удобрювати полуницю після підготовки до зими.

Підживлення полуниці навесні, влітку, восени

А при посадці?

Як показують дослідження, підгодівля при посадці (якщо вона проведена правильно) може збільшити врожайність саджанця на 25-30%. Щоб дати полуниці всі необхідні елементи, потрібно підготувати лунки, в які саджанці будуть встановлюватися. Для цього їх заповнюють живильною сумішшю. Виберіть один з цих варіантів:

 • по 10 л дернової землі і гною, 500 г деревної золи;
 • 10 мл компосту, 25 г сечовини, 25 г калійної солі, 40 г суперфосфату;
 • 10 мл перегною, 250 г деревної золи, 30 г суперфосфату.

Змішайте добриво і внесіть його в лунки, потім полийте невеликою кількістю води, висадіть кущі і знову полийте.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...