Робимо лущилку для кукурудзи своїми руками

491

Далеко не всі городники вирощують кукурудзу тільки для того, щоб поїсти в свіжому вигляді і трохи запастися на зиму, багато використовують її як основний корм для худоби. Якщо для консервації декількох баночок або заморозки декількох пакетів зерна відокремлюють від качанів вручну, то при масовій заготівлі постає питання про те, як лущити кукурудзу. Для того щоб обробити кілька мішків урожаю, знадобиться спеціальна лущилка для кукурудзи, яку можна змайструвати своїми руками.

Загальний опис

Лущилка для кукурудзи – це таке корисне пристосування з електричним мотором, яке допомагає господареві виконати великий обсяг роботи без фізичної втоми і витратити на неї мінімум часу. Вона може бути двох типів: велика, в яку засипають відро чи навіть більше качанів для обробки, або маленька, розрахована на один качан. Перша, місткістю в 1 мішок, здатна злущити його за 3 хвилини, тобто за годину такий механічний помічник здатний обробити півтонни кукурудзи.

Маленька лущилка на такі обсяги не розрахована, вона справляється одночасно тільки з одним качаном – його тримають рукою, вставляють в отвір агрегату по черзі спочатку одним, потім іншим кінцем. Звичайно, так півтонни врожаю не злущити – або мотор згорить, або людина замучиться стояти нескінченно довго, повторюючи одне і те ж дію. Але якщо урожай всього пару мішків, то руками зробити це все одно важко. Як лущити кукурудзу легше і простіше – довго думати не потрібно.

Кожен агрегат зазвичай має отвір чи навіть жолоб для виведення очищеного зерна, а ось качани з великого барабана вивалюються в іншу сторону, для чого існує окремий отвір, або їх просто виймають вручну.

Читайте по темі:  Як вибрати ручний гідравлічний штабелер?

Принцип роботи

Кожен такий електромеханічний помічник оснащений двигуном, що працює від електрики. Мотор великого агрегату обертає диск з негострими зубами, найчастіше їх наварюють у вигляді круглих наростів заввишки до 8 мм. В цьому ж диску проробляють круглі отвори для зерен, виходить своєрідне решето з наростами.

У процесі роботи диск, що швидко обертається (до 50 обертів за хвилину), качани, пригнічені своєю масою, б’ються і чіпляються за зуби, зерна вилітають. Зерна висипаються крізь отвори, а також зазори між диском і бункером в нижнє відділення, з якого вже без прискорення, просто підкоряючись силі тяжіння, випадають в підставлену тару по спеціальному жолобу. Та ж сила тяжіння і відцентрова сила змушують опускатися на очисний диск нові качани, а вже очищені, більш легкі – підніматися вгору. Коли зерно перестає сипатися, значить, у бункері залишилися тільки порожні, очищені качани. Деякі конструкції обладнані спеціальним отвором, звідки вони самі випадають.

Як лущити кукурудзу за допомогою маленького агрегату? Принцип той самий, тільки замість обертового диска, він оснащений трубою з загнутими всередину зубами, про них-то якраз і чіпляються зерна, що змушує їх розпрощатися з качаном. Вони теж скочуються вниз, а порожній качан залишається в руках у людини.

Принцип роботи пристроїв один і той же, тільки розташування очищаючого елемента у великому апараті горизонтальний, а в маленькому – вертикальний.

Лущилка для кукурудзи не є дуже складним механізмом, енергії споживає не надто багато – все залежить від потужності мотора і обсягів роботи. Але вона незамінна для обробки тих господарств, де кукурудзу заготовляють спеціально для годування худоби.

Як виготовити

Такі пристосування різної потужності і різних обсягів можна купити. Вони є у продажу, їх реклама зустрічається в інтернеті. Але більшість умільців воліють зробити їх самі. Лущилка для кукурудзи своїми руками проводиться з підручних засобів. Можуть стати в нагоді старі пральні машини з круглим корпусом, використані газові балони, мотори від якихось старих приладів, навіть просто дриль.

Читайте по темі:  Як заточити свердло по металу і бетону своїми руками

Для того щоб виготовити таку машинку, потрібно передусім визначитися з обсягами врожаю переробляється, потім знайти в інтернеті, попросити де-небудь на форумі або самому накреслити креслення.

Схема кукурудзяної лущилки в збірці

Згідно з кресленням потрібно підібрати всі складові, інструменти та кріплення, які можуть знадобитися. Тільки після цього можна приступити до самого процесу виготовлення.

У кожного агрегату повинна бути міцна, стійка основа, до неї прикріплюється бункер, зроблений з пральної машинки або балона, алюмінієвої труби – такий місткий циліндр. На його стіні розміщують магнітний пускач з тумблером включення/вимикання двигуна. Зерноотбойник з’єднують зі щитком лотка.

Для випадіння зерен роблять диск з отворами діаметром 14 мм і навареними округлими зубцями висотою 8 мм Перпендикулярно диску знизу приварюють 2 платівки по 2 см, а до них прикріплюють гумовий скребок, який буде направляти випадають зерна. Фланець пресують на вал двигуна, до нього і кріплять зубчастий диск. З одного боку бункера внизу проробляють отвір, приєднують лоток, по якому випадають зерна. З іншого боку, трохи вище роблять отвір, через яке вибирають відпрацьовані качани. Для нього потрібно зробити дверцята-заслінку і закріпити її, щоб не відкрилася мимовільно під час роботи.

Зверху бункер треба закривати, значить, роблять таку кришку, яку легко підняти, але яка не стане відкриватися під час роботи двигуна.

Відео «Кукурудзяна лущилка своїми руками»

Скористайтеся ідеєю збірки лущилки для якісного відділення кукурудзяних зерен від качанів. Подробиці у відео.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...