Як боротися з павутинними кліщами на баклажанах?

4

Різні комахи здатні доставити городникам чимало клопоту. Сьогодні мова піде про те, що робити, якщо з’явився павутинний кліщ на баклажанах. Ви дізнаєтеся, як зовні виглядає шкідник, якої шкоди він може завдати культурам, які народні методи та магазинні засоби боротьби з ним і як правильно проводити профілактику появи кліщів.

Зовнішні ознаки проблеми

Поширення таких комах відбувається повітряним шляхом, через одяг людини, садовий інвентар, шерсть тварин, а також своїм ходом. Не допустити появи паразитів в теплиці – основне завдання будь-якого городника. Оскільки саме в парнику часто відчувається недолік вологості навколишнього середовища. Підсумком стає стрімко зростаюча популяція паразита.

Як боротися з павутинними кліщами на баклажанах?Слід нагадати, що кліщі не люблять надмірного затінення, а у разі скорочення світлового дня їм властиво впадати в сплячку. Такі комахи воліють ховатися у деревній корі, торішньому бадиллі або верхніх шарах землі.

Виявити шкідників найчастіше непросто, оскільки вони мають крихітне тільце. Характерними ознаками їх життєдіяльності стає зміна звичного забарвлення листя на мармуровий, а також наявність павутинки. Якщо не вжити заходів, рослина здатна загинути вже через кілька тижнів. Комаха має 4 пари кінцівок і позбавлена крил, а також вусів. Середній розмір тіла кліща складає 0, 5 мм, при цьому самки трохи більші за самців. Личинки мають довжину близько 0, 2 мм. Яйця кліщів є жовтуватими і схожі на мікроскопічні кульки. Спочатку паразити облюбовують для проживання поверхню листя, потім не гребують ласувати і плодами.

Відео «Як можуть нашкодити кліщі баклажанам»


З відео Ви дізнаєтеся, як павутинний кліщ може нашкодити овочу.

Читайте по темі:  Як пікірувати помідори і коли — покрокове керівництво

Наслідки для рослин

Не варто зволікати з вибором способу боротьби, якщо вами виявлені павутинні кліщі. Так як вони здатні позбавити вас майбутнього врожаю баклажанів за кілька тижнів. Комахи можуть спокійно зимувати в рослинних залишках або забираючись в щілини будівель. Щоб на наступний рік знову проводити свою небезпечну для росту і розвитку рослин життєдіяльність.

Кліщеві властиво проколювати гострим ротовим апаратом соковиту зелень і випивати сік баклажана. Підсумком його бурхливої діяльності стають вражені листя з жовтуватими і білуватими цятками, позбавлені хлорофілу. Деформоване листя, покрите павутиною і в’яне, призводить до уповільнення росту куща.

Як боротися з павутинними кліщами на баклажанах?

Залишивши яєчну кладку, самка перебирається на нові рослини. При сухій і жаркій погоді потомство з’являється через 3 дні. Дорослі павутинні кліщі являють собою червоні і коричневі точки на рослинах. Культури, вражені шкідниками, мають слабкий імунітет проти хвороб.

Народні методи боротьби

Відмінний ефект дає застосування такого засобу, як препарат, призначений для виведення бліх у тварин. Його слід змішувати з водою, а потім проводити обприскування баклажанів. З відомих у народі методів варто назвати застосування стебел і листя тютюну.

Як боротися з павутинними кліщами на баклажанах?

Розхід становить близько 45 грамів сухого матеріалу на 1 літр води. Перед тим як приступити до обробки посадок, засіб обов’язково розбавляють водою. Робиться це з розрахунку 1:2. Вже багато років популярно застосування проти паразитів плодів гіркого перцю. Виготовити розчин на його основі досить просто. Потрібно взяти 100 грамів плодів на 1 літр рідини.

Для позбавлення від личинок існує кілька перевірених рецептів.

Можна взяти 120 грамів бадилля картоплі на 1 літр води або 270 грамів часникових цибулин на таку ж кількість рідини. Ще добре діє поєднання 400 грамів частин помідор в подрібненому вигляді, які поміщають в 1 літр води. Не забудьте розбавити такий настій перед використанням. Відмінно зарекомендували себе коріння і листя кульбаби.

Читайте по темі:  Як правильно зберігати цибулю сіянку, щоб не гнила і не висихала

Як боротися з павутинними кліщами на баклажанах?

Варто взяти близько 30 грамів і помістити на 1 літр води. Можна скористатися травою деревію. У цьому випадку 80 грамів сухої сировини заливають літром рідини. Проти личинок нерідко використовують мильно-спиртовий розчин для обробки поверхні листя і стебел. В відвари радять додавати трохи прального порошку або мило. Тоді саморобний засіб буде нормально прилипати до культур.

Застосування покупних засобів

Сьогодні на ринку представлено багато високоефективних препаратів. Серед них такі як «Фитоферм» і «Актеллік». Перший є слаботоксичний для людини. Обробку рекомендовано проводити в закритому приміщенні. Після неї слід ретельно вимити руки та обличчя з застосуванням мила. Частота обробки становить 3 рази в тиждень. Другий препарат потрібно застосовувати на відкритих ділянках. З акарицидних засобів можна відзначити «Санмайт» і «Неорон». Перший добре знищує як дорослих шкідників, так і яйця. Другий дає можливість усунути кліщів на баклажанах вже через 2 обробки.

Є також біологічні препарати, які не мають згубної дії на організм людини та її вихованців. Це так звані фітосейулюси і амблисейулюси – хижі кліщі, що харчуються павутинними. Щодня вони можуть знищити близько 10 яєць паразитів. Іноді використовують метод дезінфекції теплиці шляхом спалювання сірки у формі брикетів. В разі надмірного зростання популяції паразитів рекомендовано обприскувати культури колоїдної сіркою. Робиться це з розрахунку 70 грамів засобу на 1 відро води.

Профілактичні заходи

Профілактика завжди краще проведення боротьби. Не допустити заселення баклажанів павутинними кліщами допоможе дотримання деяких правил.

Культури потрібно час від часу обприскувати з зовнішньої сторони. Так як паразити даного виду найчастіше з’являються через недостатню вологість повітря. Необхідно стежити, щоб вода не застоювалася в середині рослини. Інакше не уникнути гниття.

Особливо актуально це для зимового періоду, коли температура є невисокою, рівень освітлення слабкий, випаровування вологи відбувається досить повільно. Рослинні залишки потрібно вчасно видаляти. Адже саме під ними здатні ховатися дрібні паразити. Рекомендується очищати пензликом поверхню листя від пилу.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя