Як вибрати правильну газонокосарку

193

Як вибрати правильну газонокосарку

Оксамит стриженого газону робить ділянку привабливою, організовує обсяг, глибину, підкреслює перспективу. Це найважливіший елемент саду, значення якого важко переоцінити. Для догляду за цим об’єктом потрібен помічник – газонокосарка/тример. Пропонуємо поради, як правильно вибрати надійний і недорогий інструмент?

Які бувають газонокосарки

Весь інструмент ділиться на дві групи: тримери і газонокосилки на колесах.

Тримери бувають бензиновими і електричними, зрізання трави здійснюється ножем або волосінням. Складаються з двигуна, штанги і ріжучого пристосування. Вони ідеальні для нерівного рельєфу, важкодоступних місць (кущі, будівлі, огорожі). При роботі утримуються руками, що вимагає певних фізичних сил, не гарантують створення рівної стрижки.

Бензинові мотокоси перевершують електричні тримери по потужності, оснащені сталевими ножами. Відмінно справляються з дрібним чагарником, товстими стеблами бур’янів. Інструмент важить 4-8 кг, що вимагає від косаря гарної фізичної форми.

Газонокосарка-візок – універсальний пристрій: косить і збирає траву. Складається з мотора на колесах (електрика, бензин), контейнер для збору відходів. Це найкращий варіант для рівної місцевості, не вимагає фізичних сил.

Як вибрати правильну газонокосарку

По всій площі робить рівний покіс, передбачена функція регулювання висоти зрізу. Недоліком є неможливість, впритул наблизиться до дерев, огорож, споруд та інших перешкод. Не любить попадання під ніж каменів.

Переваги і недоліки газонокосарок

Давайте порівняємо бензинові та електричні косарки за найважливішими критеріями.

Продуктивність

Площа газону буває різною. Для великих і середніх територій доцільно брати бензинові газонокосарки. Вони не прив’язані до електророзетки. Стандартний подовжувач обмежить дії до 20 метрів. Бензиновий мотор довше працює без перерви.

Читайте по темі:  Який мережевий шуруповерт краще вибрати для професійного і побутового використання

Шум і потужність

Бензинові двигуни перевершують за потужністю електричні. Зате другі не діють на нерви так, як ревуть бензокосарки, шум яких чути за десятки метрів.

Вага

Легкість і рухливість електричних моделей є великою перевагою. Вони доступні для використання жінкам і літнім людям. Потрібно відзначити, що вага залежить від потужності – це потрібно враховувати при покупці.

Обслуговування

Бензиновий двигун вимагає більш ретельного догляду. Необхідно стежити за станом паливної суміші і правильних співвідношень олії з бензином.

Безпека

Електрика завжди лякає нас потенціалом небезпеки, особливо якщо вам захотілося зайнятися косьбою після дощу. Зате такі агрегати не забруднюють екологію. Працюючи з бензиновим двигуном, ви будете вдихати відпрацьовані пари, що не так вже й корисно.

Вибір за технічними характеристиками

Визначившись з типом газонокосарки потрібно вибрати відповідну для вас модель. Для цього необхідно співвіднести передбачуване навантаження і параметри агрегату, що купується .

• Потужність двигуна вибирається виходячи з розміру ділянки. Бензинові типи виражаються в кінських силах, електричні – у ватах. Для земельної ділянки 4-6 соток вибирайте 2 л. с. або 0,8 Вт. Обкошувати території більшого обсягу зручніше апаратами більш високої потужності. Зазвичай вибирають бензиновий варіант.

• Ширина скошування. Оптимальний параметр смуги трави не менше 45 см (візки на колесах) і 25 см (тримери).

• Травозбірник. Контейнер для скошеної трави може бути м’яким і жорстким. Всі малопотужні варіанти мають жорсткий короб. Він не допускає втрати повітря, добре очищається. М’який – дозволяє збирати більше відходів і легко транспортується/зберігається.

Як вибрати правильну газонокосарку

• Вага має значення для бензо – і электротримерів. Ці пристрої припускають постійне носіння на руках або на плечі, тому занадто важкі знизять вашу продуктивність. Намагайтеся підібрати модель в межах 5 кг. Косарки-візки, хоч і мають колеса, але при вазі більше 20 кг стають важко керованими.

Читайте по темі:  Решета на ОВС-25: особенности, область применения

• Додаткові опції. Беріть колісні газонокосарки з регульованою висотою скошування. Приділяйте увагу якості ножів. Віддавайте перевагу варіантам з можливістю змінювати висоту рукоятки.

Вибір за типом ділянки

Для нерівної ділянки (4-6 соток) потрібно купувати електротрімер з волосінню. Потужності 800 Вт і шириною скошування 35 см буде достатньо. Нерівний газон на ділянці від 8 соток передбачає використання бензотрімера від 2,2 л. с., об’ємом двигуна 25 куб/см, з волосінню або ножем.

На рівній площі завжди зручніше працювати косаркою-візком. На 6 сотках добре справляється косарка з потужністю 1 КВт, на великій території розумніше придбати бензиновий варіант 2 л. с. з травозбірником 60 л.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...