Сорти перцю для відкритого грунту, строки та особливості висадки розсади

88

Теплолюбний солодкий болгарський перець має тривалий період вегетації, тому вирощується в основному через розсаду. Прямий посів у відкритий грунт також практикується для вирощування ранніх (95-100 днів) і середньостиглих (101-130 днів) сортів.

Сорти, перевірені на багаторічній практиці

Почнемо огляд з відомих і улюблених сортів солодкого перцю, виведених 10 і більше років тому. Їх присутність на грядці — гарантія гарного врожаю і якась страховка на випадок холодного і дощового літа.

Буратіно

Сорти перцю для відкритого грунту, строки та особливості висадки розсадиРанній гібрид для заморозки і консервування. Перці важать 100-120 г. Розлогий кущ з обмеженим галуженням досягає 1 м. Дозрілі плоди червоні, довжиною до 17 см, м’ясисті. Придатний для фермерського вирощування: висока врожайність і транспортабельність.

Вінні Пух

Сорти перцю для відкритого грунту, строки та особливості висадки розсади

Ранній високоврожайний сорт висотою 0,3 м. Плоди масою 50-80 г, ідеальні заморожування і фарширування. Вони гладкі, із загостреним кінчиком, світло-зелене забарвлення переходить в червоне при дозріванні. Висока стійкість до несприятливих факторів середовища.

Купець

Сорти перцю для відкритого грунту, строки та особливості висадки розсади

Ранній сорт, адаптований для вирощування в суворому кліматі. Кущ штамбовий, висотою до 0,8 м. Плоди вирівняні по 85-100 г, слабо ребристі, конічні, при дозріванні світло-зелене забарвлення змінюється на рівномірне червоне. Визрілі плоди добре зберігаються і придатні для перевезень, мають універсальне призначення.

Тритон

Сорти перцю для відкритого грунту, строки та особливості висадки розсади

Ультра ранній сорт. Перці масою 100-150 г, з середньою товщиною стінок, конусоподібні з жовтим забарвленням, що переходить в яскраво-червоне. Використовуються для сушки та переробки. Добре плодоносить в умовах прохолодного літа і нічного зниження температури.

Читайте по темі:  Як підготувати насіння до посадки на розсаду

Ластівка

Сорти перцю для відкритого грунту, строки та особливості висадки розсади

Середньостиглий сорт для консервування, фарширування і заморозки. Кущ компактний, не перевищує 0,65 м. Плоди по 65-100 г, товстостінні, конусоподібні, довжиною до 10 см, світло-зелене забарвлення переходить в червоне. Сорт цінується за невибагливість, врожайність і дружне дозрівання. Щільна шкірка плодів забезпечує транспортабельність і тривале зберігання.

Антей

Сорти перцю для відкритого грунту, строки та особливості висадки розсади

Середньостиглий перець універсального призначення. Рослини потужні, розлогі, висотою до 0,7 м. Плоди в середньому важать 200-300 г, кубоподібні, ребристі, товстостінні, світло-зелене забарвлення переходить в яскраво-червоне. Коренева система погано розвивається на ущільнених ґрунтах.

Білозерка

Сорти перцю для відкритого грунту, строки та особливості висадки розсади
Середньостиглий сорт. Невеликі перці (70-100 г) гарні для фарширування і заморожування. Рослина заввишки 0,5-0,8 м. Плоди конусоподібні, з гострим кінчиком, забарвлення переходить з жовтого в червоне. Висока стійкість до хвороб і шкідників. Мінімальні вимоги до догляду. Відмінна транспортабельність і лежкість.

Каліфорнійське чудо

Сорти перцю для відкритого грунту, строки та особливості висадки розсади

Сорт середнього терміну дозрівання, потужний, заввишки 0,7-0,8 м. Великі (120-150 г) товстостінні перці красивої форми підходять для свіжого споживання та переробки. Плід кубовидний, з вираженими частками, зелене забарвлення переходить в червоне при дозріванні. Стабільна і висока врожайність. Цінується за невибагливість у догляді і високі смакові якості.

Клаудіо

Сорти перцю для відкритого грунту, строки та особливості висадки розсадиУльтра ранній великоплідний (200-250 г) гібрид. Плоди подовжені, бочкоподібні, забарвлення змінюється від темно-зеленого до червоного, товщина стінок до 11 — 14 мм. В умовах прохолодного клімату знижується врожайність, але зберігається великоплідність.

Золотий телець

Сорти перцю для відкритого грунту, строки та особливості висадки розсадиСередньостиглий універсальний сорт перцю. Кущі виростають до 0,75 м. Плід кубовидний, товстостінний, жовто-помаранчевого забарвлення.

Перспективні новинки селекції

У цьому розділі представлені сорти, виведені менше 8 років тому. Ми відібрали найцікавіші, які дачники-новатори вже випробували і оцінили. Впровадження селекційних новинок необхідно в мінливих кліматичних умовах.

Біг Мама

Сорти перцю для відкритого грунту, строки та особливості висадки розсадиРанній сорт для салатів, заморозки та консервації. Кущ досягає 0,7 м. Забарвлення перців в стиглості яскраво-оранжеве з зеленеющим носиком. Плоди масою 150-200 г, бочковидної форми, злегка ребристі, товстостінні (6-8 мм), відмінного смаку.

Читайте по темі:  Правила вирощування огірків у відкритому ґрунті

Солодкий банан

Сорти перцю для відкритого грунту, строки та особливості висадки розсадиРанньостиглий перець, виростає на 0,5-0,75 м. Плоди товстостінні, довгасті, довжиною до 17 см і масою 100-135 р, вузькі, за формою і забарвленням нагадують банан, ребристість слабо виражена. Перевага сорту: оригінальний вигляд плодів і солодкий соковитий смак.

Золоте диво

Сорти перцю для відкритого грунту, строки та особливості висадки розсадиСередньостиглий сорт, заввишки 0,7 м. Плоди масою 150-250 г, яскраво-жовті, долевидні, товстостінні. Рослини швидко адаптуються до умов вирощування, примхливі до рівня зволоження ґрунту. Потрібна підв’язка до опори.

 

Халіф

Сорти перцю для відкритого грунту, строки та особливості висадки розсадиРанньостиглий гібрид середньої потужності, потребує формування: видалення бічних пагонів. Плоди по 180-200 г, товстостінні, кубоподібні, молочне забарвлення змінюється на червоне. Стійкий до вірусів.

Банановий десерт

Сорти перцю для відкритого грунту, строки та особливості висадки розсадиСорт середньостиглий, сильнорослий (до 0,7 м), з потужною кореневою системою. Плоди товстостінні, довжиною 30-35 см і масою 200-250 г. В стиглості зав’язь нагадує «зв’язку» бананів. Молочне забарвлення по мірі дозрівання переходить у яскраво-червоне.

Захоплення

Сорти перцю для відкритого грунту, строки та особливості висадки розсади
Гібрид середнього терміну дозрівання селекції «Гавриш». Кущ компактний, висотою 0,6-0,7 м, формується видалення бічних пагонів до першої розвилки. Плоди конусоподібні, притуплені, товстостінні, довжиною 10-13 см і масою 160-200 г, світло-зелене забарвлення переходить в червоне.

Бивень

Сорти перцю для відкритого грунту, строки та особливості висадки розсадиСорт Бивень посередині

Ранній сорт, гіллястий, висотою 0,5 м. Плоди по 60-100 г, конусоподібні, видовжені, яскраво-червоні, з фруктовим присмаком. Хороша врожайність і здатність до адаптації. Підходить для фарширування і заморозки.

Червона лопата

Сорти перцю для відкритого грунту, строки та особливості висадки розсадиРанній перець. Рослина компактна, висотою 0,5-0,7 м. Один кущ зав’язує до 15 плодів, тому потрібно підв’язка до опори. Яскраво-червоні плоди сплюснуті і за формою нагадують лопату, ребристість відсутня. Середня вага перців (120-130 г) і зручна форма використовуються при консервуванні свіжих плодів і заморожування.

Лисичка жовта

Сорти перцю для відкритого грунту, строки та особливості висадки розсадиСередньостиглий гібрид. Кущ компактний, висотою 0,5 м. Плоди мініатюрні по 40-50 г, конусоподібні, гладкі, при повній стиглості яскраво-жовті. Хороша врожайність і солодкий смак плодів. Використовується в свіжому вигляді, для заморозки, сушіння та консервування.

Читайте по темі:  Сприятливі дні для висадки розсади овочевих культур

Строки і особливості посадки розсади перців у відкритий грунт

Перці висаджують в кінці травня, коли мине загроза нічних заморозків. Погода в останні роки дивує своєю непередбачуваністю, тому рекомендуємо використовувати агроволокно. Укривний матеріал захистить кореневу систему і прискорити початок плодоношення.

Сорти перцю для відкритого грунту, строки та особливості висадки розсади

Теплолюбивість перцю — лише одна причина бережної пересадки розсади. Дві інші: хвороблива реакція на пересадку і зупинка росту при перезволоженні. Кореневу систему не можна травмувати, тому краще використовувати перевалку з індивідуальних стаканчиків або висаджувати в торфоперегнійних горщиках.

Сорти перцю для відкритого грунту, строки та особливості висадки розсади

Щоб коріння отримувало кисень і добре прогрівалося, висадку проводять на гряди. На відміну від томатів, які дають додаткові корені при заглибленні втечі, перці заглиблювати і присипати не можна. До моменту висадки в грунт пагін дерев’яніє, і присипана коренева шийка може загнити. Перці висаджуються на тому ж рівні, як вони росли у розсаднику.

Перці однаково не переносять грунтову засуху і перезволоження з утворенням кірки, тому після посадки регулярні поливи чергують з розпушуванням міжрядь. Коріння перцю розташовуються поверхнево, тому грунт навколо штамба не чіпають.

Сорти перцю для відкритого грунту, строки та особливості висадки розсади

Обов’язково проводять мульчування грядок. На крапельному поливі рослини відчувають себе краще: немає проблем з доступом кисню, оптимальне зволоження без стресу, виключається потрапляння крапель води на листя і квітки, що для перцю вкрай небажано.

Схема посадки залежить від сорту: компактні кущі розміщують на відстані 30 см, а сильнорослі — на 50 см більше. На одній гряді висаджують два ряди рослин з міжряддям 45 см.

Сорти перцю для відкритого грунту, строки та особливості висадки розсади

Якісним вважається розсада висотою 20-25 см з 8-10 справжніми листям і бутонами. При вирощуванні деяких гібридів для підвищення врожайності рекомендується обривати першу зав’язь, але це змістить початок плодоношення.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя