Справи садові: коли відкривати виноград після зими

1435

Дела садовые: когда открывать виноград после зимы

Відкриття винограду – найважливіший етап вегетативного періоду. Якщо неправильно і не вчасно виконати дану маніпуляцію, це може призвести до пошкодження рослини і позначиться на силі росту і врожайності. Щоб уникнути несприятливих наслідків, слід виконувати ряд нескладних правил.

Методи укриття винограду

Перед тим як розкривати виноград, потрібно врахувати спосіб укриття, від цього залежатиме обсяг майбутніх робіт. Існують такі варіанти:

  • Найчастіше садівники застосовують повне і часткове укриття. Великою популярністю користується плівка, тому під час відкриття потрібно просто зняти з рослини захисний матеріал;
  • Для захисту молодих рослин в основному застосовують підгортання. Шар ґрунту із лози потрібно знімати, поки він ще не просох повністю, інакше можна пошкодити тендітна рослина засохлими грудками землі.

Коли відкривати виноград після зими?

Вибір часу для відкриття винограду залежить від досвіду, інтуїції і зовнішніх обставин. Найважливіше — кліматичні умови та можливість повернення весняних заморозків. Виноградна лоза зимостійка і може витримати серйозні холоди, хоча це в основному залежить від сорту.

Деякі столові види витримують морози нижче –20оС. Найбільш вразлива частина лози – молоді бруньки. Весняні заморозки можуть погубити їх, і навіть якщо рослина відійде, урожай буде зовсім не таким рясним, як хотілося б. В теплих південних районах України рослина відкривають на початку квітня, в північних – трохи пізніше.

Дела садовые: когда открывать виноград после зимы

Відкривають рослина, коли температура вже не опускається нижче 5 o c, повністю зійде сніг, пройде пора весняних заморозків і добре підсохне грунт. Потрібно пам’ятати, що надмірна вологість грунту погано впливає на виноград. Вона притягує всілякі грибкові захворювання, від неї можуть загнити коріння і рослина загине.

Якщо вдарять морози, то рослина може вмерзнути в лід, а це згубно для лози. З водою треба боротися усіма можливими способами: вичерпувати її, копати дренажні канавки. Але краще всього заздалегідь посадити рослину вище, на горбок.

Довго тримати рослину під зимовим укриттям теж не можна, інакше існує загроза випрівання, визрівання нирок. Лоза може почати рости прямо під укриттям, в темряві, а це зробить їх смертельно уразливими перед сонячним світлом. Тому важливо вчасно визначити час підготовки винограду до теплого сезону.

Дела садовые: когда открывать виноград после зимы

Догляд за виноградом навесні

Після зимівлі потрібно негайно починати першу профілактичну обробку. Її проводять до моменту пробудження нирок методом обприскування двопроцентним мідним купоросом, який володіє хорошою фунгіцидною активністю.

Подібна обробка запобігає розвиток грибкових захворювань і придушить активність вже існуючих патологічних вогнищ.

Навесні рослини потребують відповідної підгодівлі, тому під час перекопування ґрунту рекомендується вносити азотовмісні добрива. Після повного відкриття можна починати застосовувати органіку. Її вносять на глибину 40-50 сантиметрів до півметра від куща.

Важливо приділити час формування і обрізування винограду після ретельного огляду гілок. У першу чергу потрібно відсікти всі зламані, ушкоджені морозом або шкідниками частини.

Більшість фахівців сходяться на думці, що поливу слід уникати до тих пір, поки грунт добре не просохне.

Поливати лозу потрібно дуже обережно. Підвищена вологість ґрунту є одним з головних факторів, що привертають до розвитку грибкових захворювань. Крім цього вона може призвести до гниття коренів. Слід пам’ятати, що сирий грунт більш схильний до промерзання.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя