Сприятливі дні для висадки розсади овочевих культур

18

Про місячний календар знають всі городники без винятку. Одні суворо дотримуються його рекомендацій і сіють, пікірують і висаджують тільки в сприятливі дні, інші взагалі не вважають за потрібне з ним звірятися.Правий місячний календар, або не правий, а ми на всяк випадок вирішили підстрахуватися і розповісти вам, які дні будуть найбільш сприятливими для висадки розсади в землю. А чим чорт не жартує, раптом допоможе? Ми, городники, люди забобонні…

Знаючи заздалегідь сприятливі дні для висадки розсади тієї чи іншої культури, можна заздалегідь скласти графік робіт, і тоді не потрібно буде щодня заглядати в календар.

Висадка розсади помідорів у теплицю

Сприятливі дні для висадки розсади овочевих культур

Найчастіше висадка розсади помідорів у теплицю проводиться через 50-60 днів після появи сходів. Готова до висадки розсада:

  • повинна бути міцною, здоровою, темно-зеленою;
  • мати 8-10 розвинених листочків;
  • бути не більше 25-35 сантиметрів у висоту.

Коли денні температури всередині теплиці протягом кількох днів тримається на позначці не нижче 20°С, а нічні — не нижче 18°С, тоді і настав час приступати до висадки розсади томатів. За двадцять хвилин до посадки лунки добре проливають водою, а якщо не було ніякої попередньої підготовки грунту, обов’язково додають під кожен кущ пригорщу золи. Розсаду рекомендується заглиблювати грунтовно, залишаючи на поверхні тільки саму верхівку. При сонячній погоді перші два-три дні саджанцям може знадобитися притінення.

Читайте по темі:  Причини появи і способи усунення коричневих плям на листках помідорів

Висадка томатів у теплицю: сприятливі дні за Місячним календарем: 20-22, 24-27 квітня; 9-11, 18-19 травня.

Висадка розсади помідорів у відкритий грунт

Сприятливі дні для висадки розсади овочевих культур

У відкритий грунт розсаду, як правило, висаджують пізніше, через 60-70 днів після появи сходів. За кілька днів до пересадки повністю припиняють полив розсади, а безпосередньо перед висадкою рясно, не шкодуючи води, проливають. Ця процедура підвищує шанси молодої рослини швидко і без проблем прижитися на новій грядці.

Як і при посадці в теплицю, томати висаджують в лунки, заглиблюючи рослину так, щоб зовні залишилася тільки верхівка. Глибока посадка дозволяє помідорам наростити потужну кореневу систему — запорука сильного здорового рослини і гарного врожаю.

Висадка томатів у відкритий грунт: сприятливі дні за Місячним календарем: 18-19, 31 травня; 1-3, 10-12 червня.

Висадка розсади огірків у теплицю

Огірки зазвичай висаджують у теплиці в другій половині травня. Огіркова розсада не любить навіть найменшого ушкодження корінців, так що цю «привереду» краще садити в торф’яні ємності або пересаджувати методом перевалки, тобто без пошкодження земляного кома. За чотири дні до висадки припиняють полив, а за годину — добре поливають, тоді земля стає щільною і розсада легко виймається з пластикового стаканчика.

Висадка огірків у теплицю: сприятливі дні за Місячним календарем: 20-22, 24-27 квітня; 18-20 травня; 7-8, 20-22, 25-26 липня; 8-10 серпня.

Висадка розсади огірків у відкритий грунт

В середині червня можна сміливо висаджувати огірки у відкритий грунт. Якщо грядки не були підготовлені і удобрені з осені, то за місяць до висадки розсади можна внести під перекопування: 3 кг перепрілого гною, по столовій ложці суперфосфату, сульфату калію та золи (на квадратний метр). Не любите промислові добрива — сійте сидерати! Ще в квітні можна висадити на огіркової грядці гірчицю, редьку олійну, ріпак або віку, а за півтора тижні до пересаджування саджанців розпушити землю плоскорізом, залишаючи зелену масу сидератів перегнивати прямо на грядці.

Читайте по темі:  Тіньовитривалі рослини для саду

Висадка огірків у відкритий грунт: сприятливі дні за Місячним календарем: 18-20, 26-29 травня; 1-3, 5-8 червня.

Висадка розсади перцю

Вік розсади перцю, в якому їй пора «переїжджати» на грядку, залежить від сорту. Ранні, середньоранні сорти вирощують протягом 50-55 днів, а середньопізні та пізні — 60-70 днів.

Приблизно за два тижні до висадки можна починати загартовування розсади перцю. Для цього вікно, де стоять ємності, щодня відкривають, збільшуючи час перебування на свіжому повітрі від одного до восьми годин. За день до висаджування молоді перці можна виставити на ніч на балкон для «ночівлі» в прохолоді.

Коли висаджувати розсаду перцю в теплицю

В захищений ґрунт перці можна висаджувати з кінця квітня до кінця травня. Конкретні терміни залежать від погодних умов. Земля у теплиці повинна прогрітися до температури 18°с. Якщо у вашій кліматичній зоні це проблема, рекомендується влаштовувати для перців теплі грядки або використовувати акумулятори тепла: розкладати на грядках пластикові пляшки з водою або великі камені.

Висадка перців у теплицю: сприятливі дні за Місячним календарем: 20-22, 24-27 квітня; 18-22, 26-29 травня.

Коли висаджувати розсаду перцю у відкритий грунт

Зазвичай до кінця травня-початку червня готові до «переселення» на грядки і вуличні сорти перцю. Але знову ж погода може внести свої корективи в графік посадки. Коріння перцю завжди повинно залишатися в теплі, тому немає сенсу висаджувати розсаду, якщо земля не прогрілася як мінімум до 15°С на глибині 10 см).

Висадка перців у теплицю: сприятливі дні за Місячним календарем: 26-29 травня; 1-2, 10-12 червня.

Висадка розсади баклажанів у теплицю

Вирощування баклажанів багато в чому схоже на агротехніку перців, тому рекомендації по висадці розсади будуть схожими: висадка в кінці травня — початку червня, температура грунту не менше 15°С, перевалка з земляною грудкою або перегниваючі в землі ємності для розсади.

Читайте по темі:  Полуниця в будинку на підвіконні цілий рік

Баклажани дуже теплолюбні, особливо їх коренева система. Тому деякі городники роблять так: перед тим як відправити саджанець в грядку, проливають лунку гарячою водою. Так розсада приживається швидше і уникає стресу.

Висадка баклажанів у теплицю: сприятливі дні за Місячним календарем: 20-22, 24-27 квітня; 18-22, 26-29 травня.

Висадка розсади капусти

Розсаду ранньої капусти висаджують у відкритий грунт на початку травня, а середні та пізні сорти перебираються на постійну грядку в кінці травня — початку червня.

Непідготовлені грядки за тиждень до висадки розсади перекопують і проливають сумішшю коров’яку й пташиного посліду: на 10 літрів води потрібно 500 мілілітрів коров’яку і один стакан посліду. Висаджують капусту в два ряди в шаховому порядку: так знижується ризик грибкових інфекцій.

Як садити капусту? Є ціла технологія! В одну руку беруть сіянець, другою рукою виймають грудку землі з грядки, тим самим створюючи лунку, поміщають в поглиблення саджанець, а землю з другої руки розподіляють навколо, трохи утрамбовуючи її.

Висадка капусти: сприятливі дні за Місячним календарем: 9-11, 26-29, 31 травня; 1-3, 5-8, 10-12 червня.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...