ТОП–5 сортів яблунь української селекції для вашого саду

24

ТОП–5 сортов яблонь украинской селекции для вашего сада

Яблуня – це основа плодового саду. Щоб вона дала щедрий урожай, перш за все потрібно правильно вибрати її сорт і краще всього, якщо це буде сорт місцевої селекції. Які ж сорти яблук української селекції варто посадити на дачі?

Які сорти яблунь посадити в саду?

Вибір сорти яблуні дуже важливий – адже ви не сорту гарбуза вибираєте, які в наступному році можна буде змінити!

Безумовно, кращі сорти яблунь для України – це сорти, виведені місцевими селекціонерами. Вони максимально адаптовані до наших погодних умов та мають високу стійкість до найбільш поширеним в наших широтах хвороб і шкідників.

Аскольда

Цей зимостійкий сорт був виведений фахівцями київського Інституту садівництва в 80-х роках, широке поширення одержав на початку 1990-х.

Для сорту характерні плоди незвичайної форми – чашоподібна або перевернута піраміда. Середня вага плоду – до 200 грам. Плоди відрізняються прекрасною транспортабельністю і чудовим кисло-солодким смаком, прекрасно підходять для уплотребления у свіжому вигляді.

ТОП–5 сортов яблонь украинской селекции для вашего сада

Досвідчені садівники рекомендують правильно формувати крону дерева і регулювати його врожайність: при належному догляді вже з 6-річного дерева можна знімати близько 30 кг яблук, з 12-річного – близько 60 кг.

Сорт стійкий до парші, але має слабку стійкість до борошнистої роси. Період знімною стиглості плодів – середина жовтня.

Перлина Києва

Цей зимовий сорт може добре пристосуватися до різних умов вирощування. Урожайність сорту з дерева у віці 6-7 років становить близько 20-30 кг.

Середня вага плоду – 140-190 грам. Яблука мають кисло-солодкий смак і світло-зелене забарвлення з малиновим або кармінно-червоним рум’янцем. Сорт стійкий до бурої плямистості.

Мавка

Сорт виведений 1987 році при схрещуванні сортів Голден Делішес і Лорд Ламбурне. Сорт Мавка відноситься до подзимним сортів яблунь.

Дерево має невелику крону і висоту. Сорт характеризується доброю морозостійкістю, а також він стійкий до таких захворювань, як парша і борошниста роса.

Середня вага плоду – 150-170 р. Плоди мають круглу форму, зелено-жовтого забарвлення з червоним розмитим рум’янцем.

Плоди дуже соковиті з кисло-солодким смаком. Час знімною стиглості «Мавки» – кінець вересня. Яблука придатні для тривалого зберігання в холодильнику (5-6 місяців) і транспортування.

ТОП–5 сортов яблонь украинской селекции для вашего сада

Орнамент

Пізньозимовий сорт, отриманий за допомогою схрещування відразу трьох сортів яблунь – Апорт Олександр, Джонатан і Старкрымсон.

Основні його риси:

  • Швидкоплідність;
  • Стабільна врожайність;
  • Презентабельний товарний вигляд.

Сорт дає стабільний урожай на 4-5 рік життя, плоди мають вагу близько 180 р. Має хорошу стійкість до заморозків та хвороб.

Оптимально підходять для вирощування в Поліссі і лісостепу, так як володіє високою зимостійкістю. Плоди мають яскраву карміново-червоний колір і кисло-солодкий смак.

ТОП–5 сортов яблонь украинской селекции для вашего сада

Скіфське золото

Сорт скороплідний. Має великі плоди (175-190 г) з золотисто-жовтим забарвленням і невеликим рум’янцем. Смакові якості плоду: кисло-солодкий смак і щільна, соковита м’якоть.

Яблуня володіє хорошим імунітетом до парші, але поганий стійкість до борошнистої роси.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя