Вирощування часнику з насіння стрілок

24

Кожен дачник і городник висаджує у себе на ділянці часник. Для посадки часто використовують зубчики часнику. Але є ще один спосіб, про який багато хто не знає.Часник можна посіяти насінням (бульбочками), які утворюються на верхівках стрілок в захисній оболонці. У кожній з бульбочек міститься близько 100 насінин.Стрілки утворює озимий часник, це той, який посадили восени на зиму. Яровий часник (посаджений навесні на літо) утворює стрілки зрідка, у нього дрібні цибулини і зубки.

Цибулини озимого часнику більші, у них менша кількість зубков. Садити озимий часник зубками не вигідно. Якщо потрібен великий урожай, можна виростити часник з насіння стрілок.

Плюси і мінуси методу вирощування часнику з насіння

Вирощування часнику з насіння стрілок

До позитивних сторін даного методу відносяться наступні моменти:

Бульбочки з насінням не стикаються з землею, це виключає можливість зараження садивного матеріалу різними захворюваннями.

Для розмноження часнику цей спосіб є найкращим.

При насіннєвому способі розмноження зберігаються всі сортові якості і ознаки.

Насіння часнику набагато швидше і зручніше садити в грунт, ніж зубки.

При насіннєвому методі посадки рівень схожості досить високий.

Є у насіннєвого способу посадки часнику і негативні сторони:

Повноцінний урожай можна отримати лише через 2 роки.

При сильних заморозках є небезпека вимерзання насіння.

Вибір місця посадки

Вирощування часнику з насіння стрілок

Для посадки часнику насіннєвим методом потрібна чиста, без наявності всіляких захворювань, родюча земля. Насіння з бульбочок стерильне і не здатне протистояти інфекціям.

Категорично не можна висаджувати часник на одне і те ж місце 2 роки поспіль, в грунті можуть накопичитися захворювання. Також не рекомендується садити часник на місце, де раніше росла цибуля, огірки і морква, а ось після гороху, помідорів і капусти це буде навіть корисно.

Читайте по темі:  Сорти перцю для відкритого грунту, строки та особливості висадки розсади

Отримання насіння зі стрілок

Для отримання якісного посівного матеріалу треба дочекатися, коли озимий часник випустить стрілки, зазвичай це відбувається ближче до кінця травня. Після 20 червня стрілки треба вкоротити, залишивши кілька найбільш великих і сильних для визрівання насіння.

Зрізати стрілки з насінням треба в кінці липня, коли оболонка, що покриває бульбочки, трісне. Треба постаратися не упустити цей момент, і не перетримати їх, так як насіння можуть випасти в грунт.

Зібрані бульбочки не треба роз’єднувати, їх слід зберігати цілком, обернувши сухою марлею, обробленою марганцівкою. Коли стебла добре просохнуть, бульбочки можна роз’єднати, просушити і зберігати в сухому місці до самої посадки.

Підготовка насіння

За 2-3 місяці до посадки у відкритий грунт бульбочки поміщають на нижню полицю холодильника, так вони зможуть отримати загартування. Досвідчені городники також рекомендують замочити бульбочки на 12 годин в розчині золи перед самою висадкою.

Підготовка грунту

Ділянку для посіву часнику треба очистити від бур’янів і добре розрівняти. Грунт слід підживити перегноєм або компостом, які вносяться по 3-4 кг на 1 кв. м, туди ж додати 1 столову ложку суперфосфату. Потім викопують грядки висотою 12-15 см і шириною 90 см.

Покрокова інструкція до посадки

Вирощування часнику з насіння стрілок

Зробити на грядках борозенки, глибиною 5 см на відстані 40 см один від одного.

Бульбочки поміщають на відстані 1-2 см одну від іншої.

Прикрити борозенки грунтом. Якщо гряде сувора зима, треба мульчувати грядки шаром тирси товщиною 2-3 см.

При настанні весни шар тирси треба буде прибрати.

На зиму

Найпопулярніший спосіб посадки часнику насінням – посадка на зиму (посів озимого часнику). Вона відрізняється від весняної посадки тим, що грядки треба мульчування тирсою або торфом для того, щоб посаджене насіння не промерзло.

Читайте по темі:  Чим краще підгодовувати розсаду перцю?

Весною

Весняна посадка відрізняється тим, що ранньою весною земля ще не достатньо прогріта, і копати її буде важко. Тому грядки для весняної посадки часнику готують зазвичай з осені.

Безпересадковим методом

Цей спосіб відрізняється від попередніх тим, що насіння часнику висіваються навесні. До жовтня дозрівають цибулини-однозубки, що складаються з одиничних зубчиків.

Однозубки не викопують, а залишають зимувати в грядці, яку добре утеплюють тирсою або опалим листям. До середини червня, коли однозубки перетворяться в цілі великі цибулини, можна буде зібрати якісний урожай.

Догляд після посадки

Вирощування часнику з насіння стрілок

Взимку треба стежити, щоб на грядках була достатня кількість снігу, інакше насіння може промерзнути. Сніг треба перекидати з інших місць на часникові грядки.

З травня по липень посіви часнику треба регулярно поливати, припиняють полив за 3 тижні до збору врожаю.

Часнику необхідні підгодівлі. У середині квітня вносять нітрофоску з розрахунку 15 г на 1 кв. м, а в червні вносять аммофоску в таких же кількостях.

Треба регулярно видаляти бур’яни і проводити неглибоке розпушування грунту на грядках.

Обрізати зайві стрілки, які значно можуть знизити врожайність, треба в червні. Їх просто акуратно виламують, коли часник виросте на висоту 5-8 см.

Оскільки часник має бактерицидні властивості, його можна висаджувати поруч з іншими рослинами, які він зможе захистити від хвороб.

Збирання врожаю

Часник збирають, коли його листя починає жовтіти, зазвичай це відбувається ближче до серпня. Можна для проби викопати одну цибулину і оглянути її — вона повинна бути розвиненою і щільною. Садівники вважають, що краще прибрати урожай раніше терміну, ніж перетримати його в землі. Незрілі цибулини цілком можуть дозріти вдома.

Викопувати цибулини треба вилами, листя не обривати, стрілки слід обрізати. Викопані цибулини розкладають для просушки на кілька годин під сонцем. Коли листя стануть сухими, їх можна трохи вкоротити і заплести в коси на зберігання.

Читайте по темі:  Підготовка ягідника до зими: обрізка смородини восени

Якщо треба викопати однозубки, як майбутній посівний матеріал, то їх збирають, коли тільки пожовкли кінчики листя, але не пізніше. Однозубки не можна перетримувати в грунті, цибулина може заглибитися, а це призводить до скорочення врожаю в подальшому.

Після збору однозубки добре просушують, потім видаляють коріння і стебла, сортують за розмірами і складають на зберігання в сухе темне, добре провітрюване приміщення.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя