Як організувати освітлення у квартирі

43

Як організувати освітлення у квартирі

Дизайн освітлення кімнат: ключові нюанси

Світло у квартирі впливає на продуктивність праці, якість сну та навіть смакові якості їжі. При виборі ідеального виду освітлення необхідно визначитися не лише з власними уподобаннями, але й урахувати закономірності світосприйняття на фізичному рівні при конкретних обставинах.

Як організувати освітлення у квартирі

Рівні освітлення у вітальні: рахуємо правильно

Вітальня – це кімната, яка підпорядковується насамперед людським потребам. Тому варто звернути увагу на призначення кімнати – зустріч гостей, читання, перегляд ТВ, ігри з дітьми. Дозволяється довіритися власній фантазії, наприклад, поекспериментувати з рівнями освітлення, в залежності від конкретних потреб та родинних задач. Класифікуються ці рівні на декілька основних підтипів:

  • центральний рівень представлений лампами або люстрами, що створюють рівномірне освітлення всього простору (актуально при прийомі гостей);
  • зонове (місцеве) освітлення розташовується біля дивану у вигляді торшерів чи бра;
  • акцентний рівень – це підсвічування картин, гірлянди чи декоративні світильники;
  • ефектне освітлення призначене для вечірок і використовується виключно за бажанням.

Рівні освітлення у вітальні

Робоча зона: чому освітлювати кімнату краще холодом?

Робоча зона, наприклад, за кабінетним столом повинна бути активною. В досягненні максимального комфорту, значну роль відіграє температура освітлення. Тепле освітлення в інтер’єрі квартири допомагає заспокоїтись, а холодне навпаки підвищує життєвий тонус.

Оптимальний варіант – лампочки потужністю 4000-5000 К. Для точної передачі кольорів в побуті підійде прилад не нижче від 80 Ra/CRI.

У будь-якому випадку важлива розсіяність та рівномірність світла без тіней. Робоча зона не повинна мати ефектів, які б сприяли втомі очей та відволікали увагу. Тому треба уникати глянцевих поверхонь, а також регулювати висоту світла.

Читайте по темі:  Ексклюзивний дизайн для вашого будинку

Робоча зона: чому освітлювати кімнату краще холодом

Освітлення і їжа

Для кухні діють аналогічні принципи, тому що передача кольору має першочергове значення в аспекті апетитного вигляду приготованих продуктів. Ідеальний варіант – лампи мінімум 80 Ra/CRI. Чим холодніше світло, тим менше уваги приверне їжа. Світлодіодні люстри 2700-3000 К зручні та максимально близькі до природного світла.

Бажано не розташовувати джерело світла на стелі так, щоб виникала світлотінь, яка заважає очам. Виправити це можна додатковими світильниками, які зможуть акцентувати увагу на робочій поверхні.

Освітлення і їжа

Світильники у спальню та дитячу: як вибрати?

Спальня – це зона відпочинку та приглушеного світла. Простір навколо спального місця можна окреслити світлодіодними лініями. На стелі краще не використовувати лампу.

Для книголюбів підійде точковий світильник із м’яким розсіювальним світлом, наприклад, бра. Третій рівень освітлення – біля дзеркала чи туалетного столика.

У спальні повинно бути м’яке проміння з орієнтацією в формі доріжки в проходах. Можна ввімкнути датчики руху та нічники на приліжкових тумбах.

Для дитячої кімнати головне – безпека. Краще віддавати перевагу ударостійким світильникам, як то антивандальні лампи для вуличного освітлення потужністю на 12-24 вольт.

Доцільно теж використовувати рівні освітлення: для навчання зонове освітлення з максимальною світлопередачею та мінімумом ефектів, для ігор – центральне світло, для читання – торшер.

Світильники у спальню та дитячу

Декілька слів про малий простір

Дизайн освітлення кімнат, які мають скромні габарити, повинен бути продуманим в аспекті кольорів (мінімум 80 Ra/CRI). Адже в ванній чи гардеробній людині доводиться часто приміряти одяг чи прискіпливо роздивлятися себе. Тому важливе значення має розташування світла біля дзеркал.

Світло, яке знаходиться за людиною, може зробити світлотінь та осліпити. Краще розташувати прилади по периметру дзеркала або з боків, використовуючи матові лампи. Рівень освітлення має орієнтуватися на рівень людського ока. Для ванної кімнати першочергове значення має рівень захищеності від вологості (IP 44-55).

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...