Як побудувати автономний будинок?

1206

Такий будинок повністю незалежний від електромереж, каналізації, газових магістралей та інших комунікацій. Автономний будинок, свого роду.

Якщо розкладати саму назва «Автономний будинок» – то явно на перший план виходить слово автономність. Слово красиве і привабливе. Синонім цього слова – незалежність. Що таке незалежність і що вона дає, ми думаємо, пояснювати не потрібно. А ось, що таке автономний або енергонезалежний будинок в нашому розумінні і в сьогоднішніх умовах треба розібрати.

Як побудувати автономний будинок?

Чим же таким відрізняється автономний будинок від стандартного? Перш за все, потрібно подивитися, як використовуючи сучасні доступні технології, та чи можливо замінити ті процеси, які відбуваються в звичайному будинку, на автономні – незалежні від мереж. Автономний будинок включає в себе також зниження впливу на навколишнє середовище, підвищення безпеки і зниження вартості утримання домоволодіння. Автономні будівлі безпечні та зручні під час різного роду явищ, що впливають на життя в звичайних будинках.

Найчастіше при словосполученні «автономний будинок» в уяві постає Найдорожчий котедж в стилі хай-тек, обвішаний сонячними батареями, геліоколекторами і з вітряком на ділянці.

Тому багатьох зупиняє ціна на подібні системи. Проте, за останні роки відбулися зміни, а обладнання для побудови «автономки» стало більш доступним для масового споживача.

Автономний будинок – це повна автономність системи опалення та охолодження. Електроенергія виробляється альтернативними джерелами енергії, все обладнання харчується безпосередньо без трансформаторів і перетворювачів.

Все про автономне енергоживлення читайте на сайті нашого партнера prel.prom.ua

Що стосується основних аспектів будівництва автономного будинку, то слід зупинитись на таких параметрах. Цікаво, що проектування такого енергонезалежного будинку повинно здійснюватися трохи навпаки. Звичайне будівництво починається з того, що дизайнери, будівельники і художники розробляють проект, а потім втілюють його в реальність. При будівництві такого будинку все навпаки. За основу беруться різні технічні системи, а вже потім архітектори і дизайнери роблять з цього щось більш-менш варте в плані зовнішнього вигляду. Якщо коротко то з комплектів альтернативних джерел живлення для автономного будинку будуть необхідні – вітрогенератор; сонячні колектори або батареї; тепловий насос; акумулятор тепла; акумулятор енергії; утилізатор стоків; бак гарячої води; колектор тепла землі; “теплі підлоги”

Читайте по темі:  Професія будівельник: переваги та перспективи

Особливу увагу під час обговорення і плануванні такого будинку варто приділити його площі, а також площі навколишньої території. Тут дуже важливо керуватися такою річчю, як «розумна достатність». Що стосується ділянки, то цілком достатньо 100 квадратних метрів землі, щоб спорудити всі необхідні споруди.

Необхідна також площа для фільтрації септика, яка повинна складати приблизно 250 кв.м. У деяких випадках її дуже вдало поєднують з контуром теплового насоса. До речі, для теплового насоса необхідно від 400 до 600 кв.м. площі.

З огляду на всі перераховані вище параметри, без особливих зусиль можна порахувати, що площа для побудови енергонезалежного будинку повинна складати приблизно 1000 кв.м. і плюс приблизно стільки ж для різних насаджень, саду та городу.

Архітектурна концепція автономного будинку базується на принципах: компактності, якісного та ефективного утеплення, відсутність містків холоду в матеріалах і вузлах примикань, правильної геометрії будівлі, зонування, орієнтації по сторонах світу. З активних методів в автономному будинку обов’язковим є використання системи припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією і ґрунтовим колектором.

При будівництві автономного будинку треба врахувати безліч нюансів. Система базується на кількох компонентах, які, в залежності від ситуації, кліматичних умов і енергопотреб конкретного будинку, доповнюють один одного. Тільки комплексний підхід дозволяє змонтувати по-справжньому повноцінну систему, здатну забезпечити теплом і електрикою котедж круглий рік, дозволяючи жити з комфортом, незалежно від наявності постачальників енергоносіїв.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя