Чи треба обривати вуса з огірків або це міф?

44

Огірки, як і всі рослини з сімейства гарбузових, які не мають твердої основи (стебла), плетуться за допомогою вусів для міцної фіксації на опорі. Багато дачників сперечаються, чи треба обривати вуса у огірків не залежно від способу їх вирощування. Будь то вирощування на шпалері, висаджування в теплиці або посадка кущового сорту огірків. Це питання породжує багато суперечок і дискусій, розвиває багато різноманітних, іноді суперечливих думок.

Чи потрібно обривати вуса

Для того щоб розібратися з необхідністю видаляти огіркові пагони, варто проаналізувати всі “за” і “проти”.

Чи треба обривати вуса з огірків або це міф?

Отже, вуса потрібні огіркам для розвитку стебла, тобто чіпкості цих вусів за щось. Але вони мають властивості чіплятися не тільки за опори або шпалери, а й за власні листя і плоди. Чіпляючись за листя, вони ростуть зім’яті і скручені, внаслідок чого стають сприятливим середовищем для розвитку різного роду бактерій. Багато садівників вирішують, що обривання або хоча б укорочення вусів просто обов’язкове.

Проведені експерименти говорять про наступне.

Обривання вусів не позначається на кількості і якості врожаю. Для поліпшення врожайності використовуються інші способи догляду за рослиною.

Існує думка, що бічні пагони забирають сили рослини, і вона погано росте і розвивається. Але потрібно також пам’ятати і про те, що обривання і обрізання частини стебла загрожує тим, що в місця надрізів потрапляють мікроби, бруд, інфекції, що позначається на зростанні культури. Від цього вона може постраждати більше, ніж від їх не видалення.

Також існує думка, що обриваючи огіркам вуса, ви продовжуєте рослинам життя. Ця думка безпідставна і необгрунтована.

Чи треба обривати вуса з огірків або це міф?

Вірно те, що по наявності вусів можна судити про репродуктивний період огірків. До тих пір, поки на стеблі утворюються вуса, рослина має вегетативний період розвитку і здатна плодоносити.

Читайте по темі:  Чому червоніє листя буряка і що при цьому робити

Варто обрізати вуса у огірків, якщо культура росте в теплицях, так як ці самі вуса чіпляються за сусідні рослини, не даючи їм нормально розвиватися і рости. Також обривання зайвих вусів в теплицях і парниках сприяє кращому пересуванню між кущами і полегшує збір врожаю. Тобто обривання вусів сприяє полегшеному догляду за культурою. Ось чому обрізати бічні пагони в теплицях настійно рекомендується.

Обрізати їх рекомендують ще й тому, що вуса – явище тимчасове, приблизно через місяць вони засихають і рослина, не маючи кріплення, може впасти на землю.

Якщо огірки ростуть на грядці, щоб не піддавати їх мукам, можна поставити сітки для нормального розвитку рослини. Як варіант можна ставити шпалери, підв’язуючи на них огірки. Шпалери є обов’язковою умовою розвитку культури в теплиці.

Чи треба обривати вуса з огірків або це міф?

Садівниками помічено, що обрізка вусів покращує ріст стебла. Вважається, що бічні пагони забирають багато води з рослини.

Як обривати вуса в теплиці

Якщо прийнято рішення обривати бічні пагони, варто дотримуватися деяких рекомендацій, щоб не нашкодити культурі. Видалення варто проводити правильно.

Перед проведенням видалення потрібно обов’язково вимити руки.

Вуса обриваються біля самої основи. Місце надриву обов’язково обробляється для уникнення попадання непотрібних мікроелементів і мікробів. Для цього ватною паличкою обробляється місце надрізу. Можна вибрати одну з речовин: слабкий розчин марганцівки, деревне вугілля або золу.

Робити цю процедуру не варто руками. Тому що один необережний рух і рослину можна пошкодити, внаслідок чого це може спровокувати гниття. Видалення слід проводити обережно ножицями. Зріз потрібно робити, залишаючи пеньочок в один сантиметр.

Багато садівників помічають, що видалення вусиків сприяє кращому розвитку рослини.

Читайте по темі:  Підготовка ягідника до зими: обрізка смородини восени

Деякі безапеляційно обривають бічні пагони, не замислюючись про наслідки. Прихильники не обривати наполягають на тому, що природа наділила рослини здатністю плестися і розвиватися, чіпляючись за все, значить не варто цьому перешкоджати. Чи варто обривати вуса у огірків однозначної відповіді немає. Кожен садівник повинен сам визначитися виходячи з типу посадки, сорту рослини і умов її вирощування.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя