Правильна глибина посадки картоплі

368

Врожайність будь-якої овочевої культури залежить від безлічі факторів: температурний режим, якість насіння, своєчасність і ефективність обробки, дотримання правил посадки або посіву. Це стосується також вирощування картоплі. Спочатку необхідно вибрати відповідний сорт, проростити насіння і готуватися до висадки в грунт. Якщо ви початківець городник, вам слід вивчити деякі правила, оскільки навіть глибина посадки картоплі грає важливу роль для врожаю.

На яку глибину садити

Глибина посадки картоплі класифікується на дрібну, середню, глибоку. При дрібній посадці насіння закопують на глибину 5-6 см. Зазвичай такий метод використовують на суглинних грунтах. Супіски і торфи дозволяють проводити більш глибоку посадку-до 10 см. Також картопля висаджують на глибину більше 10 см, такий тип відповідно називається глибоким. Важливо, щоб глибина посадки була однаковою на всій ділянці. Для досягнення цієї мети користуються спеціалізованою технікою.

Глибина посадки залежить не тільки від типу грунту, але також від розміру насіннєвого матеріалу. Якщо бульби невеликого розміру, то і закладати їх можна неглибоко. Для насіння вагою 50-80 г найкращою глибиною закладення є 8-9 см, або при посадці в гребені – 10-12 см. Для більш дрібного матеріалу при рівній поверхні закладення здійснюють на глибину 6-7 см, а в гребенях – 8-9 см.

Правильна глибина посадки картоплі

Як відомо голландці славляться унікальними методами вирощування овочів і різних сільськогосподарських культур. У Голландії картоплю висаджують так, що на рівні землі знаходиться верх бульби, над яким формують гребінь. Якщо провести висадку ще дрібніше, картопля з нового врожаю може озеленитися.

Сформовані рослини найкраще розміщуються в землі при глибокій посадці. В такому випадку немає необхідності проводити підгортання кущів. Але з іншого боку буде складно проводити збирання врожаю. Тому такий тип рекомендується для використання на супіщаному грунті в посушливих областях.

Читайте по темі:  Тіньовитривалі рослини для саду

Також є цікава методика, при якій насіннєвий матеріал розкладають поверх злегка розпушеного грунту і засипають на 10-12 см мульчею. Мульча – це торф, компост, суміш перегною з соломою або перепрілих тирси з піском, в яку додають мінеральні добрива, багаті необхідними для росту картоплі мікроелементами. Рекомендують використовувати такий спосіб при важкому ґрунті, наприклад, глинистому. Щоб попередити озеленення бульб, потрібно підсипати ще мульчі, коли рослини досягнуть висоти в 20-25 см.

Правильна глибина посадки картоплі

Головними перевагами такого методу є вільний розвиток кореневої системи. Мульча прекрасно утримує вологу і повітря, містить поживні речовини. При жаркій погоді під мульчею рослинам буде прохолодно, при зниженні температури повітря, навпаки, тепло. Таким чином буде забезпечений дренаж навколо коренів, а також зростання бур’янів буде пригнічений. Розпушування грунту забезпечать дощові черв’яки, які, окультурюючи грунт, будуть переробляти органічні елементи на гумус. Для боротьби з колорадським жуком, дротяником або іншими паразитами і хворобами в мульчу додають зелену хвою. Таким чином, використовуючи даний метод, можна отримати на 50% більший урожай.

Бульби знаходяться практично на поверхні, тому досить легко провести прибирання картоплі. Не треба докладати зусиль, оскільки бульби зазвичай піднімаються разом з бадиллям. Не треба щороку готувати нову мульчу. Гребені органіки зимують на городі, їх розсовують, укладають насіннєвий матеріал і засипають назад. Допустимо не робити суцільні валики, а засипати бульби окремими горбиками. В такому випадку рекомендують висаджувати рослини на відстані до 40 см для кращого розвитку бадилля.

Правильна глибина посадки картоплі

Зв’язок глибини і термінів посадки

Від глибини посадки залежить те, чи достатньо насіння будуть забезпечені вологою, теплом і повітрям для проростання. Якщо земля не достатньо прогрілася, то закладення бульб слід проводити ближче до поверхні, а при оптимальних погодних умовах можна збільшувати глибину.
Показник врожайності картоплі може знижуватися при занадто ранній або занадто пізній висадці. Терміни залежать від глибини прогріву грунту. Оптимальними умовами є прогрівання до 6-8 градусів на глибину до 10 см. В такому випадку бульба швидко проросте і з’являться нові сходи. Вченими було доведено, що суворого зв’язку між температурою прогріву грунту і термінами висадки картоплі немає. Але все ж краще провести посадку в ранні терміни. Картопля може зберігати свою життєдіяльність при температурі 2-3 градуси. При посадці в землю, прогріту до 6-8 градусів, рослини можуть розвиватися трохи гірше. Таким чином, чим раніше, тим краще.

Читайте по темі:  Як виростити найкращу в світі морквину: правила весняної посадки моркви на дачі

Правильна глибина посадки картоплі

Насіння висаджують неглибоко, так як верхній шар грунту краще прогрівається. Зазвичай, посадку починають на початку квітня-наприкінці травня. В більш теплих регіонах в кінці березня-початку квітня. Статистичні дані свідчать про те, що якщо запізнитися на 10 днів, то врожайність знизиться на 10-20%, а якщо на 15-20 днів, то на цілих 20-30%. При цьому знизиться крохмалистість картоплі на 1-2%.

В умовах дощової і холодної весни краще зменшити посадку картоплі на 1-2 см, а в теплу погоду, навпаки, збільшити на таку ж величину. Слід пам’ятати, що глибина не повинна бути більше 12 і менше 5 см. Якщо не дотримуватися цієї умови, схожість значно знизиться і, відповідно, врожайність теж.

Правильна глибина посадки картоплі

Нещодавно з’явився новий спосіб вирощування картоплі – озимий. Перевагами такого методу є ранні сходи і попередження хвороб, так як урожай поспіє вже до початку спеки і поширення фітофторозу. Але в цьому випадку необхідно ретельно дотримуватися всіх рекомендацій. Якщо залишити зимувати картоплю в землі до 12 см – вона замерзне і згниє. Бульби будуть занадто придавлені шаром землі, і паростки довго будуть виходити назовні, за умови, якщо глибину збільшити до 20-30 см. Таким чином, оптимальною глибиною для посадки картоплі на зиму є 12-20 см.

Якщо Ви хочете отримати прекрасний урожай, дотримуйтесь порад по посадці картоплі, тоді у вас все вийде.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя