Чи варто обривати цвіт картоплі?

14

Багато людей під час цвітіння картоплі зрізають квіти, оскільки вважають, що це обов’язкове правило догляду. Але чи потрібно обривати цвіт картоплі під час цвітіння для підвищення врожаю, навіщо і для чого? Про які поради досвідчених садівників потрібно пам’ятати? Нижче ці питання будуть розглянуті.

В теорії так

Чи варто обривати цвіт картоплі?У картоплі є два способи розмноження – за допомогою плодів і за допомогою бульб. При цьому потрібно враховувати, що в дикій природі картопля розмножується за допомогою плодів, а бульби використовуються лише для накопичення корисних речовин на випадок неприємних природних умов.

Однак у домашньому садівництві для розмноження люди зазвичай садять в землю не плоди, а бульби, оскільки цей метод більш практичний (адже бульби можна використовувати в їжу, тоді як плоди картоплі надзвичайно отруйні).

Для утворення плодів картопля повинна відцвісти. Однак квіти під час цвітіння можуть витрачати багато речовин, що в теорії може погано позначитися на якості врожаю.

Тому багато людей під час цвітіння обривають цвіт на картоплі, щоб рослина не витрачала корисні речовини даремно (адже утворення плодів не відіграє ніякої ролі у вирощуванні картоплі, оскільки для посадки в домашньому садівництві зазвичай застосовуються бульби).

А на практиці…

Проте недавні дослідження показали, що метод видалення квіток для збільшення врожаю не працює. Для експерименту дослідники розділили всю картоплю на три групи.

Всі рослини отримували однакову кількість добрив і корисних речовин, а якість догляду було приблизно однаковою, проте в деяких групах були видалені квітки і верхні частини рослин.

В результаті дослідники отримали наступні результати:

  • В першій контрольній групі, де дослідники не видаляли квітки і не зрізали верхівки, вийшов хороший якісний урожай картопляних бульб.
  • У другій експериментальній групі, де дослідники обривали бутони під час цвітіння, але не зрізали верхівки, урожай виріс приблизно на 35%, однак бульби були досить малими.
  • У третій експериментальній групі, де дослідники видаляли верхівки до цвітіння, дослідники отримали великий урожай (близько 30 картоплин), однак всі картоплини були дуже маленького розміру.
Читайте по темі:  Як правильно садити тюльпани – навесні або восени і глибоко чи ні?

Інакше кажучи, видалення квіток і верхівок підійде для збільшення врожайності, але вкрай погано впливає на розмір кожної картоплини, тому під час цвітіння не рекомендується обривати квіти (і вже тим більше не рекомендується зрізати верхівки).

Що ще потрібно знати?

На закінчення давайте розглянемо кілька рекомендацій досвідчених садівників щодо видалення квіток у картоплі:

  • Обривання квітів у картоплі, коли вона цвіте, погано ще й тим, що людина може зайвий раз втоптати землю. Через це відбудеться ущільнення грунту, що погано позначиться на якості врожаю.
  • Під час цвітіння рекомендується провести підгортання картоплі. Якщо підгортання не зробити, то в такому разі під землею може сформуватися додаткова коренева система, тому рослина буде витрачати корисні речовини на формування кореня, що призведе до погіршення росту бульб.
  • Якщо ви все ж зважилися видалити квіти, то в такому випадку треба заздалегідь дезінфікувати інструменти, щоб не занести в картоплю інфекцію. Для знезараження підійдуть марганцівка, а для приготування розчину потрібно розвести 5 г порошку в 10 л води. Розчином марганцівки також рекомендується знезаразити місця зрізу квіток.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...