Голландські сорти цибулі-сіянки: опис і вирощування

1197

Голландія дала велику кількість сортів цибулі, котрі володіють відмінними смаковими якостями і добре зарекомендували себе у вирощуванні і зберіганні. І городникові не так легко вибрати найкращий. Давайте розберемося, яку цибулю вибрати.

Опис сортів

Сорти можна розділити за смаком: гострий, напівгострий і солодкий.

Гострі є скоростиглими, вони добре зберігаються, багаті ефірними маслами, мають щільну м’якоть. Їх можна прибирати не тільки вручну, але і машинним способом, так як зазвичай вони щільно упаковані в кілька шарів сухих лусочок. Але ці сорти не можна назвати дуже врожайними.

Голландські сорти цибулі-сіянки: опис і вирощуванняУ цибулин напівгострих сортів не так багато верхніх лусочок, а м’якоть середньої щільності. Вони мало придатні для машинного прибирання і не так довго зберігаються. Врожайність більш висока порівняно з гострими сортами, але і дозрівають вони довше.

Цибуля солодких сортів, як правило, використовується свіжою і займає заслужене місце на літньому столі. Вона радує нас високими врожаями, але зберігається недовго.

Червоний барон

Середньостиглий сорт з періодом дозрівання до масового пожовтіння листя від 92 до 95 днів. Салатний, средньогострий. Цибуля голландська і має масу чудових властивостей.

Голландські сорти цибулі-сіянки: опис і вирощування

Має пікантний солодкуватий смак, не вимагає додаткового виведення гіркоти в кулінарії, багатий вітаміном С. Цибулина соковита, внутрішні луски темно-червоні, зовнішні — червоного кольору. Цей сорт гарантовано урожайний, ідеально підходить для зберігання, стійкий до грибкових захворювань.

Штутгарт різен

Сорт Штутгарт різен до нас прийшов з Німеччини. Мабуть, найвідоміший у Європі. Це ранньостиглий сорт, період до отримання стиглої цибулі від 66 до 73 днів. Цибуля універсального використання, гостра. Цибулина має плескату форму, середнього або великого розміру, масою від 50 до 94 грамів. М’якоть дуже щільна і біла всередині, сухі лусочки щільно покривають цибулину, що дозволяє зберігатися 6 місяців.

Голландські сорти цибулі-сіянки: опис і вирощування

Дуже урожайний, добре визріває. Відмінно переносить зиму, отже, можна висівати восени. З недоліків схильність до таких хвороб, як шийкова гниль і несправжня борошниста роса. Це вимагає додаткових дій з профілактики та захисту від них.

Читайте по темі:  Як і коли сіяти горох в землю?

Центуріон

Середньоранній сорт. Має велику цибулину витягнутої форми з коричневими покривними лусками. Соковиті луски білі, смак гострий. Практично не використовується для одержання зеленого пера, але для отримання цибулин підходить. Врожайність вища, ніж у Штутгарт різен. При дотриманні температурного режиму в підвалі може зберігатися до 8 місяців.

Шетана

Ця цибуля належить до середньоранніх сортів. Добре підходить для вирощування з насіння і сіянки. Період дозрівання 88-98 днів (з насіння), 64-87 днів (цибуля сіянка). Цибулина середніх розмірів, округла, сухі лусочки солом’яно-жовтого кольору.

Голландські сорти цибулі-сіянки: опис і вирощування

М’якоть біла, середньої щільності. Застосовується для приготування страв і консервування. Сорт стандартно врожайний, але відрізняється дуже високими показниками зберігання.  Стійкий до фузаріозної гнилі, але може вражатися пероноспорозом.

Стурон

Вирощується виключно для отримання цибулі-ріпки з сіянки. Середньопізній сорт. Цибулина округла, з маленьким денцем і вузькою шийкою, золотиста з коричневими смугами. Володіє гострим смаком. Має резистентність до грибкових захворювань. Ця цибуля чудово зберігається. В сухому прохолодному місці 7-8 місяців не втрачає свого товарного вигляду і смаку.

Геркулес

Ранньостиглий сорт для вирощування цибулі в дворічній культурі з сіянки. Цибулина середня і велика, має широку еліптичну форму, шийка має середню товщину. Сухі луски світло-золотистого кольору (3-4 шт.)

Голландські сорти цибулі-сіянки: опис і вирощування

Смак м’якоті гострий. Сорт добре переносить посуху, так як має добре розвинені коріння. Врожайність Геркулеса багато вища, ніж у Штутгарт різен. Володіє хорошою визріваємістю і відмінно зберігається.

Сноуболл

Середньоранній сорт салатної цибулі. Цибулина округлої форми, середніх розмірів. Білі лусочки і внутрішні, і зовнішні. М’якоть дуже соковита, півгостра, ідеальна для літніх страв, які не потребують термічної обробки. Сноуболл стійкий до утворення стрілок. Він добре показав себе і в зберіганні.

Бамбергер

Середньоранній сорт відмінно підходить як для приготування салатів, так і для консервування, має слабогострий смак.

Читайте по темі:  Як і коли посадити буряк у відкритий грунт

Голландські сорти цибулі-сіянки: опис і вирощування

Цибулина Бамбергера витягнутої форми, середня за розміром. Сорт краще висаджувати в супіщані грунти, в яких багато мікроелементів. Ця цибуля практично не утворює стрілок, зберігається без втрат.

Відео «Опис сортів»


З відео Ви дізнаєтеся багато нових фактів про ці сорти цибулі.

Вирощування

Потрібно визначити, для якої мети потрібно виростити цибулю — на зелене перо або ріпку? Якщо для одержання пера, то насіння сіють часто, а щоб отримати цибулину, відстань між насінням повинна бути 1 — 1,5 сантиметра. Інакше цибулини виростуть дрібними.

При проростанні насіння сходи необхідно проріджувати, інакше неможливо отримати великі цибулини. Для зручності посіву насіння припудрюють крейдою — вони добре відділяються одна від одної і стають добре помітні на ґрунті.

Отже, цибулю починають вирощувати таким чином: рано навесні сіють насіння і у серпні збирають маленькі цибулинки. Їх сушать і до весни зберігають. Наступної весни знову висаджують цю сіянку і восени вже отримують повноцінну цибулину.

Для посадки найкращим вважається розмір цибулин діаметром 2 сантиметри. Сухі та пошкоджені цибулини відбраковують. Дрібні цибулини можна садити під зиму, тому що при зберіганні вони можуть висохнути. Якщо ж посадка проводиться навесні, то дрібні цибулини висаджують в першу чергу, потім середні, а в останню чергу — великі. Великі цибулини швидше йдуть в стрілку. Якщо цибуля пішла в стрілки, то навіть після її видалення цибулина не зможе стати товарною. Таку цибулю використовують для приготування страв в першу чергу. Висаджувати цибулю краще в теплий грунт, попередньо перекопавши і видаливши залишки бур’янистих трав.

Голландські сорти цибулі-сіянки: опис і вирощування

Висаджують сіянку на відстань 10 сантиметрів, між рядами залишають 25 сантиметрів. Цибулину розташовують у землі так, щоб на поверхні залишився хвостик. Надалі посадки потрібно регулярно розпушувати не лише після кожного дощу, але і частіше. Цибуля любить регулярний полив, однак тут важливо не перестаратися. Найбільше цибуля потребує в поливі спочатку, під час проростання насіння, формування кореневої системи і нарощування зеленої маси. Надалі поливи теж потрібні, але вони повинні бути не так сильні і часті. А приблизно за місяць до збору врожаю цибулю вже не поливають. На підгодівлю теж слід звернути увагу. Для цього використовують розчин коров’яку.

Читайте по темі:  Корисний азот для рослин: внесення азотних добрив в саду навесні

Збір врожаю

Цибулю сіянку збирають в кінці літа, коли листя пожовкло, а шийка втратила пружність. Дуже важливо прибрати цибулю до того, коли вона почне знову відрощувати коріння.

У цьому випадку цибулини набагато гірше зберігаються. Для збирання врожаю вибирають сухий сонячний день. Вийняті цибулини для просушування залишають прямо на грядці.

Голландські сорти цибулі-сіянки: опис і вирощування

Якщо кінець літа видався дощовим і погожий деньок вибрати не вдається, зібраний урожай заносять в сухе приміщення і сушать там, розклавши тонким шаром. Приблизно через тиждень, коли цибуля просохне, її сортують, попутно обрізаючи залишки коріння і сухі листя. Після цього цибулю переносять в опалювальне приміщення для остаточної сушки.

Зберігання

Цибулю сіянку досить важко зберігати в домашніх умовах. При неправильному зберіганні цибулин утворюються стрілки. Для попередження цього необхідно дотримувати температурний режим. Існують три способи зберігання сіянки: теплий, холодний і змішаний. Так як стрілка утворюється при температурі від 0 до 18 градусів, вибираємо температуру зберігання поза цього діапазону. Для холодного способу, якщо немає льоху або підвалу, підходить навіть відділення для овочів в холодильнику.

Голландські сорти цибулі-сіянки: опис і вирощування

Теплий спосіб використовують, якщо можуть гарантувати температуру зберігання вище 18 градусів. Для цього підійде навіть міська квартира. При періодичному провітрюванні цибуля добре перезимує. Змішаний спосіб зберігання самий клопіткий. До настання холодів цибулю зберігають в теплі, а потім переносять у холодне місце з температурою від одного до трьох градусів нижче нуля. Навесні цибулини відігрівають, поступово піднімаючи температуру до 25 градусів. Через п’ять днів температуру знижують до 20 градусів і залишають їх у такому режимі чекати посадки.

Крім самостійного вирощування сіянки, її можна купити. Голландські сорти цибулі-сіянки як можна краще підходять для цього. Перевага цих сортів в тому, що цибулина ніколи не йде в стрілку, навіть якщо цибулина дала росток. А також голландські сорти краще зберігаються.

Відео «Вирощування і зберігання сіянки»


З відео Ви дізнаєтеся, як вирощувати і зберігати цибулю-сіянку.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 3,00 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя