Як самому зробити двох’ярусне ліжко

2261

Купівля будинку – серйозний удар по сімейному бюджету, а отже, і привід для економії. Тому тепер, якщо у нас виникає потреба в нових меблях, я намагаюся зробити її сам. Оскільки на свята до нас напевно нагрянуть родичі, я зацікавився питанням, як зробити двох’ярусне ліжко своїми руками (саме таке ліжко – оптимальний варіант для не занадто просторої гостьової кімнати).

Я вирішив не винаходити нічого нового, а відтворити ту конструкцію, яку я вже робив, якщо мені не зраджує пам’ять, чотири або п’ять разів (причому всі вони вийшли чудово). Що мені дійсно подобається в цьому двох’ярусному ліжку, так це те, що абсолютно все кріплення розташоване з внутрішньої сторони. Це означає, що не дуже витончені головки саморізів або болтів, які ви зазвичай бачите на зовнішніх поверхнях таких ліжок, в цій моделі приховані. Крім того, список матеріалів, необхідних для будівництва такого ліжка, обмежується 5×10 см і 5×15 см дошками, а отже, переважна більшість людей не будуть відчувати складнощі на стадії підготовки до проекту.

Як самому зробити двох'ярусне ліжко

Збірка рам

Отже, тепер будьте уважні: я приступаю до опису самого процесу будівництва. Сподіваюся, що фото двох’ярусної ліжка, що супроводжує розповідь,  допоможе вам розібратися у всіх деталях даного проекту і зробить мої пояснення максимально зрозумілими. Я не наводжу розміри спальних місць бо як вони будуть залежати від розмірів матраців, які ви збираєтеся використовувати. При цьому зверніть увагу на те, що самі матраци повинні легко входити в зібрані для них каркаси, але не повинні бовтатися там.

Рами спальних місць повинні бути зроблені в першу чергу, бо їх ширина визначає довжину сходів. Для виготовлення рам підійдуть звичайні соснові дошки перетином 5×15 см.

Як самому зробити двох'ярусне ліжко

Я хочу, щоб моє творіння мало кілька зістарений вигляд, тому не варто дуже старатися при шліфуванні. Мені не треба, щоб дерев’яні поверхні були супер гладкими, але ось видалити заводські мітки з деревини все ж варто.

Читайте по темі:  Що потрібно знати про розміри ліжок

Як самому зробити двох'ярусне ліжко

Щоб прискорити процес, я вирішив скористатися не шліфувальним, а стругальним станком. Кілька проходів, і від заводських штампів не залишається і сліду.

Як самому зробити двох'ярусне ліжко

Деталі рами збираються разом за допомогою столярного клею і шурупів, за допомогою косого з’єднання впотай. Вони будуть приховані матрацами, і ніхто ніколи їх не побачить. Для виготовлення потайних отворів під кутом використовується спеціальний інструмент. Далі в кожен отвір вкручується саморіз.

Як самому зробити двох'ярусне ліжко

Для підтримки дна необхідні бруски перерізом 5×5 см. Втім, для мене виявилося дешевше купити 5×10 см бруски і зробити з них 5х5 см заготовки.

Як самому зробити двох'ярусне ліжко

Вони приклеєні і прикручені до стінок рам з внутрішнього боку.

Як самому зробити двох'ярусне ліжко

Зазвичай зйомне рейкове дно виготовляють із планок 2.5×10 см або 2.5×15 см. Для односпальних матраців такі розміри можна вважати оптимальними. Але мені вдалося придбати 5×10 см дошки дешевше за погонний метр, ніж 2.5×10 см. Щоб трохи зменшити товщину, а заодно збільшити стійкість планок, на кінцях кожної я зробив вирізи. Я змайстрував кілька пристосувань, за допомогою яких можна легко зробити вирізи, використовуючи лише циркулярну пилу. Перше пристосування допоможе зробити пропил глибиною 13 мм.

Як самому зробити двох'ярусне ліжко

У другому випадку, коли ви будете робити перпендикулярний пропил. Це просто шматок фанери з дерев’яною прокладкою, який кріпиться струбциною до кінця рейки, що дозволяє точно визначити положення диска пилки. В результаті ви зможете зробити акуратні і однакові вирізи (а випиляні брусочки знадобляться вам на більш пізньому етапі).

Як самому зробити двох'ярусне ліжко

Я зробив ці два пристосування з єдиною метою – показати, що для реалізації даного проекту взагалі немає необхідності купувати дорогі інструменти (стрічкопильний верстат або відрізний станок з столом). Всі необхідні розпили можна зробити простою циркулярною пилкою. Насправді, це була просто демонстрація можливостей, сам же я решту вирізів на кінцях планок зробив, використовуючи свою стрічкову пилку.

Як самому зробити двох'ярусне ліжко

Перша укладається планка – центральна. Це єдина планка, яка кріпиться до каркаса за допомогою саморізів. Решта не закріплюються.

Читайте по темі:  Замовлення меблів для спальні: у чому переваги цього рішення?

Як самому зробити двох'ярусне ліжко

Потім на опорні бруски приклеюються та прибиваються паркетними гвіздками невеликі дерев’яні брусочки – обрізки, що залишилися після заготівлі планок для дна. Призначення цих розпірних блоків – запобігти зсуву рейок, що формують дно ліжок.

Як самому зробити двох'ярусне ліжко

Виготовлення ніжок ліжка

Рами готові, тепер можна зосередити свою увагу на ніжках. Для виготовлення кожної ніжки, що має Г-подібну форму, 5×10 см і 5×15 см дошки з’єднуються під кутом 90 градусів. Відстань між скріпними їх шурупами, вкрученими під кутом, важлива, хоча на міцність конструкції особливо не впливає. Просто розташувати ці шурупи потрібно так, щоб згодом вони виявилися прихованими сходовими ступенями.

Як самому зробити двох'ярусне ліжко

Коли ніжки були вже готові, я зрозумів, що куплені мною задешево 5×15 см дошки далеко не найкращої якості. Більшість з них мали численні зазубринки, залишені роликами механізмів, які переміщують пиломатеріали на лісопилці. Щоб видалити їх, я використовував свій торцевий рубанок (правда, тепер усвідомлюю, що слід було просто зрізати дефектну сторону на відрізних верстатах).

Як самому зробити двох'ярусне ліжко

На наступному етапі я зробив заготовки для сходинок. Вирівнювання поверхні дощок, що утворюють каркаси спальних місць, я фактично втратив 3 мм ширини сходів. Ступені будуть кріпитися до більш широкої частини ніжки, причому так, щоб приховати отвори саморізів, скріплюють дві утворюють ніжку дошки. Я використав пару розпірних блоків, щоб визначити, де можна свердлити направляючі отвори.

Як самому зробити двох'ярусне ліжко

До ніжок ліжка сходи кріпляться за допомогою клею і шурупів. Головне на цьому етапі – не забувати стежити, щоб сходинки розташовувалися суворо перпендикулярно до ніжок.

Як самому зробити двох'ярусне ліжко

Тепер необхідно закріпити на ніжках невеликі дерев’яні бруски, які будуть підтримувати на належній висоті рами спальних місць під час складання. На кожен кут рами потрібен один такий брусок.

Як самому зробити двох'ярусне ліжко

Збірка всіх елементів каркасу

Я думав, що мені доведеться чимало попрацювати, збираючи каркас, але виявилося, що це дуже легко. Для початку я вставив одну сторону нижньої рами на її місце і зафіксував швидкодіючим затиском, щоб утримати її в потрібному положенні. Потім зробив те ж саме з іншою стороною.

Читайте по темі:  Вибираємо шафу-купе під телевізор: можливі варіанти

Як самому зробити двох'ярусне ліжко

Оскільки на даному етапі нижня рама ліжка утримувалася тільки затискачами, я легко зміг встановити верхню раму, по черзі послаблюючи то один, то інший нижній затискач. Верхню раму я теж тимчасово зафіксував на місці струбцинами.

Як самому зробити двох'ярусне ліжко

Кожен внутрішній кут рами спального місця був прикріплений до ніжок 8 шурупами – два вкручені в 5×10 см дошку і шість в 5×15 см дошку. Це може здатися трохи зайвим, але гарантує, що каркас з часом не розхитається. Звичайно, при демонтажі ліжка для транспортування всі ці численні шурупи доведеться викрутити, але оскільки 99,99% часу меблі виконує свою пряму функцію, а не знаходиться в дорозі, це не так вже й страшно.

Як самому зробити двох'ярусне ліжко

Можна приступати до укладання рейок дна. Треба сказати, вони вийшли досить міцними: кожна з легкістю витримує мою вагу до 85 кг. Я поняття не маю, яке максимальна допустиме навантаження на зроблене мною двоярусне ліжко, але воно повинно бути досить великим, адже вага лежачої людини розподіляється рівномірно між усіма рейками.

Як самому зробити двох'ярусне ліжко

Оскільки обидві торцеві стінки являють собою драбину, абсолютно неважливо, як ви розташуєте ліжко – ви можете потрапити на верхній ярус з будь-якого кінця. Я не став робити огородження на верхньому ліжку, але якщо ви відчуваєте необхідність, зможете без проблем додати цей елемент.

Як самому зробити двох'ярусне ліжко

Фінішної обробки дерев’яних поверхонь я поки не робив. Хочу поекспериментувати з металевої губкою, оцтом і засобом для тонування деревини BRIWAX, але це буде трохи пізніше.

Я сподіваюся, що ви змогли зарядитися натхненням в моєму описі проекту і готові своїми руками зробити двох’ярусне ліжко з дерева. Повірте, зовсім неважко побудувати надійну конструкцію, яка буде служити вам протягом багатьох років. Виготовлення меблів своїми руками дозволить вам зробити саме те, що ви хотіли, а не те, що задумав дизайнер на меблевій фабриці, і при цьому заощадити чималі гроші. Незалежно від того, вирішили ви побудувати таке ж двоярусне ліжко, як у мене, або втілити свої власні задуми, я бажаю вам удачі!

Джерело перекладу: https://jayscustomcreations.com

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (3 оценок, среднее: 2,67 из 5)
Завантаження...