Як утеплити колодязь своїми руками

11

Деякі дачні ділянки не підключені до центрального водопостачання. Єдиним варіантом у такому випадку є колодязь. Важливо при будівництві враховувати технологію виконання роботи, щоб конструкція вийшла міцною і довговічною.

Щоб захистити споруду від перепаду температури, потрібно знати, як утеплити колодязь, особливо в зимову пору року.

Навіщо потрібно утеплювати конструкцію?

Утеплення колодязя залежить від деяких факторів. По-перше, з якого матеріалу він виконаний. Деревина сама по собі є хорошим утеплювачем і погано пропускає холод.

Як утеплити колодязь своїми руками

Дерев’яна конструкція не потребує особливого утеплення. Єдине що може знадобитися, так це оздоблення кришки.

Бетонна конструкція буде мати потребу в захисті. Тому важливо знати, як утеплити бетонний колодязь правильно. На те буде замерзати вода чи ні, впливає також рівень води.

Якщо він дрібний і вода знаходиться на глибині 2-3 метри від поверхні, ймовірність замерзання досить висока. Якщо глибина залягання води дорівнює 15-18 метрів, то замерзання не відбудеться.

Незалежно від того чи використовується джерело води круглий рік або тільки в літній період, важливо провести теплоізоляцію.

Як утеплити колодязь своїми руками

Крім того що при мінусових температурах можна залишитися без води, конструкція постійно піддається негативним впливам. При замерзанні вода розширюється, тим самим руйнуючи будь-який матеріал: бетон або деревину.

Також, якщо у криниці встановлено насосне обладнання в зимовий період воно може бути пошкоджено. Утеплення спорудження обійдеться в рази дешевше, ніж проведення ремонтних робіт у весняний період.

Варіанти теплоізоляції

При достатній кількості грошових коштів можна зробити колодязь із зрубу. Верхня частина буде виглядати чудово, і не тільки захистить колодязь, але і прикрасить ділянку.

Читайте по темі:  Какие опоры используют для дорожных знаков?

Будиночок зі зрубу цілком можна виконати самостійно, головне всі роботи виконувати послідовно. Але також можна звернутися до фахівців, які знають, як утеплити колодязь, використовуючи зруб.

Як утеплити колодязь своїми руками

Встановлюється такий будиночок на підготовлену площадку. Отмостка робиться навколо всього кільця.

Коли дерев’яний будиночок встановлено, простір між кільцем і зрубом потрібно заповнити теплоізоляційним матеріалом. В такому випадку краще всього використовувати керамзит.

Конструкція підвісної кришки

Для того щоб запобігти замерзанню води, можна встановити підвісну кришку всередині кілець. Дуже важливо розташувати її нижче рівня промерзання грунту.

Як утеплити колодязь своїми руками

Таким чином, вода буде акумулювати температуру, і тримати її показник на позначці 7-8 градусів.

Покрокове виготовлення підвісної кришки:

 • По внутрішньому діаметру кільця необхідно вирізати два кола з фанери;
 • Одне обертається щільно плівкою для того, щоб захистити від вологи і опускається в колодязь. Кріплення здійснюється за допомогою підвісів;
 • На фанеру вкладається аркуш теплоізоляції, не можна використовувати мінеральну вату. Її частинки можуть потрапити у воду, і вона стане не придатною для пиття. Найкраще використовувати пінополістирол або пінопласт.
 • Другу кришку також необхідно утеплити і розмістити на невеликій відстані від першої. Важливо залишити невеликий повітряний простір.
 • Не варто забувати про вентиляцію. Якщо її не обладнувати, то якість води може зіпсуватися і стати непридатною для пиття.

Утеплення пінополістирольними плитами

Добре утеплити джерело води можна за допомогою пінополістирольних плит. Перед тим як утеплити колодязь необхідно провести ряд підготовчих робіт.

Як утеплити колодязь своїми руками

Перше, з чого необхідно почати це відкопати кільця по периметру на глибину не менше 1.5 метра. Після цього бетонну поверхню повністю очистити від бруду і сміття, щоб теплоізоляційний матеріал краще кріпився.

Можна приступати до кріплення пінополістиролових панелей. Вони кріпляться на спеціальний клей. Після цього траншею можна закопати назад землею і добре утрамбувати.

Читайте по темі:  Як утеплити гаражні ворота: основні нюанси

Основні переваги пінополістиролу:

 • Стійкий до впливу землі та інших деформацій;
 • Не вражається грибками і цвіллю;
 • Просто монтувати і демонтувати при необхідності;
 • Довгий термін експлуатації;
 • Екологічна безпека.

Єдиним мінусом матеріалу є погана переносимість прямих сонячних променів. При знаходженні на сонці листи втрачають свої теплоізоляційні якості.

Як утеплити колодязь своїми руками

Для того щоб вирішити цю проблему досить частину колодязя, яка знаходиться над поверхнею землі заштукатурити або обробити іншими фасадними матеріалами.

По можливості можна придбати спеціальні аркуші для обшивки – «шкаралупу». Вони повторюють форму кілець і мінімізують утворення містків холоду.

Використання повітряного пінополіуретану

Бюджетним варіантом можна назвати використання пінополіуретану.

Він володіє цілим рядом переваг:

 • Не гниє;
 • Не виділяє шкідливі речовини;
 • Не боїться вологи;
 • Його не пошкоджують гризуни.

Перед тим як утеплити цим матеріалом колодязь поверхню попередньо не потрібно готувати. У літній період кільця потрібно відкопати на глибину промерзання ґрунту.

Як утеплити колодязь своїми руками

Після чого матеріал за допомогою спеціального пістолета наноситься на всю поверхню рівним шаром.

Після того як матеріал повністю висохне його необхідно покрити шаром олійної фарби, щоб захистити його від впливу сонячних променів.

Перевагою такого теплоізоляційного матеріалу є його заповнюваність. Він добре проникає у всі щілини і не пропускає надалі вологу до кілець.

Якщо виконати усі роботи з влаштування колодязя правильно і дотримувати всю технологію,  а також здійснити ізоляційні роботи, то джерело води буде доступне круглий рік протягом тривалого часу.

Крім того не потрібно щорічно проводити ремонтні роботи і витрачати на це зайві гроші.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя