Протиморозні добавки в бетон – види і необхідність застосування

99

У зимовий період часу зведення об’єктів не припиняється, змінюються лише технології робіт та склад деяких будівельних матеріалів. Протиморозні добавки в бетон вводять для виключення кристалізації і замерзання води при температурах до -25…-30 градусів або для прискорення процесу якісного схоплювання монолітного каменю при негативних показниках стовпчика термометра. Подібний режим, в свою чергу, істотно розширює часові межі проведення процесу бетонування. Для більшості регіонів це означає можливість здійснення безперервного робочого циклу на протязі всього року, що веде за собою скорочення термінів введення об’єктів в експлуатацію.

Противоморозные добавки в бетон – виды и необходимость применения

Навіщо і коли застосовують протиморозні добавки

Вода відіграє важливу роль у гідратації цементу, під час якої відбувається схоплювання і твердіння бетонної розчину. В ідеальних умовах, при температурі навколишнього повітря в межах +20 градусів, початкові ознаки з’являються вже через пару годин після заливки суміші в опалубку. Але при зниженні температури до +5 градусів час початкового схоплювання бетону збільшується в 5-6 разів.

Гірше справа йде в зимовий період, коли термометр показує стабільний мінус. Вода в розчині просто замерзає, тому гідратація призупиняється. Без протиморозних добавок тут не обійтися. Порівняно з варіантами паро – або електропрогрівання при бетонуванні, спосіб введення в бетонну суміш спеціальних присадок є найбільш ефективним та економічно вигідним.

Протиморозні добавки підмішують в бетон при умові проведення робіт в температурному режимі нижче мінус п’яти градусів. Мінімально допустимий рівень температури навколишнього повітря вказується виробником продукції на упаковці або у супровідних документах. Без присадки можна обійтися при одночасному дотриманні декількох вимог:

  • використовується морозостійкий бетон;
  • роботи проводяться при показаннях термометра вище мінус п’яти градусів;
  • заміс виконується гарячою водою;
  • будівельний майданчик розташований поблизу від бетономішалки;
  • застосовуються додаткові заходи з підтримання тепла шляхом накривання залитої маси тентом, плівкою або мішковиною.
Читайте по темі:  Технологія утеплення стін пінопластом зовні

Добавка в бетон (протиморозна) не дозволяє присутньої в суміші воді почати перетворюватися на лід під час її транспортування, ні в період гідратації цементу. Безобогревный метод бетонування використовується вже кілька десятків років, протягом яких узагальнювалися результати і удосконалювалися технології. Сьогодні з упевненістю можна говорити про те, що моноліт з протиморозними добавками стійкий до тріщин, марка бетону підвищується на 2-3 позиції, а якість готового штучного каменю відповідає високим експлуатаційним вимогам.

Нерідко можна почути думку, що антиморозні добавки не тільки не допомагають, але і негативно впливають на міцнісні характеристики готового монолітного каменю. Подібне припущення грунтується на тому, що після заливання суміші в опалубку, процес її твердіння в перші дні відбувається більш тривала порівняно з бесприсадочным бетоном. Але слід враховувати факт подальшого набору каменем міцності, яка через 28 діб, прийнятих в якості еталонного періоду «дорослішання» цементного каменю, набуває необхідні для конкретної марки бетону показники.

Противоморозные добавки в бетон – виды и необходимость применения

Види протиморозних добавок

За способом впливу на процес схоплювання і твердіння бетонної маси в умовах негативних температур виділяють дві групи присадок:

  • уповільнюють – знижують температуру замерзання водної складової;
  • прискорюють – зменшують період гідратація цементу, але не на шкоду якості готового моноліту.

У першому випадку використовуються як сильні електроліти (нітрит натрію або хлорид натрію), так і їх більш слабкі аналоги (аміачні розчини, карбамід, спеціальна група спиртів тощо). У другому випадку в бетон вводять суміші на основі хлориду кальцію або так званий поташ (солі калію). Іноді в процесі зимового бетонування у склад розчину включають протиморозні добавки, що викликають на початковій стадії твердіння моноліту інтенсивне тепловиділення. Завдяки їм цементний камінь знаходить щільну внутрішню структуру.

В регіонах, де зимові температури не опускаються нижче мінус десяти градусів, бетон часто додають карбамід, що є, одночасно, пластифікатором.

Дозування протиморозних добавок щодо цементної складової безпосередньо залежить від пропорції води до цементу. Крім того, до уваги приймається температура зовнішнього повітря. Досить часто в таблицях зустрічається відсоток концентрації присадки у воді замішування. У будь-якому випадку, при самостійному замісі бетонного розчину необхідно слідувати інструкціям виробника антиморозной добавки. Економити, покладаючись на авось, тут не рекомендується, так як недотримання пропорцій може призвести до недобору монолітом міцнісних характеристик. Такий же ефект буде отриманий при використанні неякісної присадки невідомого виробника. До речі, вводити в бетон протиморозний компонент у великих кількостях не рекомендується.

Читайте по темі:  Яка цегла потрібна для кладки печі - правильний вибір матеріалу

Фахівці застерігають в тому, що присадки в бетоні можуть стати причиною появи на арматурних стержнях корозійних процесів. Але подібна реакція відбудеться лише у разі присутності в складі добавки хлоридів. Якщо ж в її основі знаходиться нітрит натрію, то побоюватися не слід. Ця сіль, навпаки, здатна уповільнити іржавіння, так як вона є інгібітором.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя