Що таке захисне заземлення і як воно влаштовано

10

Основною метою захисного заземлення, є зниження робочої напруги до безпечної величини, тієї, яка не загрожуватиме життю людини. І якщо навіть напруга якимось чином потрапить на корпус електроприладу або інший його металевий елемент, при контакті з ним, частина електричного струму пройде не через тіло людини, що дуже і дуже небезпечно, а прямо піде в землю.

Звідси випливає, що захисне заземлення — це навмисне з’єднання металевих частин електроприладу з землею. В якості провідників електрики в даному випадку виступають спеціальні заземлювачі, у вигляді вбитих у землю металевих штирів, труб і шматків арматури.

Захисне заземлення не тільки дає можливість убезпечитися від удару електричним струмом, але і суттєво знизити ризик виходу пристрою з ладу. Крім того, для роботи деякої побутової техніки, наявність захисного заземлення є обов’язковою умовою по техніці безпеки. В першу чергу, це водонагрівач, пральна машина і електропіч.

Що таке захисне заземлення

Як було сказано вище, захисне заземлення — це пряме з’єднання металевих частин електроприладу з землею. Часто заземлення плутають із зануленням. Однак насправді, спільного у двох даних термінів і понять, нічого немає.

Що таке захисне заземлення і як воно влаштовано

При захисному заземленні, корпус електроприладу металевою шиною або проводом з’єднується із заземлювачем, який заглиблений глибоко в грунт. У разі занулення, немає заземлювачів та інших частин захисного заземлення, а металеві частини електроприладів з’єднуються з нульовим захисним проводом, через УЗО.

Що таке захисне заземлення і як воно влаштовано

При попаданні фази на корпус електроприладу або при замиканні, пристрій захисного відключення відразу ж відреагує на це, і від’єднає електроприлад від мережі. Більш докладно про занулення і заземлення, а також про відміну цих двох захисних систем, вже розповідалося раніше.

Читайте по темі:  Як правильно підключити вимикач світла

Як влаштовано захисне заземлення

На всю гадану складність при виготовленні, і в розрахунках, облаштування захисного заземлення не представляє особливої складності. Для цих цілей використовуються штучні і природні заземлювачі, які мають надійний контакт із землею. Від заземлювачів проводиться металева шина, до якої згодом і підключаються всі металеві частини електроприладів і розетки в будинку.

Що таке захисне заземлення і як воно влаштовано

В якості штучних заземлювачів для захисного заземлення, можна використовувати металеві труби і штирі, кутник, арматуру, і інший металопрокат. Заглиблення заземлювачів в грунт може відбуватися на різні глибини, тут все в багато залежить від щільності грунту, його складу, і однорідності. Як правило, цілком достатньо заглибити заземлювачі захисного заземлення в грунт, на глибину 1-1,5 метра.

Що таке захисне заземлення і як воно влаштовано

Слід знати, що найважливішою характеристикою захисного заземлення, є опір. Чим нижче буде опір, тим краще і надійніше заземлення. У свою чергу, цей параметр, багато в чому залежить від відстані між заземлювачами, глибини їх залягання в грунт, і, типу грунту на ділянці, там, де буде облаштовуватися захисне заземлення.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...