Успішне вирощування кабачків і секрети отримання раннього врожаю

384

вирощування кабачків і секрети отримання раннього врожаю

Вирощування кабачків – найбільш ефективний спосіб реалізувати себе в якості огородника, адже ця культура здатна обдаровувати щедрим урожаєм навіть при мінімальному догляді.

Умови зростання

Популярність кабачків в середніх широтах пояснюється легкістю їх вирощування в умовах нашого клімату. Досить знати деякі переваги й особливості цієї культури, щоб навіть початківець огородник зміг отримати хороший врожай.

1 Освітленість Кабачки краще ростуть на добре освітлених, прогрітих сонцем місцях. Найбільш сприятливі в цьому відношенні південні і південно-східні ділянки. Ступінь затемненості позначається на кількості суцвіть, а відтак і на обсязі врожаю.
2 Полив Коренева система рослин потребує рясні поливи не завжди. Важливо забезпечити хорошу зволоженість ґрунту при посіві насіння і висаджування розсади. Також під час масового цвітіння — один раз в тиждень по відру води на 1 кв. м. грядки. І, що особливо важливо, при зав’язуванні плодів, коли норма поливу збільшується вдвічі. Кабачки рекомендується поливати в ранні ранкові години, щоб протягом наступного дня випаровування створювали вологу атмосферу. При цьому під час поливу слід уникати потрапляння крапель води на листя.У період дозрівання кабачків полив можна скоротити, щоб запобігти можливому загнивання плодів.
3 Грунт Чорнозем і легкий суглинок з достатньою кількістю органічних добрив – найкращий грунт для успішного вирощування кабачків. Перед тим як садити кабачки на піщаних ґрунтах, необхідно внести значну кількість магнієвих добрив. Глинисті, мокрі торф’яні та кислі ґрунти не призводять до успішних результатів, а в місцях з близьким рівнем грунтових вод вирощування культури можливо тільки при використанні високих грядок.Надмірний полив і застій води біля коренів може призвести до розвитку грибкових захворювань і загибелі рослини.
4 Добрива Восени, готуючи грядку для кабачків, вносять на кожен квадратний метр грунту близько 5 кг органічних добрив (гною, що перепрів, перегною, компосту), суперфосфату 30 г сульфату калію 20 г. Навесні, перед самим посівом, рекомендується додати не більше 15 г аміачної селітри на кожен квадратний метр грядки.Під час плодоношення рослину можна підгодовувати розведеним настоєм пташиного посліду, коров’яку, а також розчином тих же фосфорно-калійних мінеральних добрив. Категорично неприйнятний для кабачків хлор, тому перед застосуванням комплексних добрив, уважно вивчіть їх склад.
5 Попередники Перед тим, як посадити кабачки, згадайте минулорічне розміщення культур.Так грядки з зеленню (кропом, салатом, петрушкою, шпинатом та ін), з морквою, капустою та картоплею, а також грядки з сімейством пасльонових – томатами, перцем, баклажаном, і більшістю сидератів стануть відмінними попередниками кабачком. Гарбузові, що зростали в минулому році, не тільки використовували наявні в грунті корисні речовини, але і могли залишити розсадники захворювань, властивих цьому сімейству. Тому після гарбузів, кабачків, огірків і патисонів сіяти кабачки не варто.
6 Хвороби Антракноз, борошниста роса, біла гниль – грибкові захворювання вражає всі частини рослини і веде до загнивання плодів. Інтенсивно розвивається при підвищеній вологості повітря. Коренева гниль виникає найчастіше через перезволоження грунту і поливі холодною водою. Профілактика захворювань – дотримання сівозміни, контроль вологості грунту, видалення заражених примірників, обробка протигрибковими препаратами.
7 Шкідники Головними шкідниками кабачків є павутинний кліщ, паросткові мухи і баштанна попелиця. Боротися з шкідниками можна обприскуваннями або механічним збиранням комах. Крім хімічних препаратів, як відлякуючого засоби використовують настій перцю, часнику, листя кульбаби, квіти календули та ін. Ефективним захистом кабачків від шкідників стануть посіяні поруч з ними кущики чорнобривців чи нагідок.
Читайте по темі:  Поради досвідчених городників з вирощування моркви

вирощування кабачків і секрети отримання раннього врожаю

Популярні і нові сорти

Залежно від того, в який час ви хочете отримати кабачки, вирощування і догляд за ними може відрізнятися. Більш ранні сорти, особливо висіяні у теплицях, дадуть урожай вже на початку червня, а посаджені у відкриті грядки сорти більш тривалого терміну дозрівання забезпечать вас плодами у другій половині літа.

Ранні і скоростиглі:

 • Аполлон F1 — 38-41 день, холодостійкий, тіньовитривалий, великоплідний.
 • Білий — 35-40 днів, стійкий до хвороб, дуже добрий.
 • Негреня — 38-40 днів, незвичайний чорно-зелене забарвлення, універсальне використання.
 • Зебра – 38 днів, холодостійкий, дуже урожайний, декоративне забарвлення плодів, універсальне використання.

вирощування кабачків і секрети отримання раннього врожаю

Середнього терміну дозрівання:

 • Грибовскі 37 – 45 днів, найбільш популярний сорт завдяки високій врожайності, стійкості до захворювань, порівняно довгому терміну зберігання плодів.
 • Хелена – 41-57 днів, кущовий, барвисті яскраво-оранжеві плоди з чудовим смаком.
 • Делікатес – 55-60 днів, урожайний, довгі і вузькі плоди відмінно підходять для консервування.
 • Карузо – 57 днів, тип «спагетті», з распадающимися волокнами зрілих плодів, плетистий.

Існують ще безліч прекрасних і успішних у вирощуванні сортів, але для того, щоб максимально довго мати молоді плоди кабачків, рекомендується не тільки правильно підбирати сорти за термінами дозрівання, але і проводити посів у кілька етапів з перервами в два тижні.

Способи вирощування кабачків

У різних кліматичних зонах методи і технологія вирощування кабачків можуть відрізнятися. Кожен з цих методів має як свої переваги, так і певні складнощі. Досвідчені городники не зупиняються на якомусь одному з них і в більшості випадків використовують кілька способів, що дає більше шансів одержувати хороший урожай кабачків протягом всього сезону.

 • Вирощування в закритому грунті

Беручи до уваги ненадійну весняну погоду, коли теплі деньки змінюються заморозками або холодними північними вітрами, не завжди можна сподіватися на ранній урожай кабачків. Кращим виходом у такій ситуації зможе стати посів насіння в теплицю або парник. В залежності від середньодобової температури перші кабачки висівають вже в кінці квітня. Дотримуючись сортових правил розміщення рослин при вирощуванні у закритому ґрунті, рекомендується збільшити відстані, щоб у майбутньому сформованому кущику вистачало освітлення і живлення. Можливі нічні заморозки суттєво охолоджують температуру повітря в неопалюваних теплицях. Для захисту молодих рослин слід встановити дуги і накрити поліетиленовою плівкою чи агроволокном, влаштувавши таким чином додаткову теплицю. Ще один доволі успішний варіант встановити «персональний» міні-парничок – це накрити кожну рослину обрізаною 5-літровою пластиковою сулією. Створюваний таким чином мікроклімат ефективно зберігає тепло і оптимальну вологість. Головне, при настанні теплих сонячних днів не забувати знімати додаткове утеплення і провітрювати рослини.

Читайте по темі:  Літо на дачі: найважливіші садові та городні роботи липня

вирощування кабачків і секрети отримання раннього врожаю

Вирощування кабачків у теплиці припускає строгий контроль вологості грунту, так як в закритому ґрунті зростає небезпека розвитку грибкових захворювань. Тому полив проводитися по мірі необхідності, а перед початком цвітіння рекомендується навіть деяка стриманість, сприяє більшій утворення квіткових бруньок жіночого типу.

 • Через розсаду

Якщо немає теплиці або парника, ранні овочі можна одержати, застосовуючи розсадний спосіб вирощування. По парі насіння висівають в одноразові 0,5-літрові стаканчики або обрізані пластикові пляшки, наповнені на дві третини підготовленим з осені грунтом (або можна використовувати покупну грунтову суміш для розсади). Для створення парникового ефекту ємності накривають склом або обв’язують поліетиленовою плівкою. До появи росточків склянки залишають поблизу джерела тепла (можна поруч з радіатором опалення), а після цього їх розміщують на підвіконні південних або південно-західних вікон. Незабаром укриття прибирають і продовжують доглядати за підростаючим кабачків. При «витягуванні» рослини, рекомендується підсипати землю в стаканчик, для чого і було залишене місце. Поступово розсаду починають загартовувати, виносячи її вдень на балкон або веранду, а до кінця травня, коли мине загроза поворотних весняних заморозків, кабачки висаджують на грядки. Для кращої приживлюваності у перші дні рекомендується днем злегка затінювати молоді рослини, а на ніч накривати їх шматком агроволокна.

вирощування кабачків і секрети отримання раннього врожаю

 • На компостній купі

Останнім часом багато городників практикують спосіб вирощування овочів на компостних купах. Найкращі результати дає такий посів гарбузових, а особливо кабачків. Хитрість полягає в тому, що температура перепріваючої органічної маси значно вище, ніж на поверхні ґрунту, безсумнівна і висока поживність такої суміші, а регулярне зволоження робить компост ідеальним місцем зростання. Тому кинуте в цей субстрат насіння проростає швидко і все для успішного зростання кабачків є. Єдиною умовою є своєчасний і рясний полив, так як підвищена температура гниття і літнє сонце швидко пересушують поверхню компостної купи, що може призвести до загибелі рослин.

Читайте по темі:  Правильна обробка картоплі перед посадкою

А крім гарного врожаю, вирощеного в таких умовах, ви отримуєте природне декорування не надто естетичного вигляду компостної купи і її швидке дозрівання внаслідок постійного зволоження.

 • В мішках

Отримати відмінні кабачки вирощуванням у відкритому грунт вдається не завжди. Як варіант можна спробувати домогтися врожаю посівом їх у мішки. Цей метод схожий з методів вирощування на компостній купі. У поліетиленові мішки закладається по черзі бур’яниста трава, земля, тирса, тонкі гілочки і т. д., тобто те ж, що зазвичай складується на компост і весь вміст ретельно проливається водою. Далі мішки зав’язуються і встановлюються вздовж паркану по південній стороні ділянки чи кладуть на бік.

вирощування кабачків і секрети отримання раннього врожаю

Через деякий час вміст мішків починає підгнивати і осідати. Прийшла пора зробити отвори, досипати деяку кількість родючої землі і посіяти або висадити розсаду кабачків. Далі догляд полягає тільки у своєчасному і щедрому поливі. Жодних підживлень, як правило, не потрібно, зате в результаті ви отримуєте не тільки відмінний урожай кабачків, але і в кінці сезону у вас буде цілий мішок якісного, повноцінного перегною.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...