Догляд за газоном восени і його підготовка до зими

17

Хочете мати шикарний газон біля будинку навесні, тоді подбайте про нього ще восени. В осінній період необхідно полити газон, провести його стрижку, внести добрива, наситити ґрунт киснем, прибрати листя з сусідніх дерев і чагарників, яка нападала на ваш газон і провести його відновлення, якщо це необхідно – одним словом підготувати до зими.

Підготовка газону до зими

Що відбувається з газоном восени

При настанні морозів трава газону спочатку випріває, а потім вимерзає, значить, коренева система газону повинна залишатися максимально живою та здоровою, щоб відновити надземну масу. Щоб зберегти зелений покрив взимку необхідно виконати заходи по догляду за газоном восени.

Почнемо з поливу

Поливати газон в процесі догляду за ним восени чи ні, залежить від погоди за вікном в буквальному сенсі цього слова. Якщо кожен день іде дощ, то в поливі немає необхідності, адже це не дерево і не чагарник, а якщо дощу немає кілька тижнів, то полив потрібен. Невеликим винятком можуть бути насадження на суглинних грунтах і на глиноземе, там газонної трави води, як правило, вистачає і про поливі можна особливо не турбуватися.

Якщо дуже сухо восени, то полив можна робити раз в тиждень, в самому початку дня, тільки методом дощування (відро на квадратний метр). Поливати можна до початку жовтня, далі не так активно працюють коріння і грунт стає пересыщена вологою.

Підготовка газону до зими
Підготовка газону до зими обов’язково включає в себе підгодівлю мінеральними добривами багатими фосфором і калієм

Підживлення

Як ви знаєте газон ми стрижемо багато разів в рік, це призводить до виснаження рослин, тому восени їм потрібні підгодівлі, калій, азот і фосфор у ґрунті обов’язково повинні бути в достатку. Якщо до осені газон рідшає і блідне значить, якогось елемента йому бракує точно. Зрозуміло що треба в осінній період пускати газон в ріст, тут потрібен фосфор і калій, найкращий варіант це суперфосфат і сульфат калію. Допустимо лише використовувати діамофоску, там азоту мінімум, зате інших елементів в достатку, на сотку газону вистачить двох кілограм цього добрива.

Читайте по темі:  Дренажна система для дачі своїми руками

Якщо використовувати подвійний суперфосфат то знайте, що він довго буде перетворюватися в доступні для рослин форми та вносити його потрібно виключно покровом, доза – 45-60 г на квадратний метр.

З «народних» добрив гарні – кісткове борошно (250 г на квадратний метр) і деревна зола (калію в ній близько 5% і є мікроелементи) по 300 г на квадратний метр. Постарайтеся будь-які добрива внести до середини жовтня, чудово якщо на ґрунт до цього политу або після того як пройде дощ, нехай навіть дрібний.

Можна вносити і гній, добре перепрілий, але не частіше одного разу на чотири роки у кількості 3 кг на квадратний метр. Гній потрібно рівномірно розподілити, а не розкидати купками.

Важливість аерації

Аерація, по суті, проколювання дернини, створення в ньому отворів дозволяє проникнути воді до коріння, а не залишитися на поверхні і випаруватися, крім того, вона не дає волозі застоюватися, не дозволяє формуватися крижаної кірки на поверхні газону. Аерація дозволяє робити грунт більш пухким, збагачує коріння киснем, можливо і мікроелементами, які раніше були недоступні. Крім цього завдяки аерації ранні холоди газон героїчно перенесе, ґрунт буде «дихати» зберігаючи тепло.

Найпростіший варіант догляду за газоном восени аерація це проколювання газону вилами, одного уколу усіма зубцями на глибину 2-3 см (на квадратному метрі), цілком достатньо. Проводити аерацію бажано в вересні і жовтні, не пізніше також, як і внесення добрив, здійснювати за трохи вологому грунті, чудово якщо аерація поєднується з весняним підживленням.

Підготовка газону до зими

Безпосередня підготовка газону до зими включається звільнення його від усіх рослинних залишків, стрижку і відновлення загиблих ділянок, якщо це необхідно.

Читайте по темі:  Дерева вздовж паркану на ділянці + фото

Стрижка

Багато хто задається питанням стригти чи ні газон під зиму, але досвідчені садівники відповідають, що стрижка в цей час року обов’язково потрібна. Справа в маленькому секреті – скошена трава практично не споживає харчування з грунту і навантаження на корені знижується до мінімуму. Якщо не стригти, то довгий повсть «листя» може залучити і гризунів і вони нароют нор, сховавшись під ковдрою.

При цьому важливо стригти газон вчасно, обов’язково до настання морозів, щоб коріння трохи підросли і підготувалися до зими. Якщо зістригти його пізно, то корені можуть загинути і газон вимре.

Мінімальний період, протягом якого можна стригти газон – за два тижні до настання стійких морозів.

Скошену траву можна відразу відправляти на грядки, звільнені від овочів. Так вам не доведеться в наступному сезоні піклуватися про те, де дістати перегній для добрива грядок, і не виникне необхідності робити зайву роботу – спочатку возити скошену траву в компостну яму, а потім звідти розвозити по грядках

Правила осінньої стрижки

Висота стрижки не більше восьми сантиметрів. Хоча можна й на сантиметр коротше, особливо в більш теплих, ніж центральні, регіонах. Перед стрижкою обов’язково приберіть все листя, гілки, сміття, тобто повністю очистити газон. Для стрижки використовують ручний тример або газонокосарку.

Якщо листя не прибирати під снігом вони почнуть пріти і навесні на газоні з’являться лисини, тобто ділянки з мертвою травою. Після скошування з ділянки траву потрібно повністю прибрати, з тієї ж причини що й з листям.

Вірна прибирання листя

Згрібати листя краще не кожен день, уминая газон ногами, а раз в тиждень, по мірі накопичення великих мас листя. Якщо випав перший сніг, а лист не прибрано, не лякайтеся, практично завжди він тане вже опівдні і прибирання можна продовжити. Ніколи не прибирайте листя, якщо газонна трава замерзла, її легко моно буде висмикнути з землі або нанести газонних рослин багато травм.

Читайте по темі:  Будка для німецької вівчарки: як побудувати її самостійно?

Знаряддя для збору листя

Найоптимальніший варіант, це легкі і не травмонебезпечні віялові граблі. Ними можна згрібати як сухе, так і вологе листя і шкоди газону вони не доставляють. При цьому оптимальний варіант саме з плоскими зубцями, а вже пластикові або металеві це не важливо. Тільки плоскі зуби мінімально травмують і коріння, і стебла газонних рослин. Якщо граблі мають регульовану ширину захвату, то беріть не роздумуючи – це ідеальний варіант.

Відновлення газону

З часом на газоні з’являються і залисини і вытоптыши. Цю проблему потрібно вирішувати. Найпростіший варіант це розпушування грунту та підсипка насіння газонної трави. В ідеалі потрібно використовувати насіння саме для осінньої посадки (це не чудо, в магазинах таких багато). Такі насіння бувають у гранулах або в спеціальних пакетиках, в яких є добрива прискорюють схожість.

Після підсипання насіння ці місця обов’язково укрийте компостом товщиною в 0,5 див. Компост повинен утримати вологу і тоді насіння точно проростуть і ваш газон позбудеться залисин. При посіві під зиму сійте погустіше, бо як вимерзання частини насіння не виключено.

Після посіву обійдіть газон навколо, по його краях приберіть всю разросшуюся зелену масу, вирівняйте горби, якщо такі є, сравняйте їх з основним покриттям. Якщо утворюються лисини, то посійте насіння з описаного трохи вище принципом.

Вкриваємо газон

Для початку потрібно з’ясувати, чи потрібно це, вимерзає він у вашій зоні? Можливо, досить ялинових лап – однієї на метр, які чудово утримують сніг. Головне що треба твердо запам’ятати, це те, що ні в якому разі з газону не можна прибирати сніг. До того як товщина снігу буде в пів метра ходити по ньому не можна, ви зіпсуєте газон. Зазвичай переміщатися по газону безпечно для нього можна тільки з кінця грудня. Якщо утворився наст, і він дуже щільний то візьміть граблі або вила і розбийте його, щоб не було выпреваний.

Ось в принципі і всі операції, які потрібно проводити в процесі догляду за газоном восени і підготовки його до зими.

Відео: Як підготувати до зими газон?

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя