Огірки ростуть неправильної форми

31

Формування викривлених або грушоподібних огірків – поширена проблема при вирощуванні цієї культури. Відомо кілька причин, чому огірки ростуть неправильної форми.Подібна проблема може бути пов’язана з порушенням правил посадки або неякісним доглядом, деформація так само відбувається на тлі дефіциту деяких елементів в грунті. Якщо вчасно не вжити заходів, велика частина врожаю може бути зіпсована, мати нетоварний зовнішній вигляд.

Нестача мінеральних речовин

Огірки ростуть неправильної форми

Під час формування плодів рослина потребує ряду макро – і мікроелементів. При їх нестачі в грунті виникає викривлення і інші деформації плодів, квітки можуть відпадати, навіть не почавши зав’язуватися. Якщо причина проблеми криється саме в дефіциті, то вносити засоби потрібно якомога швидше, щоб не зіпсувати весь урожай.

Калій

Цей макроелемент безпосередньо впливає на процес утворення огірків. При нестачі калію плоди мають характерну грушовидну форму – широку нижню частину і завужену основу. Крім цього страждає і забарвлення шкірки, вона стає жовтуватою, в’януть краї листових пластинок.

Щоб цього уникнути, ще в період вегетації потрібно вносити калійні добрива в грунт.

В якості екстреної допомоги застосовують кореневу підгодівлю золою. Для її приготування потрібно змішати 200 г деревної золи в 10 л води і дати відстоятися протягом 2-3 днів в прохолодному приміщенні. Велику результативність демонструють підгодівлі огірків сульфатом калію.

Азот

Цей макроелемент вважається найважливішим для здоров’я і росту рослин. Азот важливий практично для всіх процесів росту і розвитку. При його дефіциті в грунті огірки формуються характерною гачкоподібної форми, рідше утворюється широка основа, характерна для грушоподібної форми.

Читайте по темі:  Чи треба обривати вуса з огірків або це міф?

Ще на етапі посадки важливо вносити в грунт азотні Склади і органіку, в якій міститься велика кількість цього мінералу. В якості допомоги застосовують полив рослин водним розчином курячого посліду в пропорції 1:1, щоб уникнути опіків коренів слід додати у склад трохи торфу або тирси.

Другий популярний спосіб, як підгодувати рослини азотом – полив і обприскування концентрованим настоєм листя кропиви. Для його створення потрібно подрібнити свіже листя рослини і залити теплою водою в пропорції 1:10, дати настоятися протягом 7 днів. Підживлення проводять двічі на тиждень з інтервалом в 14 днів.

Неправильний догляд

Огірки ростуть неправильної форми

Це найчастіша причина деформації огірків у міру їх дозрівання. Неправильний догляд може привести не тільки до погіршення врожайності, але і загибелі рослини. На тлі неправильного поливу і недотримання теплового режиму в теплиці посилюється ризик зараження інфекційними захворюваннями.

Температурний режим

Це особливо актуально при вирощуванні огірків в закритому грунті – теплиці або парнику. При занадто низькій або високій температурі погіршується сприйнятливість рослини до калію, що і призводить до появи гачкоподібних плодів.

Щоб цього уникнути в жарку пору, особливо вдень, потрібно проводити повне провітрювання теплиці. Рекомендується поставити в приміщення бочку з водою, яка служить регулятором температури.

Якщо ви вирощуєте огірки у відкритому грунті, щоб уникнути переохолодження вночі слід встановлювати укриття. Установка агроволокна або тканини вдень дозволяє укрити посадку від надмірного впливу прямих сонячних променів.

Полив

Під час формування плодів достатня зволоженість грунту є обов’язковою вимогою для формування огірків. При посусі вони можуть рости гачком або засихати.

Крім того, при регулярному використанні дуже холодної води є ризик утворення пузатих плодів. Поливати рослини потрібно своєчасно з урахуванням особливостей клімату, опадів. Оптимальна температура води повинна знаходитися в діапазоні 16-18 оС.

Читайте по темі:  Як правильно вирощувати розсаду перцю в домашніх умовах?

Пізній збір врожаю

Якщо упустити момент збору врожаю, огірки перезрівають, погіршуються їх смакові характеристики і знижується якість дозрівання молодих плодів. Перевіряти посадку в період збору потрібно щодня, вчасно знімати все дозрілі і сформовані овочі.

Засохлі, перезрілі і підгниваючі огірки потрібно знімати в міру їх появи, так як вони є джерелом хвороб, провокують зараження шкідниками.

Порушення агротехніки вирощування

Огірки ростуть неправильної форми

Неправильне вирощування огірків так само може привести до утворення плодів найхимерніших форм. Агротехніка зводиться не тільки до догляду і методу вирощування, але і вибору місця, якісного посадкового матеріалу.

Дотримання сівозміни і сусідства рослин

Не рекомендується вирощувати огірки на ділянці, де до цього росли гарбузові культури, полуниця або помідори. Ці рослини сильно знижують кількість калію в грунті, а також збільшують ризик хвороб.

Щоб поліпшити стан грунту і посилити родючість, бажано хоча б раз в два сезони висаджувати рослини сидерати (зелені добрива), наприклад, овес, конюшина, люцерна.

Деякі садівники практикують вирощування запилюючих і партенокарпічних сортів на обмеженій ділянці теплиці або відритому грунті. Це призводить до порушення процесу запилення і формування скручених або круглих плодів.

При необхідності посадки різних типів культури можна застосовувати ізолююче укриття між рослинами, наприклад, з агроволокна або тканинного матеріалу. При вирощуванні гібридів в теплиці в сусідстві з партенокарпічними сортами потрібно обмежити час відкриття кватирок, щоб знизити кількість комах.

Вибір сорту

Існують десятки сортів огірків з різним терміном дозрівання, стійкістю до клімату, адаптацією та імунітетом. При виборі посадкового матеріалу слід уважно читати інструкцію, перевіряти районування конкретного різновиду культури.

Ранні сорти воліють велику кількість світла і тепла, тому їх не рекомендується вирощувати поруч з пізніми видами огірків. Крім того, не можна робити спільну посадку корнішонів і класичних сортів, оскільки їм потрібні різні умови для формування плодів і догляд.

Читайте по темі:  Все про фітофтороз картоплі, профілактику і лікування

Деформація огірків в процесі дозрівання вважається оборотною проблемою, якщо вчасно вжити всіх необхідних заходів. Іноді за зовнішнім виглядом можна визначити, чого не вистачає рослині, що дозволяє швидко скорегувати догляд і внести необхідні підгодівлі.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя