Пророщування насіння огірків в тирсі: особливості та переваги пророщування

35

Новий спосіб пророщування розсади огірків в тирсі набирає популярність серед городників. Він вимагає мінімальних фінансових вкладень, його легко застосувати в невеликому підсобному господарстві. Дотримуючись розроблених агрономами правил, знаючи особливості тирсового методу, можна підвищити схожість насіння і зберегти ніжну кореневу систему від пошкоджень.

Чи можна садити насіння огірків в тирсу

Пророщування насіння огірків в тирсі: особливості та переваги пророщування

Використання тирси в якості землі для пророщування насіння – відоме як японський спосіб вирощування огірків. При дотриманні технології він обіцяє здорову розсаду з розвиненими коренями, яка не боїться перепадів температур і дає хороший урожай.

Методика полягає в заміні землі на деревну тирсу. При дотриманні технології вдається прискорити проростання насіння, а схожість збільшується до 90-95%. Таку розсаду огірків легко пересаджувати на грунт, не пошкоджуючи тонкі корені. Приживлюваність досягає 95-100%.

Переваги тирсового методу

Серед переваг агротехнічного методу:

  • Доступність матеріалу, низька собівартість, простота технології.
  • Збереження правильного балансу температури і вологості, прогрівання кореневої системи.
  • Легка і пухка структура тирси стимулює розростання кореневої системи.
  • Відсутні грибків і шкідливих бактерій, шкідників насіння бур’янів.
  • Спосіб пророщування екологічний, безпечний для роботи в квартирі.

Вирощування огірків в тирсі полегшує роботу: матеріал не потрібно дезінфікувати і знезаражувати. Агрономи рекомендують використовувати технологію для висівання багатьох теплолюбних культур.

Підготовчі роботи

Метод дозволяє посадити огірки в тирсу безпосередньо в підготовлені грядки або висіяти їх в парник. Існує два варіанти:

  • Підготувати пластикові стаканчики або ящики для розсади, які залишаться в теплому приміщенні з пересадки в грунт.
  • Сформувати грядки з окремими лунками, внести добрива і золу, заповнити тирсою і посіяти зволожене насіння.
Читайте по темі:  Як правильно вирощувати розсаду перцю в домашніх умовах?

Пророщування насіння огірків в тирсі: особливості та переваги пророщуванняДругий спосіб посадки огірків в тирсу використовується тільки при стабільно теплій температурі повітря, що виключає сильні заморозки.

Посадковий матеріал

Перш ніж посадити огірки, необхідно уважно вибрати насіння. Серед десятків сортів краще використовувати адаптовані до місцевого клімату і умов. Фахівці рекомендують купувати матеріал дворічної давності: з нього можна виростити більше здорової і міцної розсади.

Насіння огірків старше 5 років погано проростають навіть при створенні оптимальних умов. Часто садівники залишають посівний матеріал з власної ділянки. Його краще використовувати тільки через рік, щоб не отримати рослини з переважно «чоловічими» квітами без врожаю.

Ємності для розсади

Пророщування насіння огірків в тирсі: особливості та переваги пророщування

Кращий спосіб вирощування розсади огірків в тирсі – посадка у невеликі контейнери з безпечного матеріалу (торфу, харчового пластику, глини, скла, дерева). Ящик розміром 20х30 см ідеально зберігає тепло і вологу, в ньому не застоюється вода, добре проходить повітря. Можна садити насіння в торф’яні стакани, які поступово розкладаються в землі після пересадки.

Агрономи не рекомендують застосовувати металеві контейнери. Під впливом води і добрив вони окислюються, виділяють токсичні сполуки, які накопичуються в кореневій системі рослин.

Субстрат з тирси

Для отримання якісного пророщеного насіння необхідно правильно підібрати тирсу. Рекомендується матеріал, отриманий після розпилу фруктових і листяних дерев. Їх можна заготовити самостійно або придбати на лісопилці. Для пророщування насіння не підходить велика стружка, великий розмір якої не стимулює формування кореневої системи огірка.

Субстрат необхідно правильно підготувати до пророщування насіння огірків:

  • Тирсу слід двічі пролити окропом, щоб змити пил, розчинити деревну смолу.
  • Висипати підготовлений матеріал в контейнери, заповнивши їх на ¼ частину від обсягу.
  • Залити гарячою водою і залишити до повного вбирання.

Пророщування насіння огірків в тирсі: особливості та переваги пророщуванняНе рекомендується використовувати тирсу з ДСП або старих меблів, які містять промисловий клей, токсичні речовини, формальдегід. Стружка повинна бути дрібною і легкою, не злежаною від тривалого зберігання.

Читайте по темі:  Чи варто обривати цвіт картоплі?

Процедура висадки в тирсу

За бажанням насіння попередньо замочують у теплій воді або стимуляторах росту, розчині біогумусу. Це скорочує час на появу перших сходів. У гарячу тирсу опускається посадковий матеріал на розсаду, обережно присипається шаром субстрату з деревини шаром до 2 см.

Поверхню ящика слід акуратно затягнути прозорою плівкою. Це збереже високий рівень вологи і перетворить контейнер в своєрідний термос. Це дозволяє проростити насіння без втрат з ефективністю до 100%. При дотриманні технології перші зелені паростки прокльовуються на 3-5 добу.

Особливості догляду

При тирсовому способі супершвидкі сходи вдається отримати з економією часу в 2 рази. Основне завдання городника – підтримувати рівень вологості, постійно тримати контейнери на світлі. Можна використовувати лампи для збільшення освітленості, отримавши відмінний парник.

При висиханні замінник землі поливають теплою і відстояною водою, не заливаючи саджанці. Плівку відкривають, щоб загартувати розсаду огірочків, отримати рослини з міцним імунітетом. Багато садівників переносять їх в теплицю або в денний час залишають на підвіконні.

Пересадка в теплицю

Пікірувати саджанці відразу після появи першої пари листя. Але пересадку краще здійснювати після встановлення оптимальної погоди без заморозків на грунті. Досвідчені городники рекомендують перенесення пророслі огірочки на постійне місце на 10-11 добу.

Субстрат наскільки пухкий і легкий, що дістати рослину легко без пошкодження корінця. Тому висаджене насіння в гарячій тирсі – економія часу і матеріальних витрат.

Методика вирощування огіркової розсади – новий спосіб, який підходить для будь-яких сортів. Він підвищує якість насіння, підсилює схожість і здоров’я майбутніх саджанців. При цьому урожай з таких рослин вищий на 15-20% без додаткової підгодівлі.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...