Види диванів і механізми їх трансформації

776

Затишний будинок складно уявити без дивана. Він дарує нам тепло і відчуття розміреності, диван займає одне з головних місць у кожній родині. Тут ми звикли відпочивати, грати з малюками, розмовляти з родичами і друзями, дивитися телевізор і читати, і, звичайно, спати. Щоб вибрати підходящу саме для вас модель, слід знати, що існує декілька видів диванів.

Види диванівКласифікувати всі моделі диванів можна:

 • за типом трансформації;
 • по конструктивним особливостям;
 • за призначенням;
 • за розміром і кількістю посадкових місць.

Зміст статті (Содержание)

Види диванів за типом трансформації

Диван-книжка

Це найбільш поширена конструкція дивана, на ній можна сидіти, так і спати, навіть якщо диван складний. Щоб його розкласти слід підняти сидіння, а почувши характерне клацання механізму – опустити. Скласти диван-книжку можна, якщо підняти сидіння до клацання, а потім повернути його в нижнє положення. До мінусів такої конструкції дивана можна віднести те, що зібравши диван, його необхідно наближати до стіни, так як між його спинкою і стіною залишається вільне місце. А для розкладання його потрібно відсунути назад, інакше диван не розкласти.

Відео: Механізм трансформації «Книжка» або «Диван книжка»

Диван клік-кляк

Даний тип дивана являє собою вдосконалену модель дивана-книжки. Назвали його по звуку, який виникає при розкладанні дивана. Ця модель, на відміну від дивана-книжки, має 3 положення: сидячи, напівсидячи і лежачи. При цьому деякі конструкції диванів клік-кляк мають бічні частини, які легко трансформуються в підголовники або підлокітники. Він навіть в розкладеному вигляді не займає багато місця, тому ідеально підходить для невеликих квартир.

Читайте по темі:  Як зробити відкидне односпальне ліжко

Відео: Механізм трансформації “Клік кляк”

Диван «акордеон»

Такий тип диванів досить популярний і затребуваний за рахунок простоти механізму трансформації і компактності дивана. Спальне місце такої моделі має три частини, одна з них – сидіння, а інші складені в якості спинки. Щоб розкласти диван з механізмом «акордеон» необхідно висунути вперед сидіння і в одну площину з ним укласти подвійну спинку. Для розкладання такий диван не треба відсувати, він чудово підійде для невеликих площ.

Відео: Механізм трансформації “Акордеон”

Диван типу дельфін

Дана конструкція дивана дуже проста і складається з двох частин. Такий диван чудово виглядає у великих приміщеннях, так і відмінно поміщається в малогабаритних кімнатах (наприклад, на кухні). Щоб його розкласти слід висунути до кінця спеціальний блок, що знаходиться під сидінням. А потім вгору і на себе з нього висунути другу частину спального місця.

Відео: Механізм трансформації “Розкладачка Дельфін”

Диван єврокнижка

Має просту систему трансформації, розкласти диван можуть навіть літні люди і діти. Такі меблі прослужить значно довше інших видів розкладних диванів. Диван має великі ящики для білизни і відрізняється широкою і абсолютно рівною поверхнею спального місця. Щоб розкласти єврокнижку сидіння слід потягнути на себе, а на звільнене простір опустити спинку. Такі меблі можна поставити як біля стіни, так і в середині кімнати.

Відео: Механізм трансформації “Єврокнижка”

Диван з механізмом викочування

Механізм трансформації таких диванів має 3 частини. Його далека в складеному стані розташована у спинці і стає при розкладанні на місце голови. Щоб розкласти диван викочування потрібно потягнути сидіння на себе і, висунувши так всі частини дивана, вирівняти отриману площину за допомогою спинки або приставних подушок. Ще таку конструкцію називають диван з механізмом «Телескоп», так як він розкладається, як і підзорна труба (всі частини висуваються зсередини).

Читайте по темі:  Який матрац краще пружинний або безпружинний - порівнюємо ортопедичний ефект

Відео: Механізм трансформації “Телескоп”

Диван типу пума

Існують різні види розкладних диванів, але дана конструкція вигідно відрізняється оригінальним, простим і зручним принципом розкладання. Передня частина дивана легко піднімається і плавно виноситься вперед, після чого стає на опору. На звільнений простір піднімають другу половину ліжка. За рахунок особливої синхронізації системи і високої надійності такі меблі зручно використовувати щодня. Також дивани, обладнані цим механізмом розкладання, досить компактні і легко вписуються в навіть невеликі площі.

Відео: Механізм трансформації “Пума”

Диван типу пантограф

Така конструкція дивана володіє всіма перевагами «єврокнижки», але має свій спосіб трансформації. В його конструкції не застосовуються ролики, а сидіння з механізмом «пантограф» при розкладанні не торкається підлоги. Саме тому такі дивани ще називають «шагающими». Спальна поверхня легким рухом відсувається від спинки, яку потім опускають в горизонтальне положення. В експлуатації такий механізм розкладання відрізняється простотою, зручністю й стійкістю до зносу.

Відео: Диван типу пантограф

Диван-розкладачка

Пристрій такої конструкції працює за принципом розгортання сувою. Тонкий поролон (матрац дивана) і розкладачку прибирають всередину дивана. Щоб його розкласти, потрібно потягнути за спеціальну петлю. При цьому існує кілька видів трансформації диванів такого типу:

 • «французький» диван-розкладачка. Щоб його розкласти прибирають подушки сидіння і розкладають матрац в три етапи;
 • «американська розкладачка в два етапи перетворюється на спальне місце;
 • італійський диван-розкладачка не вимагає попереднього зняття подушок. Це найбільш надійний і дорогий варіант дивана-розкладачки.

Відео: Механізм трансформації “Французька розкладачка”

Диван з механізмом «Літ»

Цей компактний диван просто трансформувати в досить зручне односпальне ліжко, а його підлокітники можна розкласти практично під будь-якими кутами. Сидіння дивана представляє собою спальне місце, а його спинка – не рухається. Розклавши один з підлокітників можна отримати невелике спальне місце (для дітей), а якщо розкласти диван повністю вийде повноцінне односпальне ліжко.

Читайте по темі:  Як підібрати меблі для кухні: практичні поради від експертів

Відео: Диван з механізмом «Літ»

Види диванів за конструктивними особливостями

За формою розрізняють кутові, класичні прямі й острівні дивани.

Кутові дивани легко встановлюються в кутах кімнати, їх можна притуляти до стіни. Вони займають мінімум корисної площі і прекрасно підходять для невеликих площ.

Найчастіше острівні дивани вирізняються округлою формою, їх не притулиш до стіни і не поставиш в кут. Такий диван повинен займати центральне місце у просторих кімнатах.

Типи диванів за призначенням

Всі види цих м’яких меблів за призначенням можна умовно класифікувати:

 • На офісні дивани.
 • Для вітальні.
 • Для кухні.
 • В передпокій.
 • Для дитячої кімнати.

При цьому види диванів та їх механізми можуть відрізнятися, тому потрібно визначитися з конкретною моделлю, що підходить саме для ваших цілей. Найчастіше саме матеріал, яким обшитий диван визначає його призначення.

Так дивани обшиті шкірою чи аналогічними більш дешевими матеріалами як правило призначені для офісів або кухні.

Дивани для дитячих кімнат як правило обтягуються яскравими, але в той же час практичними матеріалами з яких легко виводити плями.

Дивани за розмірами і кількістю посадочних місць

Всі дивани можна розділити на компактні моделі для 2-3 чоловік та на великі конструкції на 5 і більше місць. При цьому немає єдиного стандарту на розміри цих м’яких меблів. Один виробник випускає 2-х містний диван довжиною 1,6 м, а інша фірма – 1,9 м.

Зверніть увагу, щоб вподобана вам модель не займала всю вільну площу в приміщенні, не блокувала підхід до балкона, журнального столика, телевізору. Перед покупкою обов’язково виміряйте площу кімнати і зіставте її з розмірами дивана. Вдалої Вам покупки!

Представлене нижче відео допоможе вам визначитися з вибором дивана для тих чи інших потреб.

Відео: Як правильно вибрати диван

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя