Ґрати ковані на вікна

34

Проблема захисту вікон від можливого проникнення кримінального елементу турбує всіх, у кого вікна виходять на першому поверсі, незалежно, приватний чи це будинок або міська багатоповерхівка. Якщо для власника приватного будинку існує можливість захистити вікна будь-якої конструкцією, то в умовах жвавих міських вулиць найчастіше ставлять грати ковані на вікна, щоб від злодія врятуватися і красу сталевого декору дотримати.

Ґрати ковані на вікна

Переваги кованих решіток

З усіх варіантів захисту, починаючи від протівовзломних ролетів до найскладніших конструкцій зі спеціальних марок сталі, ковані віконні решітки придбали найбільшу популярність. За статистикою в 5 випадках з 10 новосели, звертаючись в слюсарні майстерні та спеціалізовані фірми, наполягають, щоб замовлена решітка на вікно була обов’язково красивою і кованої. У свідомості більшості обивателів міцно сидить думка, що міцність кованого металу забезпечить максимальний захист вікна.

Захисна решітка, виготовлена методом поковки в заводських умовах, що пройшла коксування і термообробку поверхні, дійсно має низку специфічних якостей:

  • Підвищена твердість і висока стійкість до стирання;
  • Зміцнена структура металу;
  • Високі модуль пружності і втомна міцність.

До відома! Висвердлити, перерізати або переламати прут з такого металу перетином в 15 мм, за допомогою ручної ножівки, напилка, а часто і ручного пруткореза, досить складно.

Але за однієї умови – для виготовлення кованих решіток на вікна використовувалася потрібна марка стали і застосовувалася промислова технологія кування і загартування, яка далеко не завжди доступна в напівкустарних ковальських і слюсарних майстерень. Якщо виготовляються решітки на вікна розсувні, то все шарніри, що фіксують штифти, елементи закладного кріплення, анкера і навіси робляться за аналогічною технологією.

Читайте по темі:  Як утеплити вікна своїми руками різними способами

Ґрати ковані на вікна

Мало того, головки осей і штифтів для розсувних Х-образних решіток часто наварюють марганцовистой сталлю і запресовують в гніздо з вільною посадкою, що дозволяє осі вільно обертатися. Висвердлити, видавити або вирізати такий елемент буде вкрай складно. Тільки в цьому випадку можна домогтися дійсно високої надійності решітки.

Ручну поковки досить просто можна відрізнити від результатів роботи пневматичного молота. Від ручного молота залишаються невеликі вм’ятини, а поверхня нагадує злегка прим’яту папір. Після промислової ковки розмір плями від удару становить не менше 6-7 см.

Як зробити надійну ковану захист на вікна

На жаль, коване залізо підвищеної міцності дуже погано піддається механообработке, тому сталевий декор з неї виходить посередній. Для більшості професійних зломщиків достаток сталевого декору, листя, візерунків, завитків на зовнішніх прутах служить свого роду підказкою, що метал решітки легко піддається ручному куванні, м’який і пластичний. Залишається підібрати потрібне місце біля вікна і розрізати метал.

Правильний вибір конструкції кованої решітки

Досвідчені майстри для організації максимального захисту вікон від злому за допомогою решітки рекомендують подвійний секрет:

  1. Основну захист вікна виконує ковані грати, що встановлюється зсередини приміщення в спеціальну сталеву раму, забиту по штукатурку і укоси. Захисна решітка встановлюється в прийомні пази з фіксацією ексцентриковими замками за чотирма кутовими точками;
  2. Для захисту зовнішньої частини віконних прорізів встановлюють класичні «пузаті» решітки на вікна, фото.

Ґрати ковані на вікна

До відома! Без зовнішньої, навіть найпростішої решітки не обійтися, вона захистить від найчисельнішої кримінальної публіки, яка не має належних навичок і знань.

Такі решітки можна робити з будь-якого металу як завгодно складними, тому при бажанні можна зробити дуже красиві декоративні варіанти.

Ґрати ковані на вікна

Мало того, наявність простої кованої захисту з елементами сталевого декору при необхідності заспокоїть численних контролерів від МНС і поліції.

Читайте по темі:  Як підготуватись до приїзду замірника пластикових вікон

Досвідчений злочинець, перш ніж зважитися на злом, спробує визначити якість металу, непомітно подряпавши надфілем поверхню. Наявність багатого сталевого декору або арматурного рифлення тільки заспокоїть, тому що подібний метал ріжеться, як масло. У той же час справжня захист буде встановлюватися на вікна в міру необхідності, в денний час забиратися геть з очей, а на час відсутності господарів встановлюватися на віконний отвір.

У деяких випадках господарі не хочуть возитися зі зніманням та встановленням додаткової внутрішньої решітки, тому фахівці пропонують замінити дві решітки однієї кованої або литий, встановленої безпосередньо всередині віконної рами і забитої вглиб стіни на 15-25 см.

Такий варіант значно спрощує життя власникам приміщення, але вартість такого вікна може перевищувати ціну звичайного металопластикового варіанту в 5-8 разів.

Оформлення кованої решітки

Якщо по ряду причин захист вікон доводиться організовувати тільки за допомогою однієї зовнішньої кованої решітки, то найкраще вибрати асиметричну або плутану схему розташування кованих прутів різного діаметра.

Ґрати ковані на вікна

При правильній установці конструкції, а саме – закладенні в боковини вікна за допомогою анкерів, грати неможливо видавити фомкой, ломом або домкратом. Мало того, це єдиний кований варіант, який навіть не намагаються висмикувати з допомогою буксирувального тросу та автомобіля.

Ґрати ковані на вікна

Крім наведеного, непоганий стійкістю до злому мають класичні ромби і лінійки, як на наведеному нижче фото. Проста ковані грати закладена глибоко в стіни будівлі, про що свідчить відсутність зовнішніх укосів і викладені по контуру вікна два самостійних ряду цегли.

Ґрати ковані на вікна

Такі решітки можуть бути дуже міцними, так як для їх виготовлення купують спеціальний пруток холодного кування – протягання. Ще гірше, якщо пруток НЕ кований, а виготовлений вакуумним литтям зі спеціального сплаву. Іноді такі матеріали не те, що зварити, розрізати болгаркою на заготовки не завжди виходить.

Читайте по темі:  Підвіконня з дерева

Кований матеріал нарізають шматками по 20-40 см і зварюють аргоном у вигляді набору з найпростіших геометричних фігур – ромбів, квадратів, трикутників.

На жаль, велика частина захисних кованих решіток виготовляються за технологією декоративної ковки. Мало кому подобаються решітки у вигляді класичних хрестів, тому при виготовленні майстри нерідко вдаються до хитрощів. Основну частину захисної конструкції виготовляють за стандартною стрижневий схемою, а щоб міцне коване підставу не впадало в очі, його маскують накладними сталевим декором.

Ґрати ковані на вікна

Дуже цікаві варіанти оформлення, стилізовані під середньовічний сюжет.

Ґрати ковані на вікна

висновок

Зрозуміло, злочинці не виїжджають на місце злочину з цілим арсеналом, подібно інструментарію МНС. Велика частина зломів виконується невеликим ломом або гідравлічним різаком. Для злому зазвичай використовуються помилки будівельників, наприклад, відкрите кріплення або величезні щілини. У більшості випадків достатньо ломом піджати нижню рамку решітки, щоб зламати анкер і відігнути край. Тому, якщо на вікнах стоїть справжній, декоративний кований метал, і закладення в стіни виконана за всіма правилами, шансів на успішне проникнення залишається дуже мало. Але на практиці навіть професіонали не ризикують зв’язуватися з високоякісними кованими решітками.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...