Кращі сорти огірків для України: вибір і посадка на розсаду

2129

Лучшие сорта огурцов для Украины: выбор и посадка на рассаду

На сьогоднішній день таке різноманіття сортів і гібридів огірків, що складно визначитися у виборі посівного матеріалу. Нам пропонують кращі сорти огірків для літніх салатів, для консервації і тривалого зберігання. Якого ж сорту віддати перевагу і зробити правильний вибір? Давайте розбиратися разом.

Щоб зорієнтуватися у виборі насіння огірків насамперед потрібно зрозуміти:

  • Де буде проводитися вирощування огірків в теплиці, парнику або у відкритому грунті.
  • Коли ви хочете отримати урожай – на початку червня, у липні або в серпні.
  • Як довго має тривати плодоношення.

Незважаючи на те, що огірки діляться на ранні, середньостиглі та пізні, потрібно ще визначитися для чого саме ви вирощуєте їх – для вживання у свіжому вигляді або для соління та консервування.

Звичайно ж, у кожного із сортів є свої переваги, все залежить від ваших бажань і потреб.

Лучшие сорта огурцов для Украины: выбор и посадка на рассаду

Кращі сорти ранніх огірків

Бригадний – ранньостиглий сорт з соковитою і хрусткою м’якоттю і хорошими смаковими якостями, підходить для консервування, вживання у свіжому вигляді і для салатів. Відрізняється рівними плодами.

Паризький корнішон – ранньостиглий сорт з періодом вегетації до 50 днів. Насіння підходять для посадки у відкритий грунт і теплицю. Плоди виростають короткі і міцні, в довжину 5-10 сантиметрів і масою до 90 р. Цей сорт вважається одним з найкращих для солінь або консервації.

Конкурент – ранній сорт з періодом вегетації до 45-50 днів. Виростає у формі циліндра з горбкуватою поверхнею. Довжина плоду досягає 11-13 сантиметрів, вага до 100 р. Відзначається стійкість до такого захворювання як пероноспороз. Відрізняється хорошими смаковими якостями, підходить для консервування, вживання у свіжому вигляді.

Лучшие сорта огурцов для Украины: выбор и посадка на рассаду

Засолювальний – ранньостиглий сорт з періодом вегетації 50 днів. Вирощується з насіння садінням у відкритий грунт. Причому грунт повинна бути обов’язково прогріта до 18оС.

Цей сорт формує плоди циліндричної форми довжиною до 12 сантиметрів і масою приблизно 110 грам. Підходить для соління і маринування, а через відсутність гіркоти – вживання у свіжому вигляді.

Улюбленець – ранньостиглий сорт з періодом вегетації 40-45 днів з плодами циліндричної форми, масою 75-110 грам, довжиною близько 10 і діаметром 3 сантиметри.

Рекомендований для вирощування у відкритому грунті. Використовується для споживання у свіжому вигляді, для соління та консервування.

Лучшие сорта огурцов для Украины: выбор и посадка на рассаду

Гібриди ранніх сортів

Льоша F1 – ранньостиглий гібрид з періодом вегетації 40-45 днів з плодами довжиною 9-11 і діаметром 4-4,5 сантиметрів, масою 80-100 грам.

Читайте по темі:  Кращі сорти квасолі: опис і вирощування

Цінується за ранню і високу врожайність. Використовується для споживання у свіжому вигляді та консервації, особливо рекомендується для засолу.

Аладін F1 – ранній гібрид з періодом вегетації 45-45 днів кущового типу. Плоди не жовтіють навіть після дозрівання.

Вирощується у відкритому грунті і в плівкових укриттях. Використовується для споживання у свіжому вигляді, засолювання і консервації.

Крихітка F1 – ранньостиглий гібрид з вегетаційним періодом 42-45 днів для відкритого ґрунту і плівкових укриттів. Плоди короткі, витончені, циліндричної форми, з відсутністю гіркоти, хрусткі, завдовжки 8-9 см, масою 60-80 грам, відмінного смаку.

Цінується за підвищену стійкість до холоду і несправжньої борошнистої роси. Використовується для споживання у свіжому вигляді і консервуванні.

Лучшие сорта огурцов для Украины: выбор и посадка на рассаду

Соловей F1 – ранньостиглий гібрид з вегетаційним періодом близько 46 днів. Овально-циліндричні огірочки виростають максимально на 11 сантиметрів в довжину і масою 85 грам.

Гібрид середньоранній, стійкий до хвороб. Має відмінні смакові якості, плоди використовують для самих різних страв, включаючи засолювання і консервування.

Моравський корнішон F1 – ранньостиглий бджолозапильний сорт з вегетаційним періодом до 45 днів. Рослина сильноросла формує зеленці корнішонного типу. Довжина корнішонів 9 і маса 75 сантиметрів, не має гіркоти, урожайний.

Стійкий до таких хвороб як звичайна мозаїка огірка, борошниста роса. Сорт придатний для консервування та засолювання.

Лучшие сорта огурцов для Украины: выбор и посадка на рассаду

Кращі середньостиглі сорти і гібриди

Декан – середньоранній сорт з періодом вегетації до 55 днів. Це бджолозапильний засолювальний сорт з овально-циліндричними плодами довжиною 9-13 сантиметрів і маса приблизно 95 грам.

Завдяки стійкості до екстремальної літньої спеки культуру можна висівати як рано навесні, так і влітку. Вживають в їжу у вигляді салатів, маринують, солять і навіть заморожують.

Виноградна гроно – середньоранній гібрид з вегетаційним періодом 45-50 днів, формує плоди правильної циліндричної форми.

Відсутність гіркоти і високу товарну якість сировини сприяє заготівлі огірків на зиму. Огірок в засолюванні або консервований має чудовий смак, від чого отримав позитивні відгуки.

Китайські змії – середньостиглі огірки, які дозрівають за 48-52 дні. Рослина має батогами середньої довжини, має плоди циліндричної форми, що досягають 15-26 сантиметрів в довжину темно-зеленого кольору.

Урожайний сорт для вирощування у відкритому і закритому грунті з високими смаковими якостями. Придатний для використання у свіжому вигляді.

Лучшие сорта огурцов для Украины: выбор и посадка на рассаду

Бочкової засолення F1 – середньостиглий сорт, культивується лише у відкритому грунті, з періодом вегетації близько 53 днів. Плоди у довжину 10-12 сантиметрів, хрусткі, з восковим нальотом. Маса такого огірочки близько 92-105 грам.

Читайте по темі:  Календар догляду за виноградом: розклад робіт по місяцях

Сорт стійкий до захворювань, відмінній лежкості. Зеленці довго не жовтіють, зберігаючи форму і забарвлення навіть при засолі.

Тітус F1 – середньостиглий, урожайний сорт корнішонів для вирощування у відкритому грунті. Гібрид плодоносить у період до 49 днів, аж до самих заморозків. Корнішони короткі – близько 8 сантиметрів в довжину.

Використовують у свіжому вигляді для салатів або для зимових заготовок. Гіркоти не має генетично. Стійкий до парші, несправжньої борошнистої роси і вірусної мозаїці.

Досвідчені городники намагаються висаджувати по кілька кущів ранніх і суперранніх сортів огірків, а основні посадки відводяться середньостиглих і пізніх гібридів. Пізні огірки мають великі терміни плодоношення, підходять для засолювання, маринування і консервування, а також для вживання в свіжому вигляді.

Лучшие сорта огурцов для Украины: выбор и посадка на рассаду

Кращі пізні сорти і гібриди

Ніжинський – середньопізній сорт з вегетаційним періодом 60 днів. Рослина з довгими батогами (до 2 метрів), плодами близько 9-13 і діаметром до 5 сантиметрів, масою – 90-140 грам. Плід видовжено-яйцевидної форми, відмінно росте у відкритому грунті, урожайний, вимогливий до вологи, стійкий до грибкових захворювань. Вважається найкращим для соління.

Китайське диво – Пізньостиглий сорт з періодом вегетації 60-70 днів. Рослина тепло – і вологолюбна, плетиста. Плоди циліндричні, злегка вигнуті, довжиною 40-50 сантиметрів, з тонкою шкіркою, без гіркоти.

Рекомендується вирощувати у відкритому грунті і в плівкових теплицях.

Монастирський – Середньопізній сорт з вегетаційним періодом 50-55 днів. Рослина середньоплетиста, зі змішаним типом цвітіння. Плід великогорбкуватий, циліндричний, довжиною 10-12 сантиметрів, темно-зеленого кольору, відмінних смакових якостей.

Використовується для споживання у свіжому вигляді, засолення та консервації.

Береговий – Середньостиглий сорт з вегетаційним періодом 47-51 день. Рослина середньоплетиста. Зеленець овально циліндричний, довжиною 10-12 сантиметрів і масою 100-125 грамів. Сорт стійкий до хвороб.

Призначений для консервування, соління та використання у свіжому вигляді.

Лучшие сорта огурцов для Украины: выбор и посадка на рассаду

Джерельце Seedera – середньопізній, широко відомий, високоврожайний гібрид. Зеленці довжиною 10-12 см, масою 70-90 г, циліндричні, дуже смачні, хрумкі, соковиті.

Гібрид відносно стійкий до вірусу огіркової мозаїки, борошнистої роси. Використовують для консервації та споживання у свіжому вигляді.

Ізід F1 – Пізньостиглий гібрид з вегетаційним періодом 60-65 днів. Плоди циліндричні, довжиною 8-12 сантиметрів, не грубіють.

Гібрид має здатність до регенерації рослин, що дає можливість продовжити збір урожаю до пізньої осені. Відрізняється високою стійкістю до огірковим захворювань. Рекомендується для консервації та споживання у свіжому вигляді.

Читайте по темі:  Вирощування розмарину в квартирі

Руфус F1 – Середньостиглий гібрид з періодом вегетації 50-55 днів. Плоди невеликі, циліндричної форми, великобугорчаті, довжиною 7-8 сантиметрів і вагою 80-110 грам, насичено-зеленого забарвлення.

Самородок F1 – Середньоранній гібрид з періодом вегетації 50-60 днів. Рослина середньоплетиста. Зеленець овально-циліндричний, довжиною 9-14 сантиметрів, без гіркоти.

Дуже хороший на смак – хрусткий, соковитий, урожайний. Стійкий до пероноспорозу. Урожай формує дружно. Універсального використання.

Лучшие сорта огурцов для Украины: выбор и посадка на рассаду

Терміни посадки огірків

Огірки можна вирощувати посівом відразу на грядку і розсадним методом. При правильному зберіганні насіння огірка можуть зберігатися 8-10 років і при цьому не втрачати схожість, причому більш урожайними є 3-4-річні насіння.

Насіння з гібридних огірків F1 взагалі не гарантують отримання наступного врожаю з такими ж характеристиками.

Щоб грамотно визначити термін посіву, потрібно орієнтуватися на час, коли ви будете висаджувати розсаду у відкритий грунт.

Сіянці огірків пересаджують у відкритий грунт приблизно через 15-20 днів після посіву насіння. У наших кліматичних умовах посів насіння на розсаду можна проводити в кінці березня – початку квітня.

Лучшие сорта огурцов для Украины: выбор и посадка на рассаду

Насіння, куплені в магазині, не потрібно попередньо обробляти. Якщо ви використовуєте насіння власної заготівлі, їх потрібно попередньо обробити в розчині марганцівки протягом 30 хвилин, потім промити теплою проточною водою.

Після обробки насіння рекомендується замочити, хоча можна і не замочувати. Ця процедура дасть можливість відразу відбракувати нежиттєздатні насіння, а пророщені швидше дадуть сходи.

Насіння пророщують, виклавши їх на вологу тканину у блюдце, в теплому місці. При температурі близько 300С вони проклюнуться за пару днів.

Лучшие сорта огурцов для Украины: выбор и посадка на рассаду

Ідеальний субстрат для вирощування розсади огірків – суміш торфу, дернової землі, тирси і перегною (в рівних частинах). Якщо ви не хочете готувати субстрат самостійно, можна купити в магазині готовий грунт для вирощування огірків.

Вирощувати розсаду огірків можна двома способами:

  • У великій ємності з наступною пікіруванням розсади огірків;
  • В окремих стаканчиках або горнятках об’ємом 300-500 мл.

Огірки – дуже ніжні рослини, тому пікірувати їх складно. Щоб уникнути труднощів з пікіруванням, краще відразу сіяти насіння в окремі ємності. В якості альтернативи для вирощування розсади можна використовувати торф’яні таблетки діаметром не менше 45 міліметрів і кокосовий субстрат. Щоб розсада не витягувалась, розсаду потрібно досвічувати.

Лучшие сорта огурцов для Украины: выбор и посадка на рассаду

Строки висаджування рослин визначаються за погодними умовами, температурою грунту і повітря, станом сіянців. У відкритий грунт розсаду висаджують після весняних заморозків, приблизно в кінці травня – першій декаді червня В плівкові теплиці можна висаджувати раніше – на початку – середині травня. При вирощуванні огірків у відкритому грунті не забувайте дотримуватися сівозміни.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...