Посадка моркви насінням – покрокове керівництво для початківця

1629

Посадка моркви насінням

Всі секрети посадки моркви хвилюють не тільки новачків, але і городників зі стажем. Так хочеться здивувати родичів і сусідів великими солодкими яскраво-жовтогарячими коренеплодами і почути запитання «А коли сіяв? А як поливав?». Як правильно садити моркву і багато іншого ви зараз дізнаєтесь.

 

Коли садити моркву

До покупки морквяних насіння потрібно визначитися, як морква буде використовуватися. Якщо коренеплід планується вживати вже влітку, то краще купувати насіння ранніх сортів. Якщо морквина потрібна для зимового споживання, то вигідніше купувати насіння пізніх сортів.

Терміни посіву моркви прямо залежать від термінів дозрівання.

  • Ранню моркву сіють під зиму та в третій декаді квітня.
  • Среднеспелую моркву в першій декаді травня.
  • Позднеспелую моркву сіють з середини до кінця червня. Не варто боятися того, що морквині не вистачить часу на визрівання. При правильному вирощуванні коренеплоди встигнуть дозріти до жовтня і набратися солодощі.

Можна садити моркву в різні терміни. Підзимовий посів забезпечить стіл смачною хрусткою морквиною на все літо. Звичайний посів в травні або червні допоможе заготовити моркву на зиму.

Передпосівна підготовка насіння

Морква сходить не відразу, на відміну від редиски. З чим це пов’язано? Всі помічали, що морквяних насіння сильно пахнуть. Цей запах дають ефірні масла, що просочують насінну оболонку. Перед тим, як садити моркву, треба змити ефірні масла. Для цього морквяних насіння пересипають в полотняний мішечок або в старий носок, зав’язують і кладуть у склянку. Їх заливають водою температурою 45-50 0С і витримують до її повного остигання. Воду, забарвлену в світло-оранжевий колір, зливають і знову заливають насіння. Промиті насіння розкладають на сухе рушник сушитися до сипучого стану. Тепер наш насіннєвий матеріал готовий до посіву.

Читайте по темі:  Підживлення полуниці навесні, влітку, восени

Перед тим, як садити моркву насінням, їх можна наклеїти на паперову смугу. Зубочистку занурюють у клей, чіпляють нею насіння і приклеюють до паперу через 1,5 см..

Як правильно посадити моркву рядовим способом

Перед тим, як посадити моркву, потрібно підготувати землю. З осені на кожний кв. м вносять по 2 кг перепрілого перегною, половину сірникової коробки калійної солі і повний сірникову коробку суперфосфату. Морква не любить:

  • угноєну грунт;
  • вапно;
  • золу;
  • надлишок азоту;

Морква любить лягати на тверду ущільнену грунт. Щоб сходи були дружніми, сіяти насіння треба на однакову глибину. Для цього землю розпушують плоскорізом і укладають дошку ребром, утворюючи борозенки. Кожну борозенку проливають водою і приступають до посадки моркви. Простіше всього справа йде з гранульованими насінням. Гранули розкладають через 5 см. Перед тим, як садити моркву гранулами, грядки рясно проливають водою, щоб гранульована оболонка розмокла.

А якщо у вас звичайні дрібні насіння? Посівний матеріал змішують з піском у пропорції 1:5 або користуються спеціальною землю саджалкою. При посіві намагаються не загущати посадки. При першому проріджуванні, висмикуючи слабкий паросток, ми ушкоджуємо ніжні корінці сусідніх морквин.

Посіяне насіння зверху присипають сантиметровим шаром сухої землі, компостом або біогумусом. Зверху посіви не поливають, інакше утворюється скориночка, що утрудняє проростання молоді.

Насіння можна закладати кокосовим субстратом. Брикет кладуть у відро і заливають водою до набухання. Кокосовий субстрат дуже легкий і відмінно тримає вологу. Паростки швидко пробивається крізь нього. Схожість насіння збільшується майже в 2 рази.

Порада: практикуйте чергування морквяних рядків з посадками лука через 15 см. Цибулю своїм запахом буде відлякувати муху.

Посадка моркви широкорядним способом. Добре зарекомендував себе посів насіння широкорядним способом. Готують борозенки шириною 15 см. З боків садять по рядку цибулі для відлякування морквяної мухи. Для утворення рядка на розпушений ґрунт кладуть дошку і притискують. Повинна утворитися своєрідна колія глибиною 4 см.

Читайте по темі:  Чудовий сад: посадка яблуні навесні і вибір сорту

У пролиті рядки сіють сухі або промиті насіння. Їх змішують з піском або садять спеціальної землю саджалкою. Морквину закривають сухою землею шаром 1 см. Залишилася колія глибиною 3 см буде заповнюватися мульчею або землею по мірі відростання коренеплодів. На світлі та частина морквини, яка виглядає з землі, зеленіє, а нам це не потрібно.

Як садити моркву пророщених насінням? Для прискорення появи сходів морквяних насіння не тільки вимочують у воді, але і пророщують. Їх зсипають у носок, вимочують у склянці з водою і розкладають на вологу ганчірку. Марлю використовувати не можна – з’являються корінці заплутуються в її волокнах і обриваються при посіві.

Перед тим, як садити моркву пророслими насінням, рядки заздалегідь поливають і регулярно зволожують з лійки до появи сходів.

Як садити моркву під зиму

Багато городників не наважуються ризикувати морквяними насінням, боячись, що вони проростуть раніше часу або вимерзнуть. Якщо морквину посіяти під зиму правильно, то все літо можна отримувати на стіл свіжі вітаміни. Один тільки мінус — морква з підзимового посіву на зберігання не годиться. Доведеться з’їсти її всю влітку або заморозити на зиму.

Землю треба підготувати до середини жовтня. Місце вибирають горизонтальне без схилів, щоб насіння не змило весняними паводками. Грунт орють, вносять добрива і нарізають рядки глибиною 4 см. Борозенки бажано накрити плівкою і по периметру притиснути дошками, щоб дощова вода не розмила посівний матеріал.

В середині листопада, коли земля вже підмерзла, висівають сухі насіння морквини, змішані з насінням редиски або салату. Ці культури раніше зійдуть і позначать розташування морквяних рядків. Насіння закривають торфом, перегноєм або сухою просіяної землею, заготовленої заздалегідь.

Читайте по темі:  Правила висівання газонної трави та особливості підсіву газону

Не можна промивати і зволожувати насіння, інакше вони загинуть. Також не можна сіяти насіння у вологу землю — морквяні насіння проростуть і сходи загинуть.

Тепер ви знаєте, як правильно садити моркву. Вибирайте спосіб за душі і приступайте до справи.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (2 оценок, среднее: 4,50 из 5)
Завантаження...