Сучасні матеріали для шумоізоляції стін в квартирі або будинку

1739

Проблема надлишкового шуму в будинку не настільки проста, як може здатися. При сучасному ритмі життя в місті, додатковий шум, що перевищує допустимий рівень навіть на декілька децибел, перетворюється в загрозливий фактор, який заважає відпочити, зняти напругу і викликає нервове виснаження.

Вирішення цієї проблеми — найважливіша задача архітекторів і будівельників. Різні види шумоізоляції по-різному справляються зі своїми функціями, але, так чи інакше, знижують шумовий тиск.

Розроблені звукоізоляційні матеріали на основі як природних, так і синтетичних компонентів, що призначені для контакту з різними стіновими матеріалами, відрізняються різною щільністю, еластичністю, рівнем опору воді, стійкістю до горіння і, звичайно ж, технологією монтажу. Які існують сучасні матеріали для шумоізоляції стін в квартирі або будинку і як вибрати кращий вигляд для кожного конкретного випадку використання, піде мова в даному огляді.

Сучасні матеріали для шумоізоляції стін

Шумоізоляційні матеріали Термозвукоізол

Звукоізоляційні матеріали від російської компанії ТОВ «РОС «КОРДА» належать до сімейства багатошарових. Вони складаються із зовнішнього покриття — міцної тканини спанбонд, і власне звукопоглинального звукоізоляційного шару — скловолоконного наповнювача.

Існують наступні різновиди матеріалу:

 • Термозвукоізол 10 мм
 • Термозвукоізол 14 мм
 • Термозвукоізол Форте
 • Термозвукоізол стрічка

Це досить еластичний матеріал — його можна працювати як з плоским поверхням, так і огинати балки, бруси та інші елементи конструкцій. Встановлюється як в горизонтальному, так і вертикальному положенні зверху вимагає механічного захисту оздоблювальними матеріалами. Підходить під сайдинг, вагонку, ДСП, ДВП, ЦСЛ, суху штукатурку і гіпсокартон. На підлозі під стяжку укладається під гідроізоляційну плівку.

Володіє Термозвукоізол відмінною паропроникністю, негорючий, добре зберігає тепло в будинку і може використовуватися без додаткової теплоізоляції стін і перекриттів. Як звукоізоляція стін в квартирі, сучасні матеріали від КОРДУ практично не мають конкурентів.

Виробляється в рулонах стандартного розміру — 10000 х 1500 х 10-14 мм. Інших форм випуску немає, якщо магазин пропонує матеріал у вигляді матів, подушок або інших форм-факторах — значить перед вами підробка, яких, на жаль, на ринку досить багато. Це говорить не тільки про прагнення фальсифікаторів заробити обманним шляхом, але й про популярність матеріалу. Не користується попитом продукцію не підробляють.

Така ж форма випуску і матеріалу Термозвукоізол Форте, відрізняється покращеними характеристиками. Як і звичайний Термозвукоізол, він застосовується на стінах, стелях, підлогах. Також можна купити звукоізоляційну стрічку розмірами 1000 х 130 х 14 мм для ізоляції трубопроводів і конструкційних елементів.

Робоча температура матеріалу знаходиться в діапазоні від -100°С до +140°С, теплопровідність у межах «А» — 0,034 (Вт/м К), а водопоглинання до 49,5%. Проводиться в товщинах 10 і 14 мм, модифікація Форте — 12 мм.

Сучасні матеріали для шумоізоляції стін

Технічні характеристики Термозвукоізол

Назва Звукопоглинання, дБ Зниження ударного шуму, кратність Зниження вібрації, кратність
Термозвукоізол 10 мм 28 4 12
Термозвукоізол 14 мм 33 4 13
Термозвукоізол Форте 44 13 13
Термозвукоізол стрічка 17 – 90% 15 15

Використовується матеріал Термозвукоізол у всіх модифікаціях на об’єктах цивільного та промислового будівництва різних рівнів — від котеджів і дач, до великих виробничих об’єктів, житлових комплексів і торгово-розважальних центрів. Технологічність застосування, протипожежна стійкість, невелика вага і мала товщина дозволяють застосовувати його практично без обмежень в приміщеннях з сухим і нормальним мікрокліматом.

Шумоізоляційні матеріали ЗвукоІзол

Універсальний рулонний матеріал для шумоізоляції і утеплення будівель різних категорій, має також значним рівнем гідроізоляції. Існує два різновиди матеріалу: Звукоізол і – Звукоізол – М.

Матеріал являє собою багатошарове покриття, що складається з:

 • модифікованого полімерами бітуму;
 • спіненого поліетилену;
 • захисної полімерної плівки;
 • алюмінієвої фольги (Звукоізол М).

Призначений ЗвукоІзол для ізоляції підлог, у тому числі і теплих, установки під плаваючу стяжку, на горищах і під м’яку покрівлю. Екологічна безпека матеріалу дозволяє використовувати його в дитячих, громадських і лікувальних установах без обмежень. У його складі відсутні речовини, здатні виділяти запахи або токсичні компоненти при нагріванні, а також викликати алергічні реакції.

Звукоізоляційні рулони настилаються безпосередньо на підставу бітумної частиною вгору, стики заклеюються спеціальної самоклеючою стрічкою на бітумній основі, повністю герметизує зону контакту. Матеріал відмінно ріжеться за розміром звичайними ножицями або ножем. Низький рівень поглинання вологи (менше 1%) дозволяє використовувати ЗвукоІзол в підвалах, цокольних поверхах, для гідро-і теплоізоляції підвалів.

Сучасні матеріали для шумоізоляції стін

Технічні характеристики ЗвукоІзол

Розміри рулону, мм 6 000 -20 000х1000х4-5,3
Рівень поглинання ударного шуму, дБ 25 – 28
Вага рулону, кг 9,6 – 28,8
Площа покриття, м2 6 – 20
Відповідність ГОСТ 16297-80, 27296-87

Застосовується під стяжку у всіх видах будівель категорій «А», «Б» і «В». Звукоізол М встановлюється в системах теплої підлоги з електричним або водяним нагрівом.

СофтБорд (м’яка дошка)

Створений за інноваційною технологією матеріал складається з деревних волокон, переважно хвойних порід. Деревина подрібнюється і пресується певним чином, даючи в результаті пухку, але досить міцну структуру, дещо схожу за властивостями на пробку. Слабкі зв’язки між волокнами і наявність повітряних порожнин (до 70%) визначають низьку теплопровідність (не більше 0,042 Вт/м*K), високу теплоємність ((2,3 кДж/кг*K) і активне шумопоглинання.

Міцність та пружність матеріалу дозволяють використовувати його при обробці стін, підлог і перекриттів, як частина багатошарової конструкції теплозвукоізоляції в каркасних і кам’яних будинках. Монтується, зазвичай, з внутрішнього боку приміщення. Висока паропроникність дозволяє використовувати його в житлових кімнатах, кухнях, ванних, лазнях, саунах. Матеріал не затримує вологу, що виключає появу умов для розмноження плісняви або грибкових уражень.

Як активний звукоізоляційний матеріал м’яка дошка застосовується в житлових і громадських приміщеннях усіх видів. Вона не тільки володіє низькою провідністю ударних і повітряних шумів, але і активно поглинає звуки всього частотного діапазону і вібрації від працюючих машин і обладнання.

Встановлюється СофтБорд під зовнішню обробку. Її можна:

 • фарбувати акриловими, алкідними і олійними фарбами;
 • штукатурити звичайними і декоративними штукатурками;
 • покривати вагонкою або сайдингом;
 • обклеювати шпалерами.

Гарантійний термін збереження механічної цілісності та основних властивостей перевищує 10 років. В реальності термін служби набагато більше. У процесі пресування не використовуються синтетичні смоли та інші небезпечні зв’язувальні речовини, здатні виділяти летючі токсини або алергени. За рівнем екологічності СофтБорд не поступається звичайній деревині.

Читайте по темі:  Металоконструкції: способи виготовлення і застосування

Сучасні матеріали для шумоізоляції стін

Технічні характеристики СофтБорд

Розміри, мм 1220х2440х40-120
Теплопровідність, Вт/м*K 0,042
Теплоємність, кДж/кг*K 2,3
Коефіцієнт звукопоглинання, % 80
Рівень зниження звуку, дБ До 35
Водопоглинання, % 4 – 6
Температурний діапазон експлуатації, 0С — 50…+140

Щільність плити у різних модифікацій відрізняється. Діапазон — 180 – 330 кг/м3, що визначає різні механічні властивості і вага. Зазвичай плити меншої щільності укладаються на горизонтальні поверхні, більшою — на вертикальні. Різати матеріал за розмірами можна звичайною або стрічковою пилкою, електролобзиком.

Tecsound

Звукоізоляційні мембрани іспанської компанії Texsa використовуються у вигляді самостійного звукоізоляційного прошарку або в поєднанні з іншими м’якими утеплювачами і звукоізоляторами у складі багатошарових покриттів. Товщина мембран всього в 3,7 мм незначно впливає на розміри звукоізоляційного шару, але дозволяють знизити рівень зовнішніх шумів більш ніж на 25 – 28 дБ. При реальній можливості виникнення ударних шумів, Tecsound застосовується в поєднанні з віброзахисними матеріалами, наприклад Шуманет, Термозвукоізол, Polifoam та іншими, що володіють аналогічними властивостями.

Tecsound володіє високою щільністю, внаслідок чого достатньо пружний і може застосовуватися при звукоізоляції підлоги під стяжку або тверду основу з фанери або ДСП. При перепадах температур матеріал деформується незначно і не здатний вплинути на цілісність захисного теплоізоляційного шару, антисептичні властивості і низький рівень поглинання води і пари дозволяє використовувати його в приміщеннях підвищеної вологості.

У пожежному відношенні він абсолютно безпечний, володіє антисептичними властивостями і не пошкоджується гниллю, цвіллю та іншими біологічними чинниками. Матеріал дуже пластичний і здатний значно розтягуватися без розривів і тріщин при температурних деформаціях або механічних рухах конструкції. За своїми механічними властивостями він дуже нагадує тонколистовий свинець, але абсолютно нетоксичний і може використовуватися у внутрішніх приміщеннях без обмежень.

Сучасні матеріали для шумоізоляції стін

Технічні характеристики Tecsound

Розміри рулону, мм 5 000х 1220х3,7
Вага, кг 42
Індекс звукоізоляції Rw, дБ 28
Рівень шумопоглинання, дБ 22
Клас горючості Г2

Як мембранний матеріал в багатошарових системах звуко та теплоізоляції Tecsound застосовується у всіх типах будівель, на стелях, підлогах, стінах і перекриттях. Не вступає в реакцію з компонентами будівельних розчинів, відмінно поєднується з мінеральними та полімерними утеплювачами всіх видів.

Звукоізоляційні панелі PhoneStar (Фонстар)

Листовий матеріал для захисту від ударного, повітряного шуму і вібрацій бренду PhoneStar виробляється в Німеччині, під технічним контролем компанії Wolf Bavaria, у лабораторіях якої він і був створений. Являє собою жорстку панель — каркас з пресованого гофрокартону, заповнена кварцовим піском або спеціальним гранульованим наповнювачем.

Картон забезпечує належну твердість в вертикальному і горизонтальному положенні, а сипучий наповнювач гасить звукові коливання будь-якої довжини. При монтажі звукоізоляції необхідно підготувати дерев’яну або металеву обрешітку, до яких панелі прикріплюються саморізами з широким капелюшком. На одну панель при горизонтальній установці на стелю потрібно не менше 15 точок кріплення.

При установці на підлогу зазвичай метизи не використовуються. На стіні кількість кріплень залежить від виду зовнішнього оздоблення — під шпалери або шпаклівку їх може бути менше, ніж для стелі, під штукатурку — більше. Стики заклеюються спеціальною стрічкою WOLF TAPE або будівельним скотчем. Якщо панелі доводиться різати по розміру, то торці слід заклеїти стрічкою, для запобігання висипання наповнювача.

Сучасні матеріали для шумоізоляції стін

Технічні характеристики Фонстар

Розміри аркуша, мм 1195х795х12
Вага, кг 17,4
Площа, м2 0,95
Індекс поглинання шуму Rw, дБ 36
Зниження ударного шуму, % 75

Застосовуються звукоізоляційні панелі на всіх об’єктах промислового та житлового будівництва, як в якості самостійного шумоізоляційного матеріалу, так і в складі багатошарових конструкцій, в комплексі з м’якими мінеральними звукопоглинаючими матеріалами, ГКЛ, мембранами і т. д. Зовнішня обробка проводиться безпосередньо з панелі усіма видами штукатурок і шпаклівок, шпалерами, фарбами, сайдингом або вагонкою. Призначені для роботи всередині приміщень.

Звукоізоляція КНАУФ

Звукоізоляційні матеріали німецького концерну КНАУФ, як і всі будівельні матеріали цього бренду, належать до класу професійної продукції і відрізняються неперевершеною якістю і унікальними параметрами. Компанія пропонує сучасні матеріали для шумоізоляції стін в квартирі чи будинку, які відрізняються простотою монтажу і довговічністю експлуатації.

Новий АкустиКНАУФ

В асортименті продукції КНАУФ є кілька видів звукоізоляційних матеріалів, одним з найбільш популярних з яких є Новий АкустиКНАУФ.

Це інноваційний матеріал, що перевершує використовуються раніше за рівнем жорсткості, пружності та здатності відновлювати форму після механічних деформацій. Пружність матеріалу дозволяє щільно заповнювати отвори каркаса і утримуватися там при вібраціях або ударних навантаженнях на стіни і перегородки під час монтажу та подальшої експлуатації.

Основний матеріалу є мінеральні волокна, скріплені екологічно безпечними сполучними за технологією ECOSE. Формальдегід і феноли при виробництві АкустиКНАУФ Новий не використовуються. За екологічними показниками шумоізолятор допущений без обмежень для використання в житлових будинках і квартирах, дитячих і лікувальних закладах, громадських місцях. Він не порошить, не виділяє запахів і токсичних речовин у будь-якому режимі експлуатації, неаллергенный.

Сучасні матеріали для шумоізоляції стін

Технічні характеристики Новий АкустиКНАУФ

Розміри аркуша, мм 2130х610х50
Площа листа, м2 0,75
Група горючості НГ
Рівень зниження шуму, дБ До 57
Щільність, кг/м3 15,5

Використовується матеріал для створення звукоізоляційної прокладки в комплексній багатошарової обробці в поєднанні з ГКЛ або ГВЛ. Встановлюється при внутрішній обробці стін, стель, перегородок. Можлива установка в конструкціях порожниста, під жорстке підставу по каркасу.

КНАУФ Інсулейшн Акустична Перегородка

Не менш затребуваний ще один продукт концерну з Німеччини — КНАУФ Інсулейшн Акустична Перегородка. Створений на основі мінеральної вати він виконує як звукозахисні, так і теплоізоляційні функції. Проводиться у формі плит або матів, що відрізняються підвищеним рівнем пружності. Використовується в системах сухої обробки стін і перекриттів в житловому і промисловому будівництві. Відрізняється активним звукопоглинанням і захистом від вібрацій.

У звуковому діапазоні 125 – 4000 Гц коефіцієнт поглинання шумів становить 0,56 – 1, що дозволяє знизити загальний звуковий фон на 30 – 40 дБ. Тонкі волокна (не більше 3 – 5 мкм) у вигляді довгих ниток (до 150 мм) чинять активний опір розповсюдженню звукових хвиль і поглинають їх енергію на всіх частотах. Великі розміри плит і рулонів дозволяють мінімізувати кількість стиків, що позитивно позначається на рівні шумоізоляції і теплозахисту.

Читайте по темі:  Гіпсокартонні конструкції: їх види і переваги

Сучасні матеріали для шумоізоляції стін

Технічні характеристики КНАУФ Інсулейшн Акустична Перегородка

Розміри плити, мм 1250х610х50
Розміри рулону, мм 7500х610х50
Коефіцієнт звукопоглинання (50 мм) 0,25 – 0,94
Рівень зниження шуму, дБ 30 – 40
Площа плити, м2 0,76
Площа мата, м2 4,575

Використовується КНАУФ Інсулейшн в каркасних системах стін і перегородок у всіх видах житлового та промислового будівництва, активно застосовується в системах підвісних стель і підлог з будь-якими видами покриттів.

Звукоізоляція Техноніколь

Компанія Техноніколь — відомий у світі будівництва виробник покрівельних, ізоляційних та теплозахисних матеріалів. Продукція компанії користується незмінним попитом завдяки високій якості і широкому асортименту, що задовольняє будь-які запити будівельників.

Техноеласт АКУСТИК

Звукоізоляційний матеріал для міжповерхових перекриттів використовується з метою захисту від ударних шумів, що поширюються по конструктивних елементів каркасу будівлі. Проводиться у двох видах — Акустик Супер А350 і Акустик З Б350.

Перший являє собою стіклополотно з нанесеним полімерно-бітумним шаром і приклеєним до нього способом термоскріплення полотно з високими звукоізоляційними властивостями. Посилений матеріал металізованою плівкою, нанесеною на протилежну звукоізоляційному шару площину. Виконує матеріал кілька функцій — звукоізоляцію, гідрозахист і теплоізоляцію перекриттів.

Сучасні матеріали для шумоізоляції стін

Акустик З Б350 — самоклеюча поліефірна металізована плівка з нанесеним на неї бітумним шаром і звукоізоляційним полотном. Призначена для установки під цементну стяжку. Переважно Техноеласт АКУСТИК встановлюється в системі підлог, у тому числі і ті, які підігріваються електрикою або рідким теплоносієм, але активно використовується і при монтажі перегородок і захисту стін з внутрішньої сторони.

Сучасні матеріали для шумоізоляції стін

Технічні характеристики Акустик Супер А350 / С Б350

Розміри, мм 10000х1000
Щільність, кг/м2 2,2/0,7
Індекс зниження шуму, дБ 27/23
Водонепроникність, % 100
Відповідність стандартам СНиП 23 – 03-2003, СП 51.13330.2011

Застосовується матеріал при будівництві багатоповерхових будівель різного призначення. Обмежень за екологічними показниками немає.

ТЕХНОЛАЙТ

Не менш популярний матеріал для звукоізоляції від Техноніколь. Використовується в ненавантажених системах утеплення і звукоізоляції при обробці будь-якого типу будівель. Створений на базі мінеральної вати, обробленої сполучною речовиною з мінімальним вмістом фенолів. Виготовляється у вигляді плит з достатнім рівнем пружності, що забезпечує збереження форми і надійне утримання в отворах каркаса.

Може використовуватися і в системах вентильованих фасадів в якості пристінного шару, захищеного ззовні більш міцним матеріалом. При вертикальній установці на жорсткий каркас не вимагає додаткових кріплень. Проводиться у двох видах — «Екстра» і «Оптіма», відрізняються деякими базовими параметрами.

Сучасні матеріали для шумоізоляції стін

Технічні характеристики Технолайт «Екстра» / «Оптіма»

Розміри, мм 1200х600х40-200
Щільність, кг/м3 30-38 / 34-42
горючість НГ / НГ
Водопоглинання, % 1,5 / 1,5
Коефіцієнт звукопоглинання (100 мм) 0,55-0,96

Застосування Технолайт практично нічим не обмежена у всіх типах будівель, при внутрішній обробці стін, перекриттів і підлог. Матеріал хімічно стійкий до будівельних розчинів та фарб, легко ріжеться, не пошкоджується цвіллю, грибком і гризунами, не виділяє токсичних газів, не порошить. При високій або низькій температурі не деформується.

Звукоізолююча панельна система (ЗИПС)

ЗИПС Вектор

Призначення панельних систем «Вектор» — поліпшення звукоізоляційних характеристик вже існуючих стін. Панельна система являє собою комплекс з сендвіч-панелей і гіпсокартонної обробки товщиною до 12,5 мм. Сама сендвіч-панель складається з зовнішніх гіпсокартонних стінок і скловолоконної прошарку. Для кріплення системи не потрібно монтаж каркасу — жорсткість панелей робить їх самонесучими. Панелі, до того ж, оснащені системою пазогребневих замків, що полегшують монтаж і збільшують міцність конструкції.

Сучасні матеріали для шумоізоляції стін

Технічні характеристики ЗИПС Вектор

Розміри, мм 1500х500х40 (53)
Вага панелі, кг 18,5
Індекс звукопоглинання, дБ 18 – 20
Група горючості Г1
Рівень зниження зовнішнього шуму, дБ 6 – 18

Зазвичай вони використовуються при ремонті, але немає перешкод для застосування їх у новому будівництві в складі багатошарової обробки. Як ефективна шумоізоляція стін у квартирі сучасні матеріали під шпалери, фарбування, декоративні штукатурки, панелі використовуються в житлових і офісних приміщеннях, де передбачуване звуковий тиск не виходь за межі побутових шумів. Максимальний ефект від застосування ЗИПС досягається тільки при строгому дотриманні технології монтажу.

ЗИПС Модуль

Як і попередній варіант, система «Модуль» складається з двох частин — внутрішньої сендвіч-панелі і зовнішньої облицювання ГКЛ. Внутрішня ізоляція являє шарувату конструкцію з гіпсокартонної каркаса і наклеєного на нього мінерального волокна з базальтових порід. Така конструкція забезпечує необхідну жорсткість, пожежну безпеку і екологічну чистоту. Для монтажу ЗИПС не вимагається складання додаткових каркасів — панелі кріпляться безпосередньо до стіни за допомогою дюбелів або саморезов (в ідеалі — спеціальні віброгасильні кріпильні вузли).

Пазогребневая система замків забезпечує герметичність і міцність конструкції. Зовнішня обробка ГКЛ товщиною 12,5 мм дозволяє наклеювати шпалери, шпаклювати, красити, наносити декоративну штукатурку.

Сучасні матеріали для шумоізоляції стін

Технічні характеристики ЗИПС Модуль

Розміри панелі, мм 1500х500х70(83)
Вага елемента, кг 19
Рівень звукоізоляції, дБ 12 -20
Індекс Rw, дБ 12 – 14
Протипожежна стійкість Г1

Система призначена для шумоізоляції стін в приміщеннях з середнім рівнем звукового тиску — кафе, ресторанах, магазинах, виробничих цехах і майстернях, де рівень виробленого шуму може досягати 100 дБ. Оцінювати рівень ефективності ЗИПС Модуль необхідно тільки в поєднанні з властивостями стінового матеріалу. На цеглі, бетоні, ніздрюватий і звичайному бетоні він може значно відрізнятися.

ЗИПС Сінема

Найпотужніша з ЗИПС — «Синема» призначена для захисту від проникнення шуму назовні з приміщень зі значним рівнем генерації звуків — кіноконцертних залів, промислових цехів, машинних, котельних і насосних станцій. Система активно знижує інтенсивність звукових коливань, починаючи від 80 Гц чутного діапазону.

Конструктивно «Сінема» аналогічна системі «Модуль», тільки шар мінерального волокна значно більше — до 110 мм. Це значно збільшує рівень звукопоглинання, не знижуючи загальної механічної міцності.

Сучасні матеріали для шумоізоляції стін

Технічні характеристики ЗИПС Сінема

Розміри, мм 1500х500Х120(133)
Рівень зниження шуму, дБ 10 – 24
Індекс Rw, дБ 16 – 18
Вага елемента, кг 21
Вага 1 м2 39,5

Встановлюється система на цегляні, кам’яні, бетонні і гіпсокартонні стіни і перегородки в кімнатах і залах будь-якого призначення. Відсутність у складі токсичних речовин і синтетичних смол дозволяє застосовувати панелі в житлових і громадських приміщеннях без обмежень щодо екологічної безпеки.

Шумоізоляційні матеріали МаксФорте

Виробник МаксФорте пропонує широкий вибір інноваційних звукоізоляційних матеріалів. Асортимент продукції дозволяє виконати якісну звукоізоляцію композитними матеріалами, як житлових будинків, так і офісів, готелів, торгових центрів і промислових цехів.

Читайте по темі:  Изделия из металла и сферы их применения

Основні матеріали Максфорте:

 • ЭКОплита;
 • Standart;
 • Екопанель;
 • ЭкоАкустик;
 • Шумоізол.

Відрізняються вони сферою застосування та деякими технічними характеристиками, але однаково безпечні в екологічному сенсі і допущені без обмеження для застосування в цивільному і промисловому будівництві.

Максфорте ЭКОплита

Призначена для шумоізоляції приміщень з великим показником тиску звуку — кінотеатрів, студій звукозапису, концертних залів, домашніх кінотеатрів. Навіть у сусідніх із зазначеними або схожими приміщеннями кімнатах звуку практично не чути — рівень шумопоглинання за індексом NRC складає всього 0,92 одиниці (товщина шару 50 мм, 100 мм — 0,95 од.)

Виготовлений шумоізолятор з вулканічних мінеральних порід без додавання фенолів, формальдегіду або інших сполучних речовин, які володіють токсичними властивостями. При нагріванні до високої температури матеріал не виділяє запахів і летких речовин, здатних викликати алергічні реакції.

ЭКОплита МаксФорте не горить і не підтримує горіння, відмінно захищає будинок від втрат тепла, стійкий до підвищеної вологості, не боїться гризунів, цвілі і грибкових уражень. Вартість плит ЕКО наближається до аналогічного шумоізолятору з мінеральної вати, але за багатьма показниками значно випереджає його.

Сучасні матеріали для шумоізоляції стін

Технічні характеристики Максфорте ЭКОплита:

Розміри, м 1Х0,6Х0,2 – 0,3
Вага елемента, кг 7
Обсяг плити, м3 0,12
Площа плит в упаковці, м2 2,4
Робоча температура, 0С — 260 – +900
Термін зберігання Не обмежений

Монтаж плит ЕКО проводиться як зовні, так і всередині приміщень під зовнішню обробку штукатуркою, сайдингом, вагонкою, гіпсокартоном.

Максфорте Standart

Рулонний матеріал Standart відрізняється низькою звукопроникністю і високим рівнем звукопоглинання, що визначає його застосування в приміщеннях з підвищеними вимогами до акустики — кінотеатрах, концертних залах, студіях звукозапису, навчальних аудиторіях. При ізоляції стін і перекриттів в багатоквартирних будинках він забезпечує практично повну ізоляцію від вуличних шумів і звуків з сусідніх квартир.

Також МаксФорте Standart володіє високим рівнем гідро-і теплоізоляції. Таке комбіноване дію, в поєднанні з простотою укладання, забезпечує затребуваність матеріалу в житловому та промисловому будівництві всіх рівнів. Матеріал не горить (група Г1) не виділяє летких речовин, не взаємодіє з цементом, гіпсом, вапном і іншими компонентами будівельних матеріалів.

Виробляється Standart на каучуковій основі, його товщина всього 12 мм Еластичність і легкість дозволяють максимально ефективно ізолювати складні архітектурні конструкції, без помітного впливу на внутрішній об’єм приміщення. Матеріал у своєму роді унікальний, аналогів не робить жоден завод Росії і Європи.

Сучасні матеріали для шумоізоляції стін

Технічні характеристики Максфорте Standart

Розміри, м 6х1,4х0,012
Площа рулону, м2 8,4
Індекс зниження ударного шуму, дБ 47
Рівень зниження повітряного шуму, дБ 0,8
Індекс поглинання звуку, αw, МН 0,45

Застосовується матеріал всередині та зовні приміщень на стінах та перекриттях, допускається установка в системі теплих підлог.

Екопанель МаксФорте

Складна багатошарова конструкція, заповнена всередині сухим кварцовим піском, поглинає звуки всього чутного спектру, в тому числі і найнижчі. Індекс звукоізоляції становить 48 дБ. Важка конструкція, за рахунок піщаного наповнювача, не тільки виключає можливість виникнення резонансу, але і мінімізує відбиття звукових хвиль, що дуже важливо в студіях звукоізоляції або просторих аудиторіях і залах.

Призначені панелі для звукоізоляції стін і перекриттів, монтажу перегородок, в тому числі і мобільних. Невелика товщина — всього 12 мм забезпечує таку ж теплоізоляцію, як і шар рулонних матеріалів до 50 – 100 мм. Велика власна жорсткість спрощує монтаж. Міцний багатошаровий каркас містять целюлозу матеріалів і тверда обшивка панелі роблять ЕКО самостійним конструкційним матеріалом. Технологія монтажу нагадує установку гіпсокартону.

Сучасні матеріали для шумоізоляції стін

Технічні характеристики Екопанель МаксФорте

Розміри аркуша, мм 1200Х800Х12
Вага кг/м2 19,7
Поглинання ударного шуму, дБ 33
Зниження повітряного шуму, дБ 48
Опір стиску кг/м2 ≥ 1000

Застосовується Екопанель МаксФорте у вигляді цілісних конструкцій для обшивки стін і стель, установки під підлогові покриття, а також у вигляді окремих фрагментів — для ізоляції звукових колонок, дверей, кожухів стаціонарних машин.

МаксФорте ЭкоАкустик

Матеріалом виготовлення ЭКОАкустик служить поліестер — похідна поліефіру у вигляді волокон. Зазвичай для їх підключення та надання форми використовуються різні смоли і синтетичні єднальні. Але в Акустик використана інноваційна технологія спікання ниток при високій температурі. Це дозволило виключити зі складу екологічно небезпечні речовини, при збереженні необхідної міцності.

Волокна полімеру розкладені спеціальним чином, розрахованим на кафедрі акустики МДУ. Структура нетканого полотна, отриманого в результаті, забезпечує не тільки високу механічну міцність, але і низький коефіцієнт пропускання звуку при високому поглинання шумів всього чутного спектру.

Поліестер по своїм фізико-хімічним властивостям — матеріал досить унікальний. Він:

 • не горить,
 • не поглинає воду,
 • не взаємодіє з більшістю органічних розчинників;
 • не боїться біологічних шкідників, плісняви та грибка;
 • відмінний теплоізолятор.

На відміну від скловати та деяких інших тепло і шумоизоляторов, матеріал не створює дискомфорту при монтажі — волокна міцно тримаються в обсязі матеріалу і при роботі з ним немає необхідності використання захисних пристосувань і спецодягу. Різати полотно можна звичайними ножицями.

Сучасні матеріали для шумоізоляції стін

Технічні характеристики МаксФорте ЭкоАкустик

Розміри, мм 1200Х600Х50
Щільність, кг/м3 1000
Площа листа/упаковки, м2 0,72/2,88
Вага листа/упаковки, кг 0,75/3
Коефіцієнт теплопровідності, Вт/(м х К) 0,032

Застосовується в житлових будинках і офісах, каркасних будівлях і металоконструкціях у вертикальному і горизонтальному положенні.

МаксФорте Шумоізол

Призначений матеріал для звукоізоляції підлоги. Відрізняється підвищеною гнучкістю і еластичністю в поєднанні з механічною міцністю. Виробляється у вигляді рулонів і настилається під паркет, дощата підлога, ламінат, керамічну плитку. Відмінний гідроізолятор. Можна встановлювати на перших поверхах неопалюваних приміщень — Шумоізол не боїться низьких температур, зберігаючи свої властивості і цілісність до 25 градусів морозу.

Сучасні матеріали для шумоізоляції стін

Виробляється у вигляді двошарового матеріалу з нетканим покриттям з поліестеру і бітумним основним шаром. В залежності від виду підлогового покриття укладається однією або іншою стороною вгору. Перед початком монтажу необхідно ретельно вивчити інструкцію. З’єднуються рулони встик, шви ізолюються монтажним скотчем або однокомпонентної рідкою гумою.

Сучасні матеріали для шумоізоляції стін

Технічні характеристики МаксФорте Шумоізол

Розміри рулону, м 10Х1Х0,05
Площа, м2 10
Вага, кг 19
Температурний діапазон використання, 0С — 25…+ 85
Індекс зниження шуму, дБ 27

Застосовується для шумо-і віброізоляції в житлових приміщеннях, виробничих цехах, енергогенеруючих підприємствах. Обмежень по застосуванню за екологічними показниками немає.

Вибір кращого матеріалу для шумопоглинання та звукоізоляції квартири залежить від архітектурних особливостей будинку — планування, конфігурації кімнат, стінового матеріалу, варіанти зовнішньої обробки.

В ідеалі до розробки проекту звукоізоляції слід залучати фахівців — рідко звукозащитный шар виконує тільки одну функцію, набагато частіше він є лише складовою комплексної системи, покликаної захистити будинок від надмірного шуму, втрат тепла і проникнення вологи у масив стіни.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя