Ущільнення бетону. Віброрейки з електричними і бензиновими двигунами

4

Після заливки бетонного розчину в опалубку, він починає розтікатися під власною вагою з тій чи іншій ступенем інтенсивності. Щоб усередині не залишилося бульбашок повітря, а щебінь як можна ближче притерся один до одного, проводиться ущільнення бетону. Віброрейки використовуються для рухомих розчинів, тоді як для жорстких сумішей застосовуються більш енергійні методи, такі як пресування, нерідко з вантажем, а також посилене трамбування і прокат.

Уплотнение бетона. Виброрейки с электрическими и бензиновыми двигателями

Особливості та переваги віброреек

Інструмент відноситься до спеціального професійного обладнання та призначається для вирівнювання, згладжування і одночасного ущільнення залитого бетону або цементної суміші при улаштуванні стяжок, підлог, вуличних майданчиків, покриттів або підстав доріг і т. д. Віброрейки різної довжини (від 2-х метрів) являють собою пустотілі металеві профілі або цілі рами в комплектації з вібраторами, що мають опцію регулювання частоти коливань.

Підвищення інтенсивності вібрацій і зниження швидкості пересування інструменту дозволяє отримати якісне ущільнення, але, в той же час, уповільнює процес роботи.

Конструкція самих рейок може складатися з одного або двох сполучених між собою швелерів, а також скріплених елементами жорсткості квадратних труб. Для полегшення, їх роблять з алюмінієвих сплавів. Вібрацію інструменту надає асинхронний електро – або бензиновий двигун, оснащений ексцентриками. Частота сили, що змушує рейки здійснювати коливальні рухи, змінюється за допомогою регулятора. Електроінструмент використовується у разі наявності вільного доступу до електричної мережі. Бензиновий двигун є автономним, тому незамінний далеко від цивілізації».

Комплект обладнання включає також:

  • антивібраційну систему захисту;
  • опори, призначені для керування просторовим положенням віброрейки;
  • ергономічні рукоятки з ізолюючими гумовими накладками;
  • пусковий механізм.

Зручність в переміщенні вибросоставляющей інструменту забезпечує пара спеціальних ручок. При транспортуванні на далекі відстані робоча рама може від’єднуватися, а після прибуття на об’єкт – встановлюватися знову. Робиться це досить легко і просто.

Читайте по темі:  Як вибрати електролобзик - докладна інструкція

Уплотнение бетона. Виброрейки с электрическими и бензиновыми двигателями

Особливості роботи віброрейки вимагають наявності в оператора захисних навушників. Ця умова відноситься до дотримання правил техніки безпеки і санітарних норм. Електричний кабель в процесі ущільнення бетону ні в якому разі не повинен звисати, заважаючи пересування оператора або інструменту.

Віброрейки випускаються в двох варіантах:

  • жорсткими металевими – мають фіксований розмір або збільшуються секційно;
  • телескопічними алюмінієвими – довжина змінюється за рахунок висувних елементів.

Безсумнівно, другий тип інструментів є більш практичним і універсальним. Таке обладнання можна використовувати на різних майданчиках, збільшуючи ширину одноразової проходячи до десяти метрів. Але жорсткі віброрейки більш компактні і менш громіздкі, до того ж, вони дешевше телескопічних аналогів.

Віброрейки прирівнюються до професійних інструментів.

До переваг випускається у виробничих умовах обладнання відносяться:

  • висока продуктивність;
  • проста в експлуатації – швидка зміна рамок;
  • якісне ущільнення.

Маса обладнання невелика, тому робота з ним не викликає труднощів. При вирівнюванні підлоги віброрейки практично незамінні, оскільки дозволяються істотно скоротити терміни якісного виконання робіт на великих за площею ділянках. Бетонна суміш рівномірно осідає, при цьому поверхня згладжується набагато ефективніше в порівнянні з використанням широких ручних шпателів або звичайного правила.

До недоліків віброреек відноситься їх висока вартість, тому придбання інструменту для одноразового використання в домашніх умовах навряд чи стане економічно виправданим. Розумніше буде скористатися послугами пунктів прокату будівельного обладнання.

Уплотнение бетона. Виброрейки с электрическими и бензиновыми двигателями

Робочий процес

Розглянемо, як відбувається ущільнення бетону. Віброрейки укладаються на заздалегідь встановлені направляючі, верхній рівень яких повинен знаходитися на нульовій позначці підлоги або бетонируемой майданчики. Допоміжні планки монтують чітко горизонтально за допомогою будівельних або лазерних рівнів. При цьому вони повинні надійно фіксуватися, інакше їх просторове положення при вібрації напевно зміниться, що не припустимо.

Читайте по темі:  Як вибрати торцювальну пилку - поради та рекомендації

Після підготовчих робіт, перелік яких входить пристрій надійного заснування у відповідності з проектом, виробляють укладання бетонної суміші. Вона повинна трохи підніматися над рівнем направляючих. Далі на них ставлять виброрейку і починають її поступово пересувати. У процесі вібрації бетон стане осідати і ущільнюватися. У разі необхідності, в процесі роботи з’явилися поглиблення заповнюють сумішшю, підсипаючи її совковою лопатою. Необхідно стежити за тим, щоб поверхня бетону стикалася з нижньої платформою інструменту.

Віброрейка повинна ковзати по уплотняемому розчину.

Потужність вібратора і величина сили залежить від товщини оброблюваного шару і плинності бетону. Віброрейками виробляють ущільнення суміші до тридцяти сантиметрів в глибину, але якщо потрібно утрамбувати шар цементного розчину товщиною до десяти сантиметрів, то користуються іншими способами, так само, як і у важкодоступних для рейки місцях. Розрівнювання суміші, в цих випадках виконують за допомогою звичайного правила.

Віброрейки зручні в обслуговуванні і переміщення з об’єкта на об’єкт. Вони добре себе зарекомендували при влаштуванні сухих цементних стяжок, що мають малу плинність із-за зниженого вмісту в розчині води. Інструмент практично не залишає слідів на висохлої поверхні. Технологічні шви виходить не настільки широкими, як при укладанні, вирівнювання, а також ущільненні бетону традиційними методами. Віброрейки дозволяють отримати щільне покриття без особливих зусиль і без залучення сторонньої допомоги.

У конструкції віброреек присутні підшипники, які при інтенсивному використанні можуть створювати певні проблеми. У зв’язку з цим, інструменту потрібно регулярне технічне обслуговування. Тільки так можна буде продовжити термін служби вібраційного обладнання.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя