Стрижка газону допоможе створити на ділянці рівний, густий зелений килим

2360

Як стригти газон

Стрижка газону має як естетичне, так і оздоровче значення. Вона робить трав’яний покрив більш привабливим і свіжим. Регулярне скошування трави стимулює кущіння і ріст пагонів, завдяки чому збільшується щільність і, відповідно, стійкість полотна. В цій статті ви дізнаєтесь, як і коли скосити траву, щоб отримати ідеально рівний покрив без «залисин».

Інструменти для стрижки та принципи їх використання

Основні пристосування – це газонокосарка, тріммер і ножиці. Основу ділянки зручно скошувати косаркою, а периферію і важкодоступні місця – тримером і газонними ножицями. Вибирають прилад залежно від типу покриття і розміру ділянки. Наприклад, на спортивних газонах, які зазвичай займають велику площу, раціонально використовувати бензинові косарки на базі мотоблоків. На звичайному – підійдуть ручні і електричні косарки.

Для того щоб на галявині не утворювалися нерівності, при стрижці виділіть ділянку для розвороту косарки – дві крайні паралельні смуги. Обробляйте територію поперечно цим смугам так, щоб коліщатко приладу зміщувалося на скошену ділянку. У місцях біля паркану і навколо садових насаджень застосовуйте трімер і ножиці.

Як стригти газон

Як стригти газон

Як стригти газон

Сезонна стрижка газону

У вегетаційний період стрижка проводиться регулярно. Її частота залежить від того, наскільки швидко відростає трава, зазвичай, одного разу на тиждень достатньо, в період інтенсивного росту – два рази. 10-12 см – відповідна висота для підстригання газону.

В посуху, коли покрив виснажений палючим сонцем, обробка проводиться рідше. Щадящий режим також застосуємо для ділянок з розрідженим і пошкодженим травостоєм. Таким «проблемним зонам» потрібно забезпечити максимальний догляд за мінімальної експлуатації.

Читайте по темі:  Газон рулонний в подробицях і способи догляду за ним

Причісування зеленого килима проводять в суху погоду, ближче до вечора, коли роса повністю випарується і кошенина стане м’якшою. У спеку скошувати не можна апріорі, так як зрізи листя мають всі шанси пожовтіти і засохнути. Також і після дощу – трава буде, швидше, м’ятою, ніж скошенюї. Волога перешкоджає рівномірному косінню, а стрижка по мокрій поверхні електричної косаркою, до того ж, небезпечна для життя.

З кінця серпня частоту обробок поступово скорочують. Це пов’язано з уповільненням росту рослин та погіршенням погодних умов. Сигналом до повного припинення косіння служить перший сніг. До того, як він запорошит землю, галявину потрібно підготувати до зими: підстригти «з запасом» (високий зріз). Це відверне його від різних захворювань і полегшить весняний догляд.

Таким чином, можна виділити наступні правила підстригання газону:

  1. Регулярність. Завдяки стрижінню, в траву проникає необхідну кількість світла, вологи та повітря. Якщо галявину запустити, баланс цих речовин порушиться, а різкий контраст освітлення викликає в’янення рослин. Тому, високу поверхню потрібно стригти поетапно: спочатку тільки верхню частину, і лише за другим разом довести до потрібної висоти.
  2. Помірність. Занадто коротка і що часто повторюється обробка швидко виснажує трав’яний покрив, що компенсується щоденним поливом.
  3. «Суха» стрижка. Стрижка по вологій траві створює додаткові труднощі. Крім того, що в результаті ви отримаєте нерівний покрив, так ще й мокра кошенина заб’ється в газонокосарку.
  4. Прибирання «до і після». Перед зрізанням галявину бажано розчесати граблями, піднімаючи прим’яту траву. Відразу ж після підстригання скошений шар потрібно прибрати (хіба що ви використовуєте газонокосарку з ефектом мульчування). Ця процедура не тільки запобіжить ризику поширення бур’янів, але і підвищить аерацію ділянки.
  5. Зміна напрямку. Змінюючи напрямок руху газонокосарки, ви уникнете утворення ребристих смуг і ділянок з різною щільністю.
Читайте по темі:  Правила висівання газонної трави та особливості підсіву газону

Як стригти газон

Як стригти газон

Як стригти газон

Перша стрижка газону – зміцнюємо травостій

Після зими газон потрібно «підремонтувати»: провести аерацію, підгодівлю і, звичайно ж, підстригти. Останню процедуру робимо півоберту, тобто, скошуємо не більше 1/3 висоти стебел. Це дозволить газону швидше відновити свої сили. Як провести підживлення газону, читайте в статті Які добрива вибрати для підгодівлі газону.

Вибирайте суху хмарну погоду. Висота трави на момент першої весняної стрижки не повинна перевищувати 10-12 см. Тому з цим важливо не затягувати, інакше злаки будуть поступово слабшати, а бур’яни – розростатися.

Оптимальний термін для початку зрізання трав’янистого покриву – початок травня.

Ніжні зелені паростки з’являються через 1,5-2 тижні після посіву. Як би вам не терпілося скоріше випробувати на них свою газонокосарку – поспішати не варто. Нехай трава проросте на 15 см і трохи зміцніє. Після цього візьміть тріммер або звичайну гостру косу. Пройдіться по траві, зрізуючи верхівки (1-2 см), і тільки через тиждень, можете приступати до підстригання з більш низьким зрізом.

Скошену траву не прибирайте кілька днів – нехай з неї обсиплеться все насіння. Наступну обробку проведіть, коли злаки досягнуть висоти 12-15 см, скошуючи спочатку на 1/3, потім до половини і нижче.

Остання стрижка газону – косимо до першого снігу

Торішня трава – це серйозний бар’єр до проростання нових пагонів. Тому, щоб не ускладнювати послаблений стан зеленого полотна, зайвий шар трави восени скошують. До того ж, на сирому і зарослому газоні можуть оселитися мохи та інші земляні шкідники.

Точних вказівок щодо терміну останньої осінньої стрижки немає: спостерігайте за погодними умовами. Проводите регулярне причісування галявини поки тепло, а коли вдарять заморозки – сміливо ховайте газонокосарку.

Читайте по темі:  Прості секрети створення газону своїми руками

Останню дату можна обчислити за допомогою прогнозу погоди на тривалий період. Якщо середньодобова температура повітря закріпилася в межах +10 С ° – косіть. Трава припиняє рости при температурі +4-5 °. Тобто, весь час до цієї позначки, і після, в період потепління, осінню стрижку газону проводити можна.

Головне, чого не можна допускати при останньому косінні – залишати землю«голою». Бажано, щоб від підстригання до першого снігу минуло кілька днів, і трава могла трохи підрости і набратися сил.

Поверхня повинна виглядати як акуратна щіточка середньої довжини (до 7 см): занадто коротка щетина може викликати «облисіння», занадто довга – перепрівання.

Після обробки обов’язково видаліть з трави все органічне сміття: розкластися до зими він не встигне, а ось порушити баланс поживних речовин – цілком може.

Як стригти газон

Як стригти газон

Як стригти газон

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 1,00 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя